Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák/apukák! Titeket bánt,...

Anyukák/apukák! Titeket bánt, ha a gyereketek elfelejti a születés- vagy névnapotokat?

Figyelt kérdés
Természetesen nem a 2 éves gyerekről van szó, hanem mondjuk 13 évestől felfelé.

2015. aug. 10. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
persze. a gyereket is bántaná ha a szülő elfelejtené az övét nem? Nem kell ajándékot venni, elég egy szelet süti, vagy egy ölelés és puszi.
2015. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nem, nálunk a családban egymást emlékeztetni, hogy x-nek szüli, vagy névnapja lesz, szokás, mióta ahányan vagyunk, annyi felé élünk.
2015. aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
habár hogy elfelejtsem anya szülinapját, se volt még.
2015. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én jódarabig nem is tudtam, mikor van nekik. Soha semmilyen ajándékot nem kértek számon. Nem tartották fontosnak, hogy megemlítsék, hogy nekik is van szülinapjuk. Fater meg korán elköltözött, muterét se volt szokás olyan nagyban ünnepelni, ha csinálták, ügyesek voltak, nagymuter 50 éves kora óta köszönti föl anyámat; addig meg úgy éltünk, mintha a szüleinknek nem is lenne szülinapjuk. Talán eszünkbe se jutott, hogy nekik is van, sose beszéltek róla. 50 éves korában meg már nagyok voltunk. Sokáig zsebpénzünk se volt, talán nem akarták, hogy görcsöljünk rajta, hogy Úristen, mit vegyünk nekik. Szóval csomó ideig sose hallottunk szüleink szülinapjáról.
2015. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én magam sem ünnepelem 18 éves korom óta, ahogy apám se tette. Pedig volt a családban bőven szeretett és gyerek és jó neveltség is. Érdekes anyámat meg pont mind a hárman 18 éves korunk után kezdtük el felköszönteni, addig anyáknapján ünnepeltük meg együtt.
2015. aug. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem bánt. Nem igazán tatja fejben az ilyesmit, én szoktam eseményekre figyelmeztetni, vagy az apja.
2015. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarna, ha nem köszöntene fel, nem tudom megmondani a miértjét.

Viszont, ha például a páromnak van születésnapja, névnapja, szoktam mondani, hogy ne felejtsd el apádat... (Amúgy nem hiszem, hogy elfelejtené bármelyikünkét is)

2015. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!