Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen energiánm tanulni? 17L

Figyelt kérdés
Mindig mikor hazajövök a suliból ebédelek, majd lefekszem kicsit aludni, mert nagyon álmos vagyok. Mikor felkelek, kb 6 órakor, akkor is álmos vagyok, és elkezdek tanulni, de közben teljesen más dolgok vannak az eszemben. Egszszerűen nem megy a tanulás. A tavaly csak két 4-esem volt, a többi pedig 5-ös (átlag). Ezt a szintet meg szeretném tartani, de nem tudom, hogy hogy sikerül. A barátaimra is alig van időm. Kamaszok, ti hogyan osztjátok be az időtöket?
2015. szept. 18. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Időben feküdj le aludni:)!
2015. szept. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdök. Bazi nehez szakközépben vagyok. Reggel 7-re be kell érnem, du. 16-17 körül hazaérek, pihenek kicsit 18 körül leülök tanulni, kb 22-ig tanulok. Nem marad időm semmire, epp hogy fürdök, eszek és döglök. Nem marad időm lélegezni sem, a csalad csesztet, anyám kitekeri a nyakam ha haza hozok egy hármast, de egyetemre nem enged... Ha rajta múlott volna benyomott volna egy szakmunkásba is csak takarodjal minél hamarabb dolgozni, a fizetesem egy forintig tegyem az asztalra és a semmiből koltozzek el, vagy eljek a híd alatt, de anszakmunkast is ötössel végeztem el, mert leszurkal.

Nem fogja fel ésszel, hogy egyetemre akarok menni.

De meggyilkol egy harmasert. Nem engedi, hogy hianyozzak a suliból, majd ha megdoglottem pihenek, ugy gondolja.

Minél hamarabb el szeretnek költözni, szóval most diák munkat kerrsek, szombatonként Elmegyek dolgozni, nyáron a gyakorlat es a szolgálat mellett megyek nyári melózni, leteszem a jogsit, akármennyire ben tetszik neki akkor is.

Nehéz lesz és kemeny, de nem érdekel.

2015. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Suli után hazamentem, kaja, alvás, aztán tanulás. Bár nekem nem volt gondom a tanulással sosem.


A te esetedben az a baj hogy túl sokat alszol. Kaja után csak egy órát aludj. Húzd fel az órád, és kelj fel, mosd meg az arcod hideg vízben.


Ha rendszeresen sportolnál, sokkal több energiád lenne. Például reggel suli előtt ha elmennél futni.


Ihatsz még fekete teát, kólát, energiaitalt, szedhetsz koffeintablettát, és egyéb serkentő szereket is. Lehet kapni direkt a tanulást segítő vitaminkoktélokat is, azok is elég hatásosak. Meg persze a kokain, de gondolom arra nincs pénzed.

2015. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én ezt megoldom könnyen..

6-kor kelek, bemegyek a suliba pihenni, fekszek pár órát a padon.. aztán mikor 2/3-kor végzek elmegyek egyet konditerembe, hazaérek 4/5-re, nem csinálok semmit, 9 körül ha olyan a kedvem megírom a matekházit aztán kész:D

2015. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Este 21-22 között fekszem le,reggel 6.20kor kelek.Suliban teljes ott vagyok,órák után megyek koleszba. Koleszba visszaérek heti 2x 14.30kor,a maradék 3 napon pedig 17 fele.

Ha 14.30ra végzek,akkor 16ig városba vásárolok,barátokkal programozom,vagy koleszban pihenek,majd elkezdek tanulni. Amikor 17ig vagyok,akkor ez az opció kiesik,egyből tanulás. Kb. 19ig tanulok(illetve,ha 16kor kezdem,akkor csak 18ig),onnantól kezdve vacsi,fürdés,aztán Hawaai(netezés,társalgás a koleszba) :D

Én is fáradt vagyok,de meg kell szokni,hozzátartozik a középiskolákhoz.

És amúgy elégé színvonalas gimibe járok,az átlagom pedig mindig eléri az iskolai átlagot. :)

Mindenki ledöbben,hogy hogy a francba csinálom,és mindenkinek elmondom,hogy csak annyi a titkom,hogy nemet tudok mondani a külső kísértésnek,és tudok koncentrálni.(Ott van mellettem a telefon,de nem érdekel,aludhatnék,de nem alszom,nem nézek filmet,nem ülök,és nézek ki a fejemből,hanem tanulok. Nagyon sok ismerősöm van,aki ott szokott elcsúszni,hogy nem tud nemet mondani a telefonra,vagy csak ül,és néz ki a fejéből.Az alvás pedig olyan dolog,hogy sokkal többet érsz vele,ha délután tanulsz,és nem alszom 2 órát,és este nem kell fennmaradnod 24ig,hanem pl le tudsz feküdni 22kor.)

És ugye mivel koleszos vagyok,ehhez hozzátartozik az állandó ajtócsapkodás,hangoskodás,és egyéb zavaró tényezők,valamint az,hogy sokan jönnek hozzám korrepetálásra/vagy segítségért,és azt is a tanulásra fordított időmön belül. :)

2015. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mozogj valamit és attól jobb lesz a közérzeted, és aktívabb leszel.

szerintem pont az a baj hogy kb 24 órából 23-at csak egy helyben fekszel vagy ülsz.

2015. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!