Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mást is ennyire lehúznak a...

Mást is ennyire lehúznak a tanárai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

12.-es gimnazista vagyok, egy elég jó gimiben. Többször tapasztaltam már, hogy a tanáraim nem támogatnak, hanem szánt szándékkal visszahúznak. Írok néhány példát, hogy lássátok mire is gondolok:

- Tavaly eldöntöttem, hogy előrehozott érettségit teszek angolból. Az angoltanárom hónapokig azt hajtogatta nekem, hogy majd a szóbelin el fogok hasalni és nagy fába vágtam a fejszémet, de most még visszavonhatom a jelentkezést stb. Ötösre érettségiztem belőle, 100%-os szóbelivel.

- Ugyanez volt a nyelvvizsgával is, de arról egy másik tanár próbált lebeszélni. Elsőre átmentem 88%-kal.

- Egy jó egyetemre szeretnék jelentkezni, egy nem hírhedten nehéz szakra és egy harmadik tanárom már most lebeszélne, mert oda nehéz bekerülni és szerinte ha bekerülnék sem végezném el.

-Egy negyedik tanárom pedig az emelt szintű érettségiről akar lebeszélni egy bizonyos tárgyból.


Úgy gondolom, fejlett az önismeretem és képes vagyok felelős döntést hozni. Olyan dologba úgysem vágok bele ami semmiképpen sem sikerülhet. Értelmesnek tartom magam és a szorgalmammal sincs baj, az átlagom 4,8 körül van. Szerintem semmi okuk sincs az ilyen viselkedésre. Most a felsőfokú nyelvvizsgára hajtok, de ha kérdezik sem merek róla beszélni mert megint jönni fognak az "úgysem sikerül" hozzászólások. Osztálytársaktól megszoktam, na de a tanároktól nem tudom ezt mire vélni.... Nekik inkább támogatniuk és segíteniük kellene. Természetesen elfogadom az építő kritikát de ez már nagyon nem az a kategória szerintem.


Létezik erre megoldás?



2015. szept. 20. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a módszert a legtöbb tanár pszichológiából alkalmazza, vagy is azért hogy a diákja csak azért is megmutassa hogy megbírja csinálni és minél jobban készüljön rá. Velem is ugyan ezt csinálták bár az előrehozott angol érettségit én akartam visszamondani de akkor mondjuk arra beszéltek rá hogy legalább próbáljam meg, veszteni valóm nincs jövőre újra próbálhatom ha akarom. Ez így is lett 4 esre érettségiztem le ami nekem teljesen megfelel így nekik köszönhetem hogy minél jobban készültem rá, mert másképp örültem volna ha meglesz a 3 as.

Matek érettséginél a tanárom mondta hogy úgy is megbukok mert nem megy nekem a matek és kár erőlködni vele, de addig addig erőlködtem mire az is négyes lett és úgy hogy soha életembe nem volt hármasnál jobb átlagom matekból.

Meg ugye én maradtam az iskolába még 2 évet OKJ-n tanulni. Az egyik régi tanárom is tanította ott az elméleti órát a műszaki ismereteket, és ugye ő nekem régen fizikát tanított és szintén mondta hogy a fizika még csak csak megy de a matekom nulla így kár erőlködnöm és menjek át mást tanulni másik iskolába. Akkor én már tényleg majdnem feladtam mert a tanár rosszul bánt velünk, de hülyére tanultam magam belőle és ötös 98% os vizsgát tettem abból a részből. És a végzettségem is erős 4 es lett, és azóta már el is helyezkedtem vele egy igen jó munkahelyen.

2015. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy gondolom, fejlett az önismeretem és képes vagyok felelős döntést hozni."


Hadd gonoszkodjak, csak mert szar napom van: ha olyan intelligens vagy, akkor hogy-hogy ennyire eltévesztetted a kategóriát? Ez a szülőknek van, akik kamaszkorú gyereket nevelnek, nem pedig 18 évesek "ellenem van az egész világ" című műsorszámának...

2015. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad velem a tapasztalataidat első válaszoló, te megértetted a kérdésem lényegét! :) Gratula a szorgalmadért és mert a sorozatos negatív hatások ellenére sem adtad fel. Ebből is látszik, hogy mennyit számít a tanár.... Sajnos ez a fajta fordított pszichológia nálam nem működik, engem inkább a biztató szavak motiválnak.
2015. szept. 20. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg azért csinálják ezt a tanárok, mert félnek attól,hogyha esetleg nem sikerülne, akkor ő lenne a bűnbak,mert nem készített fel jól.

Nálunk is ez ment gimiben, mindenkit a tanítóképzőbe akartak küldeni,mert oda tuti felveszik. Végül senki nem oda jelentkezett,és az osztály 80 %-át fel is vették.

2015. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Te döntöd el, hogy kinek a véleményére adsz. Minél kevesebb ember vette előtted a fejébe ugyanazt, mint te, annál többen lesznek meggyőződve a környezetedben arról, hogy nem fog sikerülni. Szóval teljesen mindegy, hogy mások hogyan vélekednek a céljaidról, mert úgysem ők fognak tenni értük, hanem te.
2015. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!