Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy anyám elfogadj...

Mit tegyek hogy anyám elfogadjon, és ne kössön mindig belém?

Figyelt kérdés

Nos az a gondom, hogy egészen más vagyok mint anyám. Ő szereti a nőies, színes, vidám ruhákat, nagyon házias, szeret magazinokat olvasni, stb. Tehát olyan mint bármelyik másik 35-40 közötti nő. Én viszont egészen más vagyok. fekete ruhákat hordok, nagy bandás pólókat, mint a Guns N' Roses, az AC/DC a Nirvana, nem szeretek sminkelni, és az semmi hogy nem vagyok házias. Minden hónapban legalább 2x összeveszünk azon, hogy nem vagyok elég lányos, úgy nézek ki mint egy tróger, olyan zenéket hallgatok ami a nyolcvanas években volt divat, stb. Tehát összefoglalva: szöges ellentéte vagyok és ő utálja a stílusom. Olyannyira utálja, hogy a minap az egyik kedvenc pólóm konyhakéssel felszabdalta, csakhogy "kiiktassa" belőlem ezt. Ebből kifolyólag mellesleg nem is beszélgetünk, nem mondhatok neki el semmit, mert elítél, nem oszthatok meg vele pl. egy véleményt amit alkottam valamiről, mert nem tiszteli amit mondok. hogyan tudnék javítani ezen a viszonyon, hogy minden olyan legyen mint régen, amikor még én is kicsit lányosabb voltam?

17/L



2015. júl. 15. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Nen tehetsz semmit! En 32 eves vagyok es nincs olyan alkalom, hogy valamiert be ne szoljon nekem. Van, hogy azert szol be mert nincs elmosogatva, maskor meg azert mert meg szaradnak a tiszta edenyek, es nem egy hazban lakunk... Ez mar csak ilyen, torodj bele. Tegnap mar megkerdeztem, hogy ez az o hobbija, hogy mindig a baszogatni valot keresi bennem?


Soha nem fog megvaltozni. Engedd el a fuled mellett. Persze, ha betelik a pohar nyugodtan kifakadhatsz ugyis csak ideig-oraig lesz megsertodve. Mert az anyad es szeret teged!

2015. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
nézd ez egy időszak, a kamasz ki akar törni a világból és egyéniség akar lenni, a szülő meg nem tudja elviselni, hogy nem tudja már úgy irányítani a gyerekét mint rég.Itt nm a szöges ellentétekről van szó csak túl kell élnetek egy elég rázós időszakot, mindenki át esett már rajta, én is voltam kamasz és voltak marha nagy marhaságaim nekem is. Hidd el 10 év múlva te sem fogod felvenni az ilyen ruhákat(persze nem is leszel édi-bédi)
2015. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
ja és visszaolvasva a naplómat 17 éves okosságaim a világról meg egyéb ma már nagyon viccesnek tűnnek, mert akkora hülyeségeket gondoltam(persze az én anyám nem mutatta ezt ki,de most már mondta hogy sunyiban mosolygott rajtuk )
2015. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Különben tudom hogy ez valószínűleg egy átmeneti állapot (vagy ha nem akkor nem). Csak az itt a baj, hogy anyám azt hiszi, hogy most biztos leszbi leszek (mert nem sminkelek és nem hordok rózsaszín ruhákat- mert nem vagyok olyan mint a többi tucat szépség a városban), vagy hogy szutykos tróger leszek, mert nincs mindig makulátlan rend a szobámban, vagy hogy drogos leszek mert... nem tudom miért :D És az a baj hogy semmi értéket nem lát bennem. Hogy nem tisztel. Értem hogy harcol a kamaszkori lázadásom ellen, ez általában így van. Csak szeretném, ha tisztelne, és néha beszélgetnénk, mint anyja-lánya! És az a baj, hogy állandóan a fejemhez vágja, hogy sosem találok fiút, mert senkinek nem kell egy ilyen romlott tróger.

2015. júl. 15. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Arról meg nem hallott, hogy van olyan fiu aki ugyanúgy a bandákat szereti/hasonló a stílusa? :'D
2015. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hahaah :DD eppen ezaz! Azt mondja, hogy haza ne merjek hozni, egy romlott drogost!
2015. júl. 15. 13:42
 7/10 anonim ***** válasza:

De könyörgöm miert lenne valaki drogos azert, mert így öltözködik? :'D


Ennyi erővel az, aki teljesen normálisan öltözködik az nem lehet drogos?! :'D

2015. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Én 14 éves korom óta rocker ruhákat hordok, viszont nőies darabokat, nekem is van pont ACDC-s meg Gunsos pólóm. A shark heavy metalban vannak ezekből női fazonú rendes pólók, rendes rövidujjuak, viszont elég testhezállóak.

Vannak elég rock and roll cicagatyák is, én a szaggatottakat szeretem.

Mi lenne, ha ilyeneket hordanál esetleg?

Természetesen semmi közöm hozzá, nem akarok neked divattanácsokat osztogatni, mert semmi közöm hozzá, viszont szerintem ez egy elég jó kompromisszum.

Attól, hogy valaki rockot és metált hallgat, és ezt az öltözékében is szeretné kifejezni, még nem kell fiúsan öltözködni.


Ettől független az édesanyád viselkedése a legkevésbé sem indokolt, főleg az, hogy összeszabdalta a pólód, de sajnos nem tudsz mit tenni. Vagy kompromisszumokat köttök, vagy pedig amint tudsz, lelépsz.

Sajnálom, hogy nem támogatnak otthon!


19/L

2015. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hetedik válaszadó! Hát igen! :) így gondolkodik!

Nyolcadik válaszadó! Ez okos ötlet! lehet hogy így teszek, de még mielőtt szétszaggatná az egész ruhatáramat megbeszélem vele! A tapadós felsőket nem igazán kedvelem, de ha nincs más mód, hogy megtartsam ezt a stílust lehet, hogy megpróbálkozok velük!

2015. júl. 15. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Beszéltél anyukáddal és kompromisszumot kötöttetek? Nem szaggatta szét azóta másik ruhádat?
2020. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!