Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális az hogy egy szülő az...

Normális az hogy egy szülő az általános iskolás gyerekével ordibál csak mert négyest kapott?

Figyelt kérdés

És az ordibálás mellett megbünteti,egy hétig azt emlegeti hogy nem tanul és még utána is.

Ez normális?Ha igen/nem Miért?

Mi a véleményetek erről?


2015. aug. 9. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már az sem normális, hogy jegyekkel értékelünk egy embert és a teljesítményét. Akkor gondolhatod, ezt a hisztériát mennyire tartom normálisnak...

Az egész iskolarendszer el van szúrva, és a gyerekek isszák meg a levét. A szülőd valószínűleg úgy éli meg a négyesed, mintha az életed múlna rajta, de az igazság az, hogy egyáltalán semmit sem számít. Semmit. Még az érettségi is ismételhető. Nincs az életben olyan jegy, ami tönkretenné a jövőd. Max. kis idővel később javítod. Ennyi. De ezt TE sosem tanítod meg NEKI. Mást nem tehetsz, mint tudatosítod magadban, hogy tévedésben él, és sem jobb sem rosszabb ember nem leszel attól, hogy jegyet kapsz. Legyen az a jegy akármilyen.

2015. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem normális! De ezzel nem tudsz mit tenni - amennyiben rólad van szó. Az én szüleim is ilyenek voltak, hiába való volt minden veszekedés velük. Azóta akármit értünk el a húgommal, úgy könyvelik el,h ezt nekik köszönhetjük, mert ők milyen "következetesek" voltak. Pedig az igazi eredménye ennek a módszernek az,h a mai napig sem vmi jó kapcsolatunk. 34n
2015. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez dejavu, mert az anyám ugyan ezt csinálta anno. 3-as volt szobafogság, 4-es dorgálás.

Visszagondolva sosem azért csinálta, mert ilyen jegyet kaptam, hanem azért, mert előtte ezerszer elmondta, hogy első a lecke, üljek le tanulni, ne ezt vagy azt csináljam, ne az időt húzzam és mindig azt hazudtam ilyenkor, hogy már készen vagyok vele.

Olyan is volt, hogy 3-ast kaptam és megszöktem otthonról, inkább nagymamámhoz mentem és ő szólt, hogy jöjjenek értem.

Semmit nem ért el vele amúgy, ami érdekelt, abból megfoghatatlan voltam és elég jó szakmám is lett végül, amivel 5x annyit keresek, mint szüleim - természetesen nem azt választottam továbbtanulásnál, amit ők javasoltak.


Szóval nem, nem normális, de ezen én is túlestem és általában volt valami előzménye a "büntetéseknek", nem maga az osztályzat, az az eredmény volt csak.

2015. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Az ordibálás nem old meg semmit. A 4-es pedig jó. Ha már a második 1-est hozná haza a gyerek is több értelme lenne leülni beszélgetni esetleg visszakerdezni az anyagot, hogy megtanulta-e, ha pedig problémája van a tárggyal akkor inkább segíteni kellene. De ezt nem 4-esre értem. A 4 jó.
2015. aug. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Csak mert négyest kapott - akkor nem normális.


Lehet, hogy ösztöndíj rendszerben ezért egy mély szegénységben élő család elesik havi 20-50ezer forinttól. Akkor sem normális, mert egy normális ember nem mélyszegénységben él, ezek extrém körülmények, amik semmi képen nem normálisak.


Ám erről nincs szó a kérdésben. :)

2015. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Velem azér ordít mert "megfogok így bukni és nem viszem semmire így mert lusta vagyok" omg egy kib******* 4es nem a világ vége.Meg sztem egy embert nem a számokkal kéne meghatározni...


12/L

2015. aug. 9. 11:07
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz bukni mert kaptál egy négyest. Taps.

Nekem 8db egyesem volt kémiából mégse buktam meg. (Tegyük hozzá volt mellette 15 más jegyünk, minden órán dolgozatot írtunk)

2015. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy darab négyestől megbukni? Jézusom. Matekból csak egyeseim és ketteseim voltak (illetve egy hármas), mégse buktam meg. Nm azt mondom, hogy ez a követendő példa, mert nem, csak azért ez már tényleg túlzás. Engem például egy négyes mentett volna meg nagyon de nagyon. (nem megyek pótvizsgázni, így se buktam meg, de egy négyessel l nem kellett volna javítót írnom.)
2015. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális engem még a kettesért se büntettek meg.
2015. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Az ilyen embereknek nem kéne gyereket vállalniuk.
2015. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!