Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülő megtilthatja-e a...

A szülő megtilthatja-e a gyermekének, hogy sportoljon?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy nálatok ez hogy megy, hanem hogy ez hogy van leírva a törvénykönyvben.

2015. aug. 17. 19:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%

megtilthatni megtilthatja csak akkor nem normális....

mert miért kérdezted ezt meg ?

nem engedik?

2015. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Biztos, hogy nem. Sőt! Inkább kötelessége sportra, mozgásra stb. buzdítani.
2015. aug. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem tilthatja meg, de a költségeket és egyebeket állni nem kötelessége.
2015. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nem tilthatja meg.

De megkérheti, hogy ne tegye. És itt most nem a kocogásra, focira, vagy kosárlabdára gondolok, de mondjuk ha mindenfajta extrém sportba akar belevágni, mondjuk azért azt nem gondolnám, hogy jó szemmel nézné bármelyik szülő is. Bár ebben az esetben, ha valami olyan extrém sportról van szó, ahol az életét is veszélyeztetheti és még nincs 18 éves az a gyerek, szerintem azt megtilthatja, ugyanis ha engedi, akkor bármikor felelősségre vonhatják, hogy miért is engedte.

De ha egyszerű sportokról van szó nyilván, akkor meg nem tilthatja, sőt az nagyon hasznos is az egészség szempontjából.

Vagy még egy esetet tudnék 18 év alatt elképzelni, ha mondjuk a gyereknek van olyan ismert betegsége, ami mellett bizonyos sportokat nem űzhet. Na ott is el tudom képzelni, hogy megtiltja.

2015. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
És amennyiben ez megtörténik, mi a teendő? Persze csak ha a megbeszélés már nem segít. Gyámügyi hivatal?
2015. aug. 17. 19:25
 6/19 A kérdező kommentje:
Nincs bedegség, sem extrémsport.
2015. aug. 17. 19:27
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyámügy?

A gyámügy olyanokkal szokott foglalkozni, ahol veszélyezteti a szülő esetleg a gyerek életét vagy fejlődését. Azért, mert egy bizonyos sportot nem enged a szülő, azért aztán nem gondolnám, hogy bármi extra dolog történne a hatóságok részéről.

Amúgy milyen sportról van szó és miért nem engedik a szüleid?

2015. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors válaszát, megy a zöld kéz.
2015. aug. 17. 19:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez adott szituációtól függ!

Szüleim nagy szeretetben neveltek az öcsémmel, de nagyon szegények voltunk. Hiába szerettem volna teniszezni, sajnos nem tudták megengedni. Mindenben támogattak lehetőségeikhez képest, de hiába akartam nem engedtek.


Vagy egy másik eset:

Ha holnap kitalálná a 7 éves fiam, hogy szumós vagy valami idétlen sportot, biztos nem engedném.

2015. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem álnak a háttérben anyagi okok vagy idétlen sportok.
2015. aug. 17. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!