Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért bántanak, szemétkednek...

Miért bántanak, szemétkednek velem azért, mert a családom segít nekem? Miért lettek ilyenek?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen probléma.. De mostanában 2 barátnőm szinte csak piszkálni tud, bármit is szólok.

Beszólnak, ha elmesélem, miket rendeltem külföldről.

Mikor elmondtam, hogy kaptam egy autót a szülinapomra, akkor megvetően rám néztek és az egyikőjük lenézően annyit mondott, hogy "meg ne dolgozz bármiért is az életben". Utána elmentünk vele kocsikázni és végig fikázták, ahogy vezetek, meg hogy csak a lusta embereknek van automataváltós autójuk és ott előttem elkezdtek fogadni arra, mikor töröm össze. Meg tegnap pl. abba kötöttek bele, hogy miért futógépezek, menjek inkább futni a szabadba és képesek voltak ezért összeveszni velem. Ha meg kiállok magamért és védeném magam, akkor az a válaszuk, hogy embert akarnak belőlem faragni és hogy igénylem én ezt, higgyem el.

De még sok barátom, barátnőm van rajtuk kívül és senki nem szemétkedik így velem. Több mindenkinek megmutattam az üzeneteiket és mondták, hogy nagyon bunkóak velem.

De nem értem, hogy miért. Eddig sosem volt ilyen.

Úgy volt, hogy az érettségi után összeköltözünk, de már azt is félek elmondani, hogy nem valószínű, hogy abból bármi lesz, mert a nagyszüleim vesznek nekem egy lakást és előre félek, hogy azért mit kapok majd tőlük...


2015. szept. 11. 18:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy?Komolyan nem erted miert ilyenek?IRIGYEK.Feltekenyek...ezek nem is barátok.En a helyedben hanyagolnam őket.Nagyon jo dolog h igy támogat a családod.Ha te ember maradsz mellette es nem beképzelt majom akkor semmi baj ezzel.A " barátaiddal " viszont annál inkabb.
2015. szept. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nemrég lettem 18.

De eddig nem voltak ilyenek... Most pedig bármit mondok, akkor arra vagy szemforgatás a válasz, vagy vállrándítás, vagy elkezdenek piszkálni.

2015. szept. 11. 18:58
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Rohadt sokat kell ezekért a dolgokért melózni. Ha neked kéne tudnád miért gáz. Mást nem mondhatok én sem. 350,-ért lehet szórólapozni, takarítani, stb.


Amúgy a segítség és a fullos seggkinyalás között is van különbség elég sok. Te készen kapsz mindent.

2015. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Elozo es ez miert baj?Azert mert nem mindenkinek egyenlőek az esélyei,es nem kell mindenkinek 350 ert szórólapozni,attol meg nem rossz ember.Ha tanul,dolgozik,segit másokon es nem nezi le azt aki szorolapozik pl.,tamogatja o is csaladjat,ott ahol tudja,akkor miert baj,higy támogatja a családja,ha megteheti?
2015. szept. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Nem lesz egészséges jellem, aki soha életében egy percet sem dolgozott, és mindent készen kap. Lehet ezen vitatkozni, de kérdezz meg egy pszichológust. Ezzel nem segít a család. Sőt, árt.


A barátok féltékenyek, mert nekik nem ilyen az élet. Bár nem tudják, ők a szerencsésebbek.

2015. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Szerintem minden szülő és nagyszülő a legjobbat szeretné adni a gyerekének. Legyen 5, vagy akár 20 éves.

Ez valahol kimerül 10.000 Ft-ban, máshol pedig a határ a csillagos ég. Ezért senkit nem kéne bántani szerintem.

Pl. akkor jó volt, hogy apa egy szóra megtesz nekem bármit, mikor Bécsbe kellett vinnie minket koncertre és hazahozni bennünket az éjszaka közepén. Nyaranta sem panaszkodtak, mikor megkaptam a nyaralót és ők is ott laktak velem. Szóval nem értem ezt a hirtelen változást náluk. Mások tudnak örülni a boldogságomnak. Ők pedig a hibákat keresik.

2015. szept. 11. 19:09
 7/24 A kérdező kommentje:

Gimnazistaként hova dolgozzak még? :)

Egyetem után lesz még elég időm rá, hidd el.

2015. szept. 11. 19:15
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lesz egészséges jellem, aki soha életében egy percet sem dolgozott, és mindent készen kap. Lehet ezen vitatkozni, de kérdezz meg egy pszichológust. Ezzel nem segít a család. Sőt, árt."


Ezt honnan vetted? Valószínűleg ezt is azok mondják, akik nem kaptak otthonról semmit. Nagyon is a szülők és a gyerek személyiségén múlik, hogy valaki tudja-e kezelni a pénzt, vagy sem.


Kimondom hangosan, hogy a te értelmezésedben én is mindent készen kaptam, ettől még nem vagyok elszállt. Vannak barátaim, értékelem azt, amim van, nem kapkodok mindig az újabb és drágább dolgok iránt, pontosan tudom, mire és mennyire van szükségem. Sosem dolgoztam diákként, de egyetem után rögtön elhelyezkedtem, jó állásaim voltak, fent tudom tartani magamnak most már egyedül is azt a szintet, amit korábban a szüleim biztosítottak. És leginkább: nem vágok fel senki előtt, sőt én azt tanultam, hogy inkább ne is mondjam, mutassam, mim van, mert csak jönnek az irigyek.

Én kaptam dolgokat, arra törekszem, hogy én is tudjak adni ugyanennyit a gyerekeimnek. Szerintem ez így működik, aki megengedheti magának, miért dobja ki csupasz fenékkel a gyerekét az életbe?


Kérdező: ha a barátnőidnek semmi sem tetszik, te pedig nem felvágós stílusban nyomod, nyugodtan mondd meg nekik, hogy akkor furikázzanak mással. Nem kell hozzájuk ragaszkodni. Sajnos akinek nincs, az általában irigy. Nem félni kell tőlük, hanem akkor nem mondod meg nekik, és kész. Ha így viselkednek, egyébként sem vesztes vele semmit, ha nem költözöl össze velük.

Még egyszer hozzáteszem: ez a te stílusodon is múlik, néhány mondatból ezt nehéz megítélni.

2015. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
En totál megertelek.Irigyek es kesz.Ne törődj semmivel,jo dolog h igy támogat a családod.Amit fentebb irtam viszont ne felejtsd el.Ember maradj.
2015. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Gondolom te is tudod, mert valószínűleg nem burokban élsz csupa hasonló életszínvonalú ember között, hogy általában az embereknek tényleg sokkal többet kell dolgozni ezekért a dolgokért, mielőtt megkapják, vagy megszerzik. Nálatok ezt a munkamennyiséget a szüleid végezték el, és onnan jutott neked is. Ez azonban szerintem azért nem általános, sok szülő nem tudja (vagy nem akarja) megadni ezt a gyerekének (és hidd el, ők sem rossz szülők). Ezt mindig tartsd szem előtt. Tudd, hogy kivételes helyzetben vagy, és ez nem mindenkinek jár ki. Ezért aztán nem tanácsos ezzel kérkedni, vagy hasonlók, mert az (szerintem jogosan) ellenszenvet szül az emberek nagy részében. Ha te ezt tudod, és eszerint cselekedsz, illetve aszerint, hogy tudod, hogy az élet nem mindig ilyen habos torta, és kicsit koszos-büdös-lepukkant, 4fős, havi 9 ezer forintos kolliszobákban is lehet élni, és jól lehet éreznie magát az embernek, és ezt sem utasítod el (mármint nyilván nem azt, hogy odaköltözz, ha nem szeretnél, és megteheted, hanem hogy pl nem beszélsz lenézően róla, és simán felmész ismerősödhöz), akkor nincs baj.

Ekkor is el kell fogadnod, hogy nem ez az alap a baráti körödben, és természetes emberi reakció, ha "irigyek", vagy inkább jobb fogalom, hogy furcsa számukra, hogy te ennyi mindent megkapsz. Vigyázz rájuk, hogy ne kezeld magad felsőbbrendűként, mert nagyon könnyen kialakulhat az emberben egy kisebbségi komplexus, ha azt látja, hogy valaki, akinek ugyanannyi jusshoz "van joga", indokolatlanul többet kap.

Annyi a fontos, hogy légy természetes, és maradj ember.

A barátnőidnek valószínűleg a a bajuk, hogy nem éreznek már olyan közelinek magukhoz. Viselkedj velük ugyanolyan hétköznapiként, mint eddig. Hiszen hiába van kocsid, és lesz lakásod, gondolom te is ugyanazokkal a problémákkal küszködsz mondjuk pasik terén, vagy a tanulás terén, ugyanúgy szereted az almalevet, de nem iszol kólát, vagy akármit, mint ők. Csak akkor nehéz valakivel jóban lenni, ha abszolút más dolgok foglalkoztatják.

2015. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!