Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy anyám elfogadjon?

Mit tegyek hogy anyám elfogadjon?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 5. éve már hogy próbál olyanná tenni amilyenek a mai lányok. Nem vagyok lányos, nem hallgatok cuki Avicii zenéket és semmi ilyesmi, de nem is vetem meg az ilyen embereket. Metál, képregénykedvelő lány vagyok aki nem szeret nőiesen öltözködni mert nem érzi úgy hogy illene hozzá. Itt van anyám, aki ennyi idősen egy csajos, pasifaló lány volt, mindig követte a divatot és ilyen lányot akart, majd jöttem én, mindennek az ellentéte. Próbál elnyomni,

megváltoztatni, tiltja azokat a dolgokat amiket szeretek ( példának okáért: összegyűjtöttem pénzt egy PS4-re, de nem engedi hogy megvegyem.. ) és előszeretettel hangoztatja hogy nem vagyok így igazi nő. Mit tegyek, hogy elfogadjon? Borzalmas 5 évr azt tapasztalni minden egyes nap, hogy undorító sztereotípiákat magyaráz nekem és megpróbál olyanná tenni mint az átlagos, mostani divatot követő lányok. Azon gondolkoztam hogy elmegyek pszichológushoz, hátha ő beszél vele, de félek hogy csak jobban fog ellenkezni és még ellenségesebb lesz. (Apropó, 15 évesen pszichiáterhez vitt amiért ilyen vagyok.)


2015. szept. 12. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Esetleg próbálj egy picit engedni neki. Nem azt mondom, hogy vegyél rózsaszín szoknyát rózsaszín toppal, stb, hanem, azt, hogy néhanapján egy-egy nőiesebb ruhadarab belefér, és akkor máris nem panaszkodhat annyit.
2015. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Teljes ellentétei vagytok egymásnak.. sajnos ez később sem lesz jobb.Nálunk ez volt,és ez is maradt a helyzet. Pedig gyerekeim vannak már,még sem érti meg anyám,hogy nem járok miniszoknyába,vagy mellkidobós hupilila passzos felsőkbe,és tangás bikinibe nyáron.Egyszerű.mert én nem ő vagyok.Soha nem fogadta el az öltözködési szokásaimat. :) Tudod én ezen már túl léptem,máshogy nem megy.Nekem ez a jó,neki az.30 éves elmúltam.Nem vagyok lázadó tini.Még is imádom a piercingjeimet,ki nem venném őket...akinek nem tetszik nem néz rám.Ennyi. Mindenem a farmer gatya és egy laza fekete póló. Mosogatás közben üvölt a Red Hot Chili Peppers... főzés közben egy kis Guns N' Roses ... én így vagyok az aki... nem akarok beállni a sorba,és divatosan öltözködni. Alteros cuccokban érzem jól magam. Tehát tanácsom, hagyd anyádat,és élj úgy ahogy akarsz,vegyél fel olyan cuccot amiben jól érzed magad,és ki tud a személyiséged teljesülni. Hidd el.. így is találsz majd magadnak férjet.Nyugtasd meg édesanyádat. Én is találtam.Van aki gerjed az ilyen csajokra nyugi. :D
2015. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne azért küzdj hogy ő elfogadjon téged. Azon dolgozz, hogy te el tudd fogadni őt így, ilyen támadó szűklátókörűséggel együtt. Ne változz senki kedvéért olyanná, amilyen nem vagy! Anyád kedvéért se! N32
2015. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kb nálunk is ez van, szal nem vagy egyedül!
2015. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem megszokni a szűklátókörűségét csak nehéz, mert amíg minden barátom kiteljesedik, én korlátok között mozgok önmegvalósítád terén.
2015. szept. 12. 19:31
 6/11 anonim ***** válasza:

1-es: miért kéne olyan ruhákat hordania, amik nem tetszenek neki?

Esetleg annyi, hogy kipróbálhatsz olyan ruhákat, amik lazák, de azért nem fiúsak. Pl egy mintás póló, fekete harisnyával, valami egyszerű szoknyával meg tornacsukával? Vannak már ilyen "sportosan lányos" ruhák, amik nem ilyen cukimuki kacatok, de mégse néznek fiúnak benne.

Fogalmam sincs, hogy mit kezdj anyukáddal. :/ Próbáltál vele nyugodtan leülni és megbeszélni a dolgot, a veszekedésen kívül?

Amúgy mondd meg neki, hogy az ilyen csajok most elég népszerűek a srácoknál :D

Ha semmi nem hat rá, akkor sajnos mást nem tudok mondani, már nem sokáig kell elviselned, hamarosan úgyis érettségizel, és vagy egyetemre mész, vagy dolgozni fogsz, de mindenképp kicsit jobban elszakadsz tőle. Nekem is ez segített rendbehozni a kapcsolatom anyámmal.

Ne hagyd hogy rád erőltessen olyasmit, ami nm tetszik.

21/L, szintén kocka és nem túl nőies :D

2015. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Próbálj meg kompromisszumot kötni:a stílusodba bisztos vannak nőiesebb ruhák is.Én pl a feketéhez vettem fel elütőbb színeket h anyu ne nézzen depisnek,Fekete cipő fekete naci pink póló fekete pulcsi.egész nap pulcsiba vok szoval az elütő szín már mind1.csináld te is ezt.
2015. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os, kb azt akartam sugallni, mint te, illetve a hetes, hogy egy-két nőies(EBB!!) darabot kombináljon a laza ruháival, így talán anyukája azt fogja látni, hogy próbálkozik
2015. szept. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hatos válaszban a példa mellett szereplő felsorolt darabokat sokszor alkalmazom, csupán nem szoknyával, hanem rövidgatyával... :D
2015. szept. 13. 10:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, azzal pl nem értem mi baja anyukádnak, az egész nőies is tud lenni :D
2015. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!