Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, felnőttek! Szerintetek...

Szülők, felnőttek! Szerintetek ez a gondolkodás így helyes?

Figyelt kérdés

Szerintetek helyes, ha egy kamasz (17 éves) úgy gondolja, hogy az ő saját egészsége, érzelmi stabilitása előrébb való, mint a barátai?

Egyik barátnőm (?) előző héten elég rossz passzban volt és egy közös barátnőnkkel kapcsolatban egy olyan dologról kezdett el beszélni velem, ami ellen nem tudunk semmit tenni. Olyan szinten felspannolta magát a témán, hogy a végén már az iskola közepén ÜVÖLTÖZÖTT velem. Ekkor mondtam én, hogy akkor most én elmegyek, mert velem senki nem üvöltözhet. Nem azért, mert többre tartom magam másnál, hanem mert egy ember vagyok, és így nem lehet egy emberrel bánni. Erre ő megharagudott rám, hogy önző vagyok és a saját jókedvem mennyivel fontosabb a barátaimnál és hogy nem törődöm a barátaimmal. Meg kell jegyezni, hogy egy éve lassan energiavámpírként létezik és egyfolytában csak nyavalyog a saját bajáról és magáról, mást nem hallgat meg. Vélemény?

17/L



2015. szept. 29. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak azon tudsz segíteni, aki hagyja. Más helyett nem tudsz élni.
2015. szept. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

ha bírod a csajt, barátkozz vele, ha nem bírod akkor hagyd.

Ha energiavámpírként viselkedik veled az nem épp egy pozitív dolog, hagyd vele a kontaktust sztem.

2015. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, Te meghallgattad volna, ha nem kezd el üvöltözni. Ahhoz meg nincs joga. Nem vagy önző, csak mert elvárod, hogy normálisan beszéljenek veled.

Kamaszoknál természetes, hogy csak a saját bajáról nyavalyog. Ha egy kicsit idősebb lesz, kinövi. (azért még illendő lenne a másikat is meghallgatni)

2015. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy okos ember nem nyavalyog.
2015. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felnőttként mindig meg kell tudni húzni a határt, meddig engedek valakit az életembe, magánszférámba, időmbe, energiámba igénylőként belépni. Ezek véges kapacitások, magunknak kell beosztani. Még a férjem, gyerekeim, vagy a főnököm se tarthatnak korlátlanul igényt az energiámra.


Ilyen szempontból is igazad volt. De aki velem üvöltözni kezd, azt én is ott hagyom, nyugodjon meg szépen csendben.


Szerintem ez még segítség is az adott helyzetben.

2015. okt. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem voltunk ott, nem tudjuk, hogy tényleg nyavalygás volt-e, stb.


Nem szeretem az ilyen reklám-kifejezéseket sem, hogy "energiavámpír". Manapság szeretünk erősen túlozni.


A barát helyében nem barátkoznék valakivel, aki energiavámpírnak tart. Azaz igazából nem is barát.

2015. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!