Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kérdés a szaksegítség nélkül...

Kérdés a szaksegítség nélkül szült nőkhöz?

Figyelt kérdés
Nők, akik szaksegítség nélkül szültetek (akár direkt, akár véletlenül, az most mindegy) és utána nem mentetek kórházba, hogyan jelentettétek be a babát (anyakönyvesnél és itt-ott-amott ahol be kell)?

2015. jún. 30. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom sehogy, ugyanis orvosi igazolás nélkül (=az élveszületésről) nem lehet anyakönyveztetni a gyereket.
2015. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Aki ilyen felelőtlen attól el is vennèm a gyereket.

Konolyan, hogy jut valakinek ilyen az eszèbe hogy szülés után nem vinnè kórházba be a babát.

2015. jún. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De hallottam már ilyenről, nem is egyről, csak ezt nem tudom, hogy ilyenkor mit csinálnak.
2015. jún. 30. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
mamami fórumon kérdezősködj, ott kicsit nyitottabb gondolkodású emberek is mozognak. Itt megköveznék a főtéren, aki nem gördít vörös szőnyeget a főorvos elé, és nem kérdezi meg, milyen magasra ugorjon neki, hogy elégedett legyen szülés közben.
2015. jún. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnézem a fórumot, köszönöm! Igen! Tudom.. szr ez az oldal minden témában ami humán kategória.
2015. jún. 30. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a szaksegítség nélküli tervezett otthonszülésért a mamami-n sem leszel megdicsérve... Én egy nagyon nyitott gondolkodású védőnő vagyok, az otthonszülés/születésházak nagy támogatója, de SZAKSEGÍTSÉG NÉLKÜL (tehát se bába, se senki) tervezni otthonszülést felelőtlen dolog! Nem véletlenül volt már az ókorban is női segítő a szülőnők mellett! Tervezett otthonszülésnél a bába adja ki a hivatalos papírokat, ami alapján anyakönyveztetni lehet a kicsit, ő intézi a neonatológus látogatását, aki leveszi az újszülöttkori kötelező anyagcsereszűrésekhez a vért, és vizsgálja át az újszülöttet stb. Ma, amikor maga az otthonszülés is sajnos negatív érzéseket kelt itthon, nagy rizikó bevállalni a nem hivatalos utat...
2015. júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!