Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem csinálok semmit az életemm...

Nem csinálok semmit az életemmel. Mivel motiválhatnám magam?

Figyelt kérdés

Nem nagyon érdekel semmi, csak az angol, mint idegennyelv. Szinte minden napom a laptopom előtt töltöm angolul olvasva vagy sorozatot/filmet nézve. Komolyan, annyi érdekes dolgot lehet megtanulni wikipédiáról, hogy az hihetetlen. Kedvencem a 'Press the "Random Article" button and learn the page' játék. A középiskola ahova felvettek két tannyelvű és az első év után le lehet tenni a nyelvvizsgát. Aztán kb. ennyi a tervem a jövőre nézve.

Nem mondanám magamat butának, sőt szerintem átlagon felüli vagyok egy-két dologból, csak iszonyatosan lusta és nemtörődöm. Az év végi vizsgákra is max. 2-4 napot készültem és mind sikerült kitűnőre. Egyet felejtettem el, az négyes lett.

Ezt félretéve, és visszaugorva a középiskolához: vegyész iskola. Nincs semmi bajom vele, de nem is a kedvenc dolgom. Menni megy a kémia, és értem is. De most mit csináljak vele suli után? Valami olyan munkát/jövőt képzelek el, ami nyomot hagy az emberekben.

Mit tudnék tenni, hogy megtaláljam a "dolgomat" a világban?


2013. jún. 29. 00:33
 1/7 A kérdező kommentje:

Kihagytam, hogy a másik fele az életemnek a könyvek és a videojátékok.

Leginkább színésznek lenne kedvem menni, de se tehetségem nincs hozzá, se kiállásom. Egyszer felvetettem itthon, kiröhögtek, én meg védtem magam, hogy 'hey csak poén volt'.

2013. jún. 29. 00:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát gyógyszerésznek nem mehetsz el ezzel a sulival majd?Az elég rendesen nyomot hagy az emberekben.XDD na,bocsi a poént félretéve.. vidd végig ezt az iskolát,és akkor már van valamilyen képzettséged,vagy ha nem is,akkor érettségid.Utána meg ha gondolod,akkor menj el valami színészeknek való képzőbe..stb.

Ha ez nem sikerül és nem vesznek fel,akkor ott a youtube.Befizetek rá,hogyha HD minőségű videóban dumálod el viccesen vagy komolyan az életedet,vagy az érzéseidet,akkor biztosan sokan fogják lájkolni,ha jó.Aztán meg mehetsz a Youtube-partnerségre.Ebből már jönne a pénz.Persze itt nem szabad félni a kamerától:),dehát aki színész akarna lenni,az hogyan félne a kameráktól?:DD

Na szóval..

1.Először ell egy biztos megélhetési forrás!

2.Aztán jöhetnek az álmok!

vagy ha egyik sem jön be,akkor:

3.Csináld azt,amit amúgy nem mernél,de kedved van hozzá.:D -NE DROGOZZ,NE IGYÁL,NE CIGIZZ..STB.,NEM ERRE CÉLOZTAM!!Hanem arra,hogy pld. bungee jumping...stb.


Ennyi lenne.


17/L

2013. jún. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Te most végzeted el az általánost és ez a bajod? Akkor te tényleg átlagon felüli vagy.


Általános iskolai tanár vagyok. Nem vettem észre, hogy bármelyik nyolcadikosunkat is érdekelte volna, hogy mi lesz belőle. Középiskolát is úgy választottak, hogy a barát-barátnő hova megy, vagy hogy hova elég a kettes matek...


Te pedig majdnem kitűnő vagy, angolul olvasol... ez több, mint elég a te korodban. A szakma specifikum választásra még ráérsz. Meg fogod kapni a középiskolai tanáraidtól a kellő motivációt, ne aggódj.


(Elmondanád milyen általánost végeztél el és milyen év végi vizsgákat kellett tenned? A kompetenciára gondoltál vagy valami speciális tanrend szerint tanultok?)

2013. jún. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Teljesen normál általános iskola. Nyolcadik év felénél kellett vizsgázunk kémiából és földrajzból, második félév végén biológia, fizika, matek, angol, történelem, irodalom és nyelvtan vizsgánk volt.

De, lehetnék gyógyszerész. A nővérem ugyan ebbe az iskolába járt, ő most a SOTE egészségügyi szervező szakára jár. Ha itt maradok hatodik évben, akkor mehetek techikusira, ami már ad szakmát.

Youtube-ra már én is gondoltam.

Köszönöm a válaszokat :) Majd elválik. Itt van még a nyár, meg öt év középiskolában.

2013. jún. 29. 14:05
 5/7 A kérdező kommentje:
A kompetenciát kifelejtettem az előbb, az a vizsgák utén pár nappal volt. Hatodikba nekem lett a legjobb a matek és a magyar, idén meg fogalmam sincs.
2013. jún. 29. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Tűzz ki apró célokat és teljesítsd őket a legjobban ahogy csak tudod. Például keress neten teszteket és próbáld meg őket időre, persze segítség nélkül megoldani. Ha sikerül, lesz egy kis sikerélményed, ami megadja a plusz löketet a következő célhoz. Ha esetleg érdekel a sport (magamból kiindulva), akkor jelölj ki egy távot a városodban és naponta, vagy amilyen időközönként csak tudod próbáld meg felülmúlni magad mindahányszor csak nekiindulsz.

A lényeg, hogy csak kicsi dolgoknak fuss neki az elején, és fokozatosan nehezíts. Remekül agyon lehet az ilyenekkel csapni az időt, nem mellesleg még magadat is fejleszted, sőt még talán kedvet kaphatsz új dolgokhoz is.

2013. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először koncentrálj arra suli kezdetétől, hogy illeszkedj be, barátkozz, tanulj jól, stb. Hidd el, ezek fontosak.

Aztán pedig ott van a nyelvvizsga, amiről beszéltél. Így fektesd a szabadidőd egy részét a tanulásra.

Ezt a lustaságot meg nemtörődömséget kinövöd, tavaly én is úgy voltam vele. A gimiben megtalálod azt ami igazán érdekel majd.:)

2013. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!