Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy jobban menjen...

Mit tegyek hogy jobban menjen a matek?

Figyelt kérdés

10. osztályba járok és egyáltalán nem megy a matek! Ahol már nevezetes azonosságok vannak, ott elvesztem.


A probléma ott kezdődik, hogy ismerjem fel a nevezetes azonosságokat. Fel van írva egy egyenlet, és míg mindenki más meglátja benne, hogy ez (x-2)(x+2) én addig csak ott állok, és nem értem, hogy mi is van vele. De mindig. A tanár túl gyorsan magyaráz! 1 óra 1 anyag!

És amikor én mondom neki, hogy nem ment a házi, akkor leírja órán, megpróbálja elmagyarázni, és ha mondom neki, hogy ez még mindig nem világos, akkor annyit mond: Nem tudok akkor ezzel mit kezdeni, gyakorolni kell.


De gyakorolni sem tudom, mert nem értem. Ha sokan nem értik, akkor még egy 20-25 percig magyarázza, majd annyit mond, menni kell tovább, ez van a tanmenetben!


És ennyi. A könyv egy kalap hulladék. Órán kb úgy megy, hogy felír a tanár 1-2 mintát, majd felír 1-2 feladatot, hogy mindenki csinálja meg magának, majd házinak olyat ad, ami nem is volt benne a mintában!


Én itthon hiába tanulok dolgozatok előtt órákat, meg ahogyan tudom meg is csinálom a házit, és mégis 2-3-as dogákat írok! De miért?


A hócipőm kivan már a "haladni kell, ez van a tanmenetben". De könyörgöm. Ha 2 hét után elfelejti az ember az egészet?


2015. okt. 13. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
egy megoldás van csak. gyakorolj otthon sokat. én most érettségiztem, és így lettem 3as matekból. nagyon sokat gyakoroltam és könnyebb lett.
2015. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
különóra, korrepetálás
2015. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mi is ilyen gyorsan haladunk,mint ti.Aki nem érti,az elég könnyen el tud veszni.Egy jó magántanárt kéne keresni,mellette pedig gyakorlás,gyakorlás és még egy kis gyakorlás.Ne csak doga előtt gyakorolj,hanem 1-2 naponta vedd elő,így van ideje leülepedni az anyagnak.
2015. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárt keress vagy a szüleid segítsenek ha tudnak.
2015. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már így is alig van időm.


Programozás+informatikát is emelt óraszámban tanulom, és csak erre a 2 tantárgyra simán rámegy napi 2 óra. Külön angolra is járok, nyelvvizsgára készülök, abból is eléggé sok házi van. Hiába van időm, minden elmegy.


3-ra hazaérek, eszek plusz a szokásos dolog mindenre végzek 4-re. 4-kor nekiülök programozást és informatikát tanulni lesz belőle este 6 mire végzek ezekkel. Ezután nekiállok a mateknak amely általában 30-70 percet vesz igénybe attól függ sikerül-e megértenem. 7 után pedig már nem nagyon tanulok, max az apróbbakat, és végzek mindennel fél nyolcra. vacsi+zuhany, és akkor 8 negyed kilenc.


És gondolom megértitek, hogy ezután nem nagyon szeretek leülni tanulni, tekintettel hogy fáradt vagyok a mindennapos tesi miatt.

2015. okt. 13. 17:14
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
kifogások mindig lesznek. arra van időd amire szakítasz.
2015. okt. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben péntek délután kihagynám az infót és a programozást (told át szombatra) és kereskék egy matek tanárt, akivel át tudod venni az egész heti anyagot (legalábbis amit nem értesz belőle).

Kottára ugyanaz volt velem, amit te leírtál, nekem is a nevezetes azonosságokkal kezdődött az egész. Kilencedikben ötös voltam matekból, tizedikben félévkor pedig kettes... Persze utána felhúztam négyesre, de akkor is.

Most érettségiztem, nem lett jó, már bánom, hogy nem jártam el külön matekra, mert akkor sokkal jobban sikerült volna. Még most behozhatod a lemaradást, de ha nem, akkor az alapok hiánya miatt csak mg jobban fogsz szenvedni. Hidd el, tapasztalat.

2015. okt. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tanúsítom hogy csak az segít ha onnantól foglalkozol vele ahol elvesztél.
2015. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ajajj. Gyanítom hogyha már most komolyabban foglalkozol az infóval akkor ilyen téren szeretnél tovább menni. Nos, ez esetben nagyon gyorsan kapd össze magad matekból mert később szó szerint semmit nem fogsz érteni.
2015. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre tényleg csak egy megoldás van, a sok gyakorlás. És jól írják a többiek, ha infóval akarsz tovább menni, gyúrj rá a matekra, mert nagyon-nagyon kell. Szerintem próbálj különtanárt keresni, az talán segíthet.
2015. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!