Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez gáz amit...

Szerintetek ez gáz amit csinálok? 18/L

Figyelt kérdés
a szüleim vallásosak és elítélik a házasság előtti szexet, ki is tagadnának szerintem, ezért egyetem mellett amíg még nem kell sokat tanulni, órák előtt/ után a szüleim tudta nélkül szexelek a barátommal
2015. szept. 15. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Az a gáz, hogy titkolóznod kell!
2015. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
A szüleid gázosak, hogy nem lehetsz velük őszinte, mert kitagadnának.
2015. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem "gáz". Mondom ezt úgy, hogy 23 éves, hívő szűz lány vagyok, aki csak a férjével fog szeretkezni. Az a baj, hogy a szüleid valószínűleg félreértik ennek a lényegét. Én azért nem szeretkezek/szeretkeztem mással, mert a legnagyobb lelki elköteleződés 2 ember között a házasság (azzal a tudattal, hogy vele akarom leélni az életem) a testi pedig a szex. Mindkettőt egy embernek szeretném ajándékozni, szerencsére nálunk a párom is így gondolja. Ennek semmi köze, ahhoz, hogy "elkárhozol" ha a bujaság vágyába csöppensz, ahogy azt kb. 100 éve tartották. Isten egy megbocsátó, ha őszintén megbánod a bűneid. Elküldte a fiát Jézust, hogy megváltson minket, ennek egyetlen feltétele, hogy hiszünk Őbenne. Ha Te nem hiszel, teljesen mindegy, hogy szexelsz-e, vagy sem. Ha hiszel, elfog jönni az idő, amikor megbánod ezt. Akkor fog eljönni, mikor örök hűséget esküszöl életed szerelmének, és nem tudod Őt azzal különlegessé tenni, hogy teljesen neki adod magad. (mert hiszen már megtetted mással) DE emberek vagyunk, van egy csomó bűnünk és rengeteget hibázunk. A szüleid például abban, hogy nem alakítottak ki Veled olyan szeretetteljes kapcsolatot, amiben ez nem lenne kérdés és nem lenne titkolózás.
2015. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Vallásos vagyok, és jóval több, mint egy fiúval voltam. Így tudom, hogy a férjemmel jó, sokkal jobb, mint mással.


Előző nem baj, hogy így gondolod számodra ez a megfelelő. De ne ítélj!!!

2015. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon messze áll tőlem az ítélet. Amit leírtam, az tény. Ha a kérdező megtér és NEM "vallásos" (az élő hit meg a vallás nagyon különböző dolog) lesz, bánni fogja, mert világosan levan írva a Bibliában mi a helyes és követni akarja majd, hiszen az Jézus parancsa. Ha meg nem tér meg, teljesen mindegy, hogy szexel-e vagy sem, tekintve, hogy Jézust sem fogadja el, érthető, ha a parancsát sem. A baj a szülei viselkedésében van, hisz a kérdező leírása alapján hívőnek tartják magukat, a kérdezőnek mégis attól kell tartania, hogy kitagadnák, ha őszinte lenne. Ez teljesen ambivalens. Őket sem ítélem el, mert az nem az én dolgom, de ebben a helyzetben a viselkedésük nem lenne helyes. Gondoljunk a tékozló fiú történetére, aki előre elkérte az apjától az örökségét és eltékozolta. Az apa, miután a fiú megbánja, erre nem kitagadással, hanem őszinte szeretettel válaszol. Mert ez egy szülő dolga.
2015. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Kedves vallásos lány....mi van akkor, ha majd rájössz, hogy rossz emberben hittél, akire azt hitted az igazi, egyszer csak megváltozik....? Esetleg megcsal, /nem kívánom neked, csak kíváncsi vagyok.../, vagy megüt, vagy már nem törődik veled? Mert bizony, van ilyen...az emberek változnak, egy életen át.

Valószínűleg a korom mondatja ezt velem, de szerintem te elég naiv vagy. Bocs az offért.

2015. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy megváltozik, ahogy én is. Az a különbség, hogy mi nem elsősorban szerelemből, jó nagy adag hormon lökettel megyünk bele a házasságba (a szex tök jól tud homályosítani), hanem egymás mellett döntünk. Nagyon sokat imádkozunk együtt és a legnagyobb mélységik őszinték vagyunk egymással. A legundorítóbb gyarlóságaimat is megosztom vele, azt is amit nem csak anyámnak, de magamnak se vallanék be. De neki megteszem. Ahogy Ő is nekem. Hogy életünk végéig együtt lehessünk egy szeretetteljes kapcsolatban. Ez pont nem naivitás, hanem felelősség. Őt választom, akkor is, ha más lesz. Nagyon sokat foglalkozom önismerettel, pszichológiát tanulok, így elég pontos képem van magamról és azt is tudom, az önismeretnek nincs végpontja, örökké fog tartani. Így egy másik ember ismerete sem lesz soha 100%. Én azonban Őt választom és Őt akarom megismerni majd, újra és újra.
2015. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy gond, ha valakik ilyenek... Mondd meg nekik, hogy ha ezt rád erőltetik és kényszerből nem csinálod, akkor semmi értelme, mondjuk nem mintha amúgy lenne. Teljesen h*lyeség, az egész vallás, nem tudom, hogy hihetnek emberek ilyen gyerekmesékbe, de ezt tegyük félre, az viszont extra gáz, ahogy az egyház gyakorolja/gyakoroltatja ezt, félelemmel riogatnak, mintha isten minden pillanatban lesne téged, és azok a tevékenységek, amik az élet lényegét képzik, azokat csak úgy gyakorolhatod, ahogy tulajdonképpen néhány templompba járó vallásos idióta normálinak tartja, különben isten lesújt... nem ő sújt le, hanem az idióta emberek istennek képzelik magukat, aki alapból nincs, de mindegy, akkor is egy ilyen magas pozícióba helyezik magukat és másnak meghatározzák, hogy mit tegyenek... nem normálisak.


Amúgy szerintem is szép dolog ez, az is, hogy csak egy emberrel szeretkeztél, de az is, hogy házasság után volt az első. Mert végül is, ezzel azt kommunikálod, hogy te már előbb megismerted és megszeretted és összekötötted vele az életed, mint hogy szeretkeztél volna vele... vagyis te már úgy szexeltél vele, hogy ő lesz az első és utolsó, ugye ünnepélyesen tettél neki egy ígéretet, hogy hűséges leszel hozzá és nem az van, hogy lefekszel vele, mert azt akarod, dehát később még jöhet bárki, aztán max. úgy alakul, hogy ő marad. Tehát nekem tetszik ez a hűségesség ebbe, ami szembe megy ezzel a modern fogyasztói felfogással, hogy bármi lecserélhető... de ez csak úgy megy, ha te ezt szeretnéd, és egyébként szép, de semmi nincs benne, ha előbb lefeküdtök és úgy jöttök össze, sőt abba se, ha szétmentek, vagy ha házasság után szétmentek és utána mással is... igazából tökmindegy. Csak ez úgy szép, szerintem én se fogom betartani, akkor érdemes betartani és akkor tartanám, ha mondjuk 20-23 évesen jönne az első nagy szerelem és párkapcsolat, és akkor mondjuk 0,5 évig vagy kicsit több ideig nem szexszelünk, utána pedig ennyi idősen már eltudom kötelezni magam, de 16-20 évesen nyilván nem akarom, viszont ilyenkor már normális a szex.

2015. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, amit csinálsz. A szex NEM bűn, ne fogd fel így. Nekem nincs bajom a hívőkkel, sőt, tisztelem azokat, akik valóban tudnak hinni és úgy is viselkedni, mint egy hívő ember, de nem szeretem azt, amikor rám (vagy másra) erőltetni kezdik, esetleg kifejtik, hogy én mit fogok megbánni, meg miért fogok elégni a pokol tüzén.

A szüleidnek meg kéne érteni, hogy ez az ő meggyőződésük, nem pedig a tiéd. Amíg annyira szűklátókörűek, hogy nem képesek megérteni, hogy te egy különálló ember vagy, akinek magának kell megjárni az útját és aki maga akarja eldönteni, hogy milyen életet éljen, addig ne érezd magad hibásnak semmiképp sem, mert ők csinálják rosszul.

18 évesen valószínüleg van elég eszed ahhoz, hogy el tudod dönteni, mi jó neked, mi fér bele a te SAJÁT értékrendedbe.

2015. szept. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
36%
Nos, bennem 2 oldalú a válasz. Egy részről igen, nagyon szomorú, hogy egy fiatal felnőtt nem lehet őszinte, hogy attol kell tartania, hogy kitagadják valami olyasmi miatt, amivel igazán senkinek sem árt. Ugyanakkor azt is el kell mondanom, hogy hasonlo neveltetésben volt részem nekem is, mégis volt a férjem előtt jopár kapcsolatom, és nagyon nehéz lett számomra az, hogy nem ő lett számomra az egyetlen. HOgy nem volt türelmem várni. A dolog érdekessége, vagy ajándéka, hogy a férjemet viszont - aki számára én az első , és remélhetőleg az utolos vagyok, nem zavarja, sőt, azt mondja, hálás az előtte lévőknek, mert általuk is lettem az, aki vagyok, és akit szeret. KIcsit elkanyarodtam a szextől, bocsi... egy a lényeg, bármit teszel, ne a szüleid miatt tedd vagy ne tedd.
2015. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!