Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nincs erőm tanulni, képtelen...

Nincs erőm tanulni, képtelen vagyok koncentrálni és megint az utolsó pillanatra hagytam mindent. Mit csináljak? Utálom magam

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Pihensz eleget? Vérvételen mikor voltál?
2015. jan. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Pedig megfogadtam, hogy idén nem hagyom az utolsó pillanatra a dolgot.

Amit én ajánlani tudok, kapcsold ki a gépet, egy jó playlistet berakni és hajrá, végülis még van 2 napunk. Kitartást.

2015. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. :D

De ezért ne utáld magad. Bár nem tudom milyen következményei lesznek annak, ha nem tanulsz, de erőltetni, meg görcsölni rajt úgyis felesleges, azzal alig jutsz előrébb. Inkább pihenj, vagy nézz filmet, aztán utána próbáld meg, hátha több kedved van hozzá.

2015. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Idén én is nagyon ellustultam (tanévről beszélek, még mielőtt valaki túl poénos lenne :D), az átlagom valahol nagyon lent van, ennyire rossz még sosem volt.

Ezért ne utáld magad, inkább aludj ha hazaérsz, egy óra pihi sokat tud segíteni. Állítólag klasszikus zenét hallgatva jobban megy a tanulás, mondjuk én még nem próbáltam, de ez jutott most eszembe hirtelen.:D

2015. jan. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem természetellenes, hogy az ünnepek alatt mikor mindenki pihen, neked sem volt kedved tanulni. Próbáld meg felosztani a tananyagot napokra, és mindig az legyen a szemed előtt, hogy te választottad (jó esetben) és próbáld szeretni azt amit tanulsz, érdeklődéssel olvasni/tanulni. Egyébként én szoktam jutalmat kitűzni magamnak pl.tegnap egész nap tanultam, hogy utána nyugodt lelkiismerettel átmehessek a barátaimhoz. Ma egy film lesz a jutalom:D óránként nem árt pihenőt tartani ha van valami kedvenc rövid sorozatod, 2óra tanulás után nézz meg egy részt stb. De semmiképp se azzal cseszd el az időt hogy magadat utálod mert azzal nem jutsz előrébb!
2015. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 CsigaBig válasza:

Annak idején én is így voltam a dologgal, ezért tapasztalataim alapján három dolgot javasolok:

1. Amikor tanulsz, készíts témánként kb. féloldalas, címszavakból álló saját jegyzetet. Ne másolj sehonnan, semmit.

2. Hangosan mondd el magadnak a tanult témáról, amit tudsz. Jó, ha ezt felveszed magadnak pl. mp3 lejátszódra, és többször visszajátszod magadnak. Meg fogod érezni, hogy kell-e valamit bővíteni, javítani az elmondottakon, és a javított változattal ugyanezt csináljad. Fontos adatokat, szavakat, matematikai, fizikai, kémiai képleteket, nyelvtanulásnál mondatmintákat mindig hangosan tanuld, vedd fel a mondókádat és többször hallgasd vissza. Hidd el, egy életre megmarad!!! Sokan ezt értelmetlen magolásnak, biflázásnak tartják. Nem elég valami jól megérteni, hanem jól vissza is kell tudni adni (felelés).

3. Mielőbb végezd el az agykontroll tanfolyamot, és a tanfolyam utolsó pillanatáig vegyél azon aktívan részt! Akkor fogod megtapasztalni, hogy miért is voltál ott. (www.agykontroll.hu). Utána nem csak a tanulást fogod tökéletesen csinálni, hanem mindent, és életed irányítását a kezedbe veheted!!! Örülnék, ha megfogadnád a tanácsomat.

2015. jan. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, általános...
2015. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

En elvegeztem

az agykontroll tanfolyamot, mégse lettem jobb tanuló. Persze tudom tenyleg hatásos, en is ismerek olyat, de nem mindenkinek.

2015. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

most mondom nektek, ez a halogatósdi örökre így fog maradni

hányszor fogadtam meg, tanulásnál, melónál

aki ilyen az ilyen


38F

2015. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Fogod magad, kikapcsolod a számítógépet, nekiesel, és megtapasztalod, hogy ha nem foglalkozom mással, napi 12-16 óra tanulás csodákra képes.
2015. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!