Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Fazekas Mihály...

Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákjai, tanárai! Lehetne néhány kérdésem az iskolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok, és tervezem, hogy ebbe az iskolába adom be a jelentkezésemet az 1. helyen.A nyílt napra sajnos nem tudtam elmenni. Kérem azokat, akik oda járnak, hogy írjanak le bármit az iskoláról amit fontosnak tartanak. Vannak konkrét kérdéseim is:

Milyen szakkörök működnek?Főleg az érdekel, hogy vannak-e idegen nyelvi szakkörök, vagy esetleg társastánc (bár gondolom tánc nincs).

Érdemes angol nyelvi (reál) előkészítőre menni az iskolába? (ezen az osztályon gondolkodom leginkább)

A két tanítási nyelvű osztályokban az adott nyelven kívül a többi tantárgy is kap elég figyelmet?

A nyelvek óraszámára kíváncsi vagyok, bármelyik osztályé is legyen az, de ha valakinek van ideje az órarendét is leírni/lefényképezni akkor az remek lenne. :)



2014. nov. 18. 14:45
 1/1 tregina16 válasza:

Szia.

Most vagyok elsőéves kéttannyelvvűn, tehát csak ebből a nézőpontból tudok véleményt alkotni.

Rengeteg szakkörünk működik (tudtommal tánc is :) ). A legerősebb képzést a specmat után a kéttanosok kapják szerintem. Heti 18 óra intenzív spanyol/francia, első évben (9.KNy osztály) ezen kívül van tesi,infó, két matek és egy magyar (meg persze az osztályfőnöki). Második évtől (9. osztály) az egyetemes (tehát nem magyar) történelmet, földrajzot, matematikát, valamint a franciások biológiát a spanyolosok civilizációt tanulnak a célnyelven. Ha komolyan veszed, akkor ugyanolyan szinten tudod tanulni a többi tantárgyat is, mint egy rendes gimnáziumban, csak itt megszerezhetsz egy anyanyelvi tudást is a választott idegennyelvből.

Több infót a suli honlapján is találhatsz, a www.fmg.hu-n.

Remélem, tudtam segíteni és én csak biztatni tudlak arra, hogy ne változtass a sorrenden, mert itt egy olyan közösség része lehetsz, mint sehol máshol! :)

2015. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!