Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit szólnátok, ha...

Szülők, ti mit szólnátok, ha a 16 éves lányotok belevésné a karjába a barátja nevének kezdőbetűjét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretik egymást állításuk szerint.. Nyár közepe óta vannak együtt. Minden idejüket együtt töltötték, de a lányom így nem tanult..Általánosban végig kitűnő volt, tavaly évvégén is meglett a 4,3as átlag..de most félévkor csak 2,6 lett.. Semmi se érdekelte, bármivel büntettem, ezért sszobafogságot kapott és a barátja sem jöhet át meglátogatni.. Nem egy iskolába járnak, így már két hete nem találkoztak.. A lányom azt mondta pénteken, "ha nem találkozhat a fiúval vér fog folyni".. Nem vettem komolyan.. Iskolába menet ejtett egy elég mély sebet a karján, ami a fiú nevének első betűjét mintázza..

2014. jan. 22. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Valoszinu folyna ver mert ezert megnyuznam! Semmi masert csak mert fenyegetozik!

Athivnam a Fiut leulnenk harmasban megbeszelni, hogy a lanynak a szabadsaga visszajon ha tanul! Es ha a fiu szereti es talalkozni akar a lannyal akkor legyen kedves ertesse meg a jatekszabalyokat!

Adnek neki 3 hetet! Hozza a 4-es es 5-os osztalyzatokat mint elotte es heti egyszer talalkozhatnak! Ha nem romlik az atlaga akkor visszakapja a szabadsagat es valoszinu hegek vekonyitasara szolgalo kremet is! :)

En eleg sarkosan gondolkozom, de nalam nem a csupor nyalja ki micimackot! Nincs fenyegetozes, hanem kulturalt beszelgetes keres van! Fenyegetes eseten se telon se feszbukon nem beszelhetnenek egy percet se!

De ezt en tennem...

2014. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Pszichiátriára vidd.
2014. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
1. tanácsa használható, de valóban van családból jövő pszichés probléma is. (nem romlanának a jegyek, másképp és láthatóan neuritizálódott a gyerek)
2014. jan. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
sürgösen elvinném szakemberhez.
2014. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Kedves első

Eddig sem beszélhettek se telefonon se interneten.. Nem netezhetett, nem nézhetett TVt, nem mehetett el, nem jöhetett vendég, elvettem a telefonját..

Pofont kapott nem is egyszer a keze miatt.. Csak annyit mondott röhögve, "ide kérem a következőt" és odafordította az arcát.. amikor otthagytam pedig azt mondta "örülj neki, ha így folytatod nemsokára feldobom a talpam és megszabadulsz tőlem"

2014. jan. 22. 10:03
 6/25 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Meg mindig azt mondom, hogy 2 fegyvered van!

Vagy leultok harmasban (negyesben ha nem vagy egyedulallo szulo) beszelni es megdumaljatok, hogy heti 2 darab 5os 4 es eseten ott alhat a baratja (ha volt ilyen elotte) 3as osztalyzatok eseten csak marad a telo feszbuk stb-n valo kapcsolattartas! Megkerdeznem mi a meglatasuk? Korrektnek es teljesithetonek tartjak-e az evvegi 4-es atlagot vagy sem? (szerintem maximalisan az!)

Adnek nekik a "megbeszeles utan" 1-2-3 orat, hogy egyutt lehessenek es megbeszelhessek a dolgokat....

Ez a kedves korrekt modja.. A masik, hogy nincs olyan akarat ami nem torheto meg... Levennem a szobaajtajat (semmi maganszferaja nem lehet) suliba rendszeresen telefonalnek, hogy logott-e... Ha ongyilkossaggal fenyegetne odaadnam a kest, hogy tessek! Visznek korhazba aztan pszichiatriara, ahol egy hangos szo eseten lenyugtatjak es lekotozik es ott fog a sajat szarjaban, hugyban fetrengeni! Ha ezt valasztja, akkor ehhez be is viszem a baratjat, hogy lathassa a szerelmet ebben az allapotaban is! De nem fog ugye ilyet tenni :) mert csak fenyegetozik... Arra is felhivhatod a figyelmet, hogy a halala nektek orok eletre fajna, viszont a Fiuja csak honapokig szenvedne max! Ne higyje, hogy orok eleteben egy buta lanyt sirat majd a Fiu, aki inkabb meghalt, mint tanuljon egy kicsit :)

Aztan jon uj lany a fiunak! Mar iden! Mert ugye tinedzser es dulnak a hormonok! Kivel ba.ott ki a lanyod? Sajat magaval...

De akar ha a Fiu se teljesit a suliban akkor a masik ket szulovel kozosen lehet kompromisszumokat hozni! A lenyeg, hogy Te es a Ferjed a Ti dontesetek mellett kemenyen alljatok ki! Ha az akaratat torod meg ha a korrekt modot valasztod!

Ha a pofon nem hat (sot meg keri is!) en megmondanam, hogy tudok fajdalmasabbat is tenni mint egy pofon...

2014. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A fiú amikor összevesztek eret vágott, mérget vett be..ezért hosszú ideig kórházban is volt..

A lányom is próbálkozott akkor..bevett egy levél nyugtatót..pszichiátrián talán éheztetné magát vagy valami hasonlót tenne..

Már biztos vagyok benne, hogy ha kést nyújtok akkor meg is vágja magát..szóval ezzel nen próbálkoznék..

2014. jan. 22. 11:57
 8/25 anonim ***** válasza:
39%

Az elso lehetoseg meg mindig adott!


De ne haragudj, hogy ezt mondom, de semmikepp nem hagynam, hogy talalkozzanak! :/

A fiu nem lesz sose jo hatassal ra! Egy ideggyenge szarral van egyutt egy okos ertelmes lany aki most, hozza hulyul egy erzelmi nyomorekhoz...

Kernek gyamhatosagi segitseget, hogy meg se kozelithesse (tavoltartas)! A lanyod pszichiatrian nem tud mit tenni! Lekotozik es infuzion at taplaljak! Ha onkent nem egyezik bele a kezelesbe lekotik es injekciozzak! Nincs mese a pszichiatrian... Az hianyzik suljon el az agya a hulyegyereknek es kettos ongyilkossagot kovessenek el! Te egyedulallo vagy, jol sejtem? Orvosi kezelest kapott lanyod? Mert lehet van ra szuksege!

2014. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak hiszti. En is tettem ilyesmit csak azert, hogy kicsesszek a szuleimmel. En meg rosszabb dolgot is kovettem el, mint a lanyod. Miert nem johet at mondjuk a fiu? Nekem is ennyit engednek, es igy ugy ahogy de kibirom. Szerintem amugy parkapcsolatfuggo is a lanyod, ezt tetozheti ha a baratja az elso nagy szerelme. Mondd meg neki, hogy mindig amikor javit valamibol egy dologgal tobbet engedsz neki. Mert ilyenkor szukseges a sikerelmeny, kulonben belefarad az egeszbe. TV-t engedj neki vagy valamit, mert maskepp csak magat fogja emeszteni. Amugy sem ilyen nagy dolog ez az atlag, amig nem bukik semmibol. Pl en 2-es vagyok kemiabol es nem haragszanak ram a szuleim, mert latjak, hogy ezt a 2-est is kinkeservesen szerzem meg, csinalok rengeteg kemia beadandot, szorgalmit. Ja es beszelgess vele sokat, a pofonokkal meg nem ersz el semmit. Engem a vagasaimert intezettel fenyegettek, de azt sem ordibalva. A lanyod jelenleg szeretne teged is osszetorni belulrol. Ne huzd fel magad rajta, nyugodtan beszelgess vele es vidd el egy jo pszichologushoz. O neked is tudna segiteni, hogy milyen buntetest adj neki es a lanyodnak is. Ennyiert meg felesleges a pszichiater. Kicsit emlekeztet a laanyod es a baratja iras alapjan az exemre es ram. Teljesen ugyanez volt. Nem jartunk sokaig, o is depressziora hajlamos volt, en meg szorongo, tul erzelmes vagyok. 4 honap utan szakitottunk.
2014. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Elvinném pszichológushoz,és nem engedném sehova
2014. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!