Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok! Milyen táskát...

Kamaszok! Milyen táskát vegyek 9. osztályra?

Figyelt kérdés

Kérdés adott ott fönt.:D

illetve még egy kérdés..ki hogy élte meg a 9.osztályba való belépést?:D

írjatoook

14l



2015. aug. 25. 20:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
jesszus...*beilleszkedés :DD
2015. aug. 25. 20:27
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a helyedben olyat vennék, ami hátizsák, mindkét válladon támaszkodik, és párnázott a hátulja, mivel az oldaltáska nagyon megterhelő a hátadnak a sok könyv súlya miatt.


Érdemes figyelni még, hogy hány zsebe van, és van ebelső zsebe, mert nem mindegy, hogy hány rekeszbe pakolod a könyveket, uzsonnádat, pénztárcát. Ez utóbbit és az ellenőrződet érdemes a belső zsebben hordani.


Kulacstartó jó ha van kívül az oldalán, mert akkor a piád nem foglalja benn a helyet a könyveknél (és kisebb az esélye, hogy egy rosszul záródó kupak miatt eláznak a tanszereid).


26/l

2015. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly kezdtem a gimit, kézitáskát vettem és nagyon megbántam, 1 hónap alatt áttértem a hátizsákra. Sokkal jobb és kényelmesebb, nálunk rengetegen azt hordanak a suliból.

A beilleszkedés könnyen fog menni, csak legyél barátságos, és mosolygós, de ne legyél "túl sok" és intézkedő.

Sok sikert :)

16/L

2015. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek:)

alapjában véve barátságos,jókedvű,mosolygósa vagyok,ez a része menni fog...de elég visszahúzódó vagyok,és az önbizalmam is a béka popsija alatt van..:DD

meglátjuk hogyan alakul,de tuti jó lesz(fő a pozítivosság/-->azt hiszem nyelvújító leszek xd/)

2015. aug. 25. 21:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én hátizsákot vennék. Most leszek 12.-es, és még mindig hátizsákot használok, soha nem is hordtam válltáskát vagy kézitáskát, maximum akkor, ha csak egy kis füzetre és egy tollra volt szükségem. Sokkal kényelmesebb, ráadásul van sok hátizsák, ami nagyon jól néz ki. Az enyémet is imádom, szép, stílusos.


A beilleszkedés meg majd megy magától. 1-2 hónapig mindenki extra kedves és s..ggnyaló lesz, külsőleg is mindenki próbálja majd a lehető legjobbat kihozni magából minden nap. Miután pedig összeszoktok, mindenki a normális énjét fogja adni. Legalábbis nálunk kb. így volt.

Amúgy még véletlenül se parázz rajta, nem olyan nagy dolog. (most ide írnék egy mosolygós smiley-t, de nem, mert szar kedvem van, úgyhogy képzelj ide egyet)

2015. aug. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy pozitivitás, ha mégsem szeretnél nyelvújító lenni. (ide is egy smiley)
2015. aug. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Én anno a gimit egy nagy hátizsákkal kezdtem, és határozottan nem bántam meg! Rengeteg könyvünk volt és még lett is több utána. Tavaly abszolút csak hátizsák jöhetett képbe a könyvmennyiség miatt. Sokkal kényelmesebb a hátitáska, nem csak az egyik válladat húzza, a tesicuccot is kényelmesebb cipelni suliba. Sulis hátitáskából ha teheted a jobb minőségűt vedd meg, mert táska és táska között is van különbség, és tovább is bírja. Ezek után megjegyezném, hogy ha sok a könyv, akkor a hátizsák sem olyan kényelmes, de még mindig jobb választás, mint a válltáska.



Én nyelvi előkészítőn kezdtem az első gimis évemet, de előtte elmentem verébtáborba, ahol maga a pokol legmélyebb bugyrai fogadtak. XD Sírva jöttem utána haza, és át akartam iratkozni egy másik suliba. Senkivel nem tudtam összebarátkozni, hozzátenném, nem az én hibámból, én állandóan próbálkoztam. De végül eljött az első nap, én meg fel voltam készülve a lehető legrosszabbra, hogy majd egyedül töltöm a gimis napjaimat, nem fognak idegesíteni a beszólogatások stb. :D Aztán ahogy beléptem az ajtón rögtön egymásra találtunk a mostani egyik legjobb barátnőmmel. :)Persze utána többen lettünk. :) Aztán ahogy teltek a hónap nulladik úgy lett rosszabb és rosszabb a suli. Nem a legjobb osztálytársakat fogtam ki, meg többet kellett tanulni (ami évről-évre több T-T) egyébként én is visszahúzódó vagyok. Igazából a 9. volt a legborzalmasabb évem közösségileg, de szerintem másnak is az az év a mélypont. Új közösség, új tanárok, új normák, új....

Így négy év után mosolygok magamon meg a helyzetemen. :D

Szerintem ne aggódj az új osztály miatt, csak légy nyitott. Én elkövettem azt a hibát, hogy mindenkit elkönyveltem olyannak, amilyennek gondoltam, aztán harmadikra rájöttem, hogy sokan nem is olyan borzalmasak, és velük is tudok beszélgetni, röhögni.Persze előtte mindenkit sikerült alaposan megfigyelnem a háttérből. (ezért jó csendesnek lenni)

Mondanám, hogy menj oda mindenkihez és kezdeményezz, de nekem az nem segített, de lehet neked sikerül. Az én önbizalomhiányomon az segített nagyrészt, hogy lesz*rtam az egész beilleszkedős dolgot. (igaz ez már második végén volt, mikor már nem jött össze semmi normális kommunikáció a többiekkel) Azóta, hogy így állok a dolgokhoz, hogy nem érdekel mit gondolnak, és csak a saját mondandóm érdekel, hát...azóta a közösségi életem egy új lépcsőfokra lépett. Persze ezt a taktikát csak azoknál alkalmazom, akik úgy még haveri szinten sincsenek.


Remélem nembaj, hogy egy kicsit regényes lett. :)

18/L

2015. aug. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
köszönöm,sokat segítettetek!:)
2015. aug. 26. 08:44
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez nagyoon igaz hogy első 1-2 hónapban mindenki a jobb énjét mutatja.D ez főleg a külsőségekben jelenik meg, szinte minden lány csinosan, ékszerekkel, belőtt hajjal, jó sminkkel járt suliba. Még el sem értük a félévet, mindenki átváltott "normál" módba, vagy csak leamortizálta őket a suli.. :D

Tényleg ne itélj első látásra, hallásra. Vannak olyan emberek akiket régen nagyon kedveltem de ahogy megismertem őket, inkább már nem vagyok a közelükben. :D

16/L

2015. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hátizsákot vegyél. Nem kell a legjobbat, ugyanis 6.ban (akkor is gimis voltam xd) vettünk egy random tesco saját márkás táskát, és nem bántuk meg :D 4. éve bírja a strapát, és csak azért kell cserélni, mert a sok könyv súlya alatt egy részen beszakadt xĐ De nagyon jó a táska, egy kis csutakolás, meg reparálás férne rá és lehetne tovább használni :D
2015. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!