Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy ne utáljan...

Mit csináljak, hogy ne utáljanak, mert a családom gazdag? Miért hiszik, hogy erről én tehetek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ember nem szeret, mert a családom gazdag. Nem mondják a szemembe, mert olyankor mindenki mézes-mázos, meg puszi-puszi, "jaj, de csini vagy" dumák vannak, de tudom, hogy a hátam mögött a legtöbb ember buta szőkének gondol, akinek az egész családját felveti a pénz.

5 lány van, akikről tudom, hogy utálnak, de ők a szemembe is mondták, hogy mi a bajuk velem és elfogadnom, nem velük van a gond.


Volt egy srác, aki egyszer megállított egy buliba (életembe nem beszéltem még vele azelőtt) és elkezdett kérdezgetni, hogy milyen érzés úgy felnőni, hogy bármit megkapok, a családom fele külföldön él és semmi gondja nincs, a másik fele meg itthon semmizi ki a többi embert, én meg játszom a kis hercegnőt mindenhol, mi vagyonokat költünk mindenre, amíg mások hónapról hónapra élnek és örülnek, hogy tudnak mit enni és hogy az apám bűnöző, meg hasonló dolgokat vágott a fejemhez, meg hogy az én egész családomnak csak a pénz a fontos, a rokonainak is eladnánk, ha arról lenne szó.

Utólag elmondták mások, hogy a srác nem mehetett arra az egyetemre, ahová már évek óta menni akart anyagi okokból és a barátnője is elhagyta valami pénzes pasiért, szóval nem velem volt baja.

De ez ott, akkor nagyon hirtelen ért, mert tudtam, hogy többen nem kedvelnek, de még nem beszéltek velem soha úgy.


Bárhová megyek, vagy tartanak tőlem, vagy nem kedvelnek, de jó pofiznak és a hátam mögött beszélnek ki, vagy egyszerűen csak utálnak a hátterem miatt.


Nem tudom, hogy miért, amikor én próbálok mindenkivel normális és közvetlen lenni. Sosem éreztettem, hogy én bármivel jobb lennék náluk, vagy akármi. Viszont én így utálok iskolába járni, mert oké, hogy nem mutatom ki, de bánt az, amit mások gondolnak rólam.

16 éves vagyok és szeretném, ha nem a családom által ítélnének meg.


Mit csináljak??



2014. febr. 8. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én azt nem értem, hogy honnan tudják. Oké, ha valami híres ember az egyik szülőd, akkor megértem. De pl. nekem volt egy barátom pár éve. Mikor összejöttünk, nem mutatott be rögtön a szüleinek, csak pár hónap múlva. Addig nem nagyon tudtam, milyen az anyagi helyzetük, illetve azt hittem, csak egy átlagos srác, egyáltalán nem látszott rajta semmi különös. Aztán ahogy hazavitt, már az elején padlót fogtam, hogy milyen brutálisan nagy házban laknak, 4 nagyképernyős tv, medence a kertben, meg minden. Kiderült, hogy valami piszok gazdag vállalkozó az apjuk, évente kétszer tengerentúlon nyaralnak, 2 külföldi nyaralójuk van stb. Ki nem néztem volna belőle az öltözködése, viselkedése stb. alapján. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet úgy is gazdag szülők gyermekeként élni, hogy nem tűnsz ki a tömegből. Nem írtál sokat magadról, de gondolkodj el, mi lehet még az oka annak, hogy a társaid utálnak, mert biztosan nem csak a pénz.
2014. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hát, ez azért látszik rajtam/rajtunk.

Látják az autókat, látják, ha teszek fel Instagramra és Facebookra képeket és a dolgaimon is látszik.

Nem azért teszek fel a közösségi oldalakra képet, hogy őket idegesítsem.

Pl. voltunk nemrég egy tengerparton, miközben a legjobb barátnőmék síelni voltak. Küldött magáról egy képet, hogy a hóban fetreng az öccsével, mert elestek, én pedig feltettem a képet Facebookra úgy, hogy mellészerkesztettem magamat és az unokatesómat, ahogy koktélozunk a medencénél, azzal a címmel, hogy "a menőknek nyár van, a lúzerek meg fagyoskodhatnak", erre páran olyanokat írtak, hogy "hát ti se a minimálbérből éltek", "siralmas világ".

De én nem bántásként tettem fel a képet, hanem hogy idegesítsem a legjobb barátnőmet és a legtöbb ember sem bántásnak értette.



Én próbálok mindenkivel barátságos lenni, de azért nem vagyok végtelenül türelmes...

A lányokkal, akik megmondták, miért nem kedvelnek, nincs is konfliktusom. Elmondták, mi a bajuk és ennyi, nem idesegítjük egymást feleslegesen.

2014. febr. 8. 16:48
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Az első válaszolóval értek egyet. Rólam azt hitték az öltözködésem miatt, hogy valami csöves putriból származom, aztán meghívtam az osztályt hozzánk és eléggé meglepődtek. Hatalmas kert, tó, medence, játszótér, teniszpálya több ház stb stb. Azóta mondjuk drágább és márkás ruhákba járok, látszik, hogy pénzes családból vagyunk, de senkit sem zavar. A helyedben iskolát váltanék inkább és új életet kezdenék. Legyél kolis, vagy járj busszal, ne látszódjon rajtad a pénz.
2014. febr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy valami következetes.

"Nem azért teszek fel a közösségi oldalakra képet, hogy őket idegesítsem."

"nem bántásként tettem fel a képet, hanem hogy idegesítsem a legjobb barátnőmet"

Ezek közül most akkor melyik az igaz?

Azután, amiket magadról írtál, nekem máris nem a pénzed, hanem a viselkedésed, gondolkodásod alapján nem vagy szimpatikus.

2014. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Azért nem fogom feladni az eddigi életemet, mert nem szeret mindenki.

A másik helyen is lenne biztosan olyan ember, aki nem kedvelne, ennyi erővel onnan is jöjjek majd el?

Most lehet, hogy ez baromi elkényeztetettül fog hangzani, de én már hozzászoktam ehhez az életszínvonalhoz, sosem kellett tömegközlekedéssel járnom, semmin nem kellett osztoznom senkivel. Most vagyok 10.-es a gimiben, ha jövőre váltanék, akkor a jegyeim rosszabbak lennének, itt már kiismertem a tanárokat, hogy kinél hogy lehet jó pontokat szerezni, nem akarok mindent elölről kezdeni.

Nem akarom itt hagyni a barátomat, a haverokat, a barátnőimet és a családomat (szóval az egész életemet) azok miatt, akik nem kedvelnek.



17:11

Az "őket" alatt azokat értem, akik nem kedvelnek.

A legjobb barátnőm nem tartozik közéjük tudtommal, őt akkor kergetem az őrületbe, amikor csak akarom. Remélem, így érthető.:)

2014. febr. 8. 17:15
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Nekem is van több milliomos szülőktől származó barátnőm/barátom, mi se vagyunk azért annyira szegények,de itt sosincs ilyennel baj. Van egy lány viszont aki folyamatosan ilyen kis megjegyzéseket tesz,hogy 'jaj mert mi az az 1000ft?" meg hasonlókat ,és bizony ezt a lányt sokan nem szeretik és azt csinálják vele amit veled csinálnak. A facebookos kis melléfűzésed is csúnya, miért nem üzenetbe beszéltek ilyeneket? 1. ezzel nekem sem lennél szimpatikus,és egy elkényeszetett buta kiscsajnak tartanálak akinek fingja nincs arról,hogy egy síelés is mennyi pénzbe kerül,mert csak cipelik mindenhova.

És ezt nem bántásként mondom ,szimplán ezt gondolom. Azért egy tükröt tehetsz magad elé,hogy miért van ez. Lehet ,hogy tényleg csak irigyek rád és azért nem szeretnek,de ennek kisebb esélyét látom. Lehet az első benyomás rossz volt rólad,és rossz is maradt. Azért az emberek valami alapján kialakítanak egy véleményt a másikról,és az,hogy gazdag vagy (vagyis a szüleid) alapból nem ad okot arra,hogy utáljanak.

2014. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Azért nem üzenetben beszéltük, mert a kép jól sikerült rólunk és fel akartam tenni, meg vicces is volt.

Tudom, hogy mennyibe kerül egy síelés, mert mi is járunk.

A képnek az volt a lényege, hogy a barátnőmet idegesítsem, mert úgy volt, hogy ő is jöhet velünk "telelni", csak viccesnek gondolta, hogy jogsi nélkül kipróbálja az anyja új kocsiját a kertjükben és hát nem úgy sült el a dolog, ahogy gondolta...

Ezért ki kellett bírnia a családi síelést, miközben üzeneteket küldött, hogy mennyire utál ott lenni.

Szóval ezért tettem fel, nem azért, hogy lenézzem azokat, akik síelni járnak.


Már több embert megkérdeztem, hogy szerintük miért van. Van, aki azt mondja, hogy irigyek a pénzünkre és a kinézetemre. Van, aki szerint szimplán csak unszimpatikus vagyok másoknak (na, de ennyire?!).

Több sráccal kavartam már, lehet, hogy a barátnőiket ez is zavarja.

2014. febr. 8. 17:34
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Hát én fiú vagyok, de az ilyenekből a *zart is kiverném. Rohadtul semmi közük ahhoz, hogy milyen az anyagi helyzetetek. Nekem sok ismerősöm van, akik olyan anyagi helyzetbe vannak mint Te (bár az tény, hogy ők kérkednek vele) de azokba sem kötök bele, érdekli a frászt, hogy mennyi pénzük van. Ne foglalkozz velük, éld a saját életed. Az ilyenek bunkó taplók.
2014. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Ez kamu :D
2014. febr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Frigg ***** válasza:
100%

Hát nézd..

Mit értesz kavarás alatt? Meg remélem/gondolom nem akkor kavartál a srácokkal, amikor már volt barátnőjük, lehet (valószínű) ezért sem kedvelnek.

Az a képkiírás lehet tényleg rossz húzás volt, vagy konkretizálhattad volna, hogy kifejezetten annak a barátnődnek szól. De mi is szoktuk egymást baxtatni legjobb barátnőmmel, de az egyértelmű mindenki számára, hogy kinek szól.

Én sosem utáltam valakit (csak) azért, mert gazdag.

Volt gazdag osztálytársam, testvérek, de ők úgy is viselkedtek, hogy bizony ellenszenvet váltottak ki többekből. Nem a pénzük miatt, hanem amiket mondtak vagy csináltak.

Biztos van olyan, aki irigy, de lehet némi valóságalapja a dolognak azért.


23/N

2014. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!