Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban menjen a szoptatás?

Figyelt kérdés
Most 2 hetes a babám, a kórházból csak + tápszerrel tudtunk kijönni, különben túl sokat fogyott. Mérés alapján 20-30 ml tud szopni, ha elég éhes 45-60 perc alatt. A kórház óta megpróbáltuk leépíteni -5 ml/nap a tápszert, de annyira ordít, hogy nem bírjuk hallgatni, teljesen egyértelmű, hogy éhes. Sokszor van 3 órát is cicin, váltogatva mellet, pózt, mindent. Folyton bealszik a pici, de ha letenném, felébred és enni kér. Mostmár cumisüvegből pótolok 40-60 ml-ket. Ha nagyon éhes, szoptatás közben ideges lesz és kiköpi a mellemet, mintha azért tenné, mert az üvegből könnyebben jön. (ilyenkor adok előre egy kevés tápszert (10 ml), és utána szoptatom, így elfogadja) Szoptatási tanácsadó ajánlotta, bőrkontaktban bújjunk ágyba, szoptassam, ha kér - ezt egy napig játszottuk, negyed óránként szopizott, aludt mellettem. A tejleadást serkentő endorfin nem lett több, mivel úgy éreztem, azért kell ágyban lennem, mert beteg vagyok, nyár van, meleg van, és hasznavehetetlennek éreztem magam, főleg, hogy sosem volt neki elég a tej annak ellenére, hogy néha ki is csordul a száján, illetve spriccel, ha megnyomom a mellbimbómat. Fejni eddig nem tudtam sem kézzel, sem húzogatós mellszívóval nem jött egy-két cseppnél több. Mellfeszülésem nincs, estére mindig többet kér, de addigra persze mindig még kevesebb, mint reggel. Mit tanácsoltok? Lehetséges, hogy így kihúzzuk elapadás nélkül addig, amíg megerősödik, nem alszik el? Illetve van rá esély, hogy el tudjuk hagyni a tápszert? Tpasztalatok? Éjjel a alegnehezebb, amikor én is bealszom szopiztatás közben...

2015. júl. 15. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Semmi értelme órákon keresztül szoptatni, Ha éhes a baba és van elég tej, akkor 20 perc alatt jóllakik. Az csak legenda, hogy ettől majd sok lesz a tejed. Vannak nők, akik nem tudnak szoptatni, te is közéjük tartozhatsz.
2015. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmi értelme az órákig tartó szoptatásnak. Csak kimerültök mind a ketten. Sajnos nem mindenkinek jön be a "tedd cicire, majd lesz több tejed" elv. Én azt javasoltam volna, hogy szoptasd meg, majd ha elfogyott a tej és még éhes maradt, adj tápszert. Elalszik szopi után, tre meg fejsz, azaz a két szoptatás közt. De ez így érdekes, hogy nem tudsz mellszívóval fejni. mondjuk a kézi fejést megértem, úgy se tudtam soha. De mellszívónál próbáltad már azt hogy ingerled a mellbimbóidat, tudom hülyén hangzik, de nekem ez pl. megindította a tejleadó reflexet és közben fejtem. Ezt esetleg kipróbálhatnád. Ez a gond itt, hogy nem tudsz fejni, így szaporítani is nehéz lesz. Ne keseredj el, ha tápszert is eszik, a lényeg hogy te megpróbálod szoptatni.
2015. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még eszembe jutott valami, amit a napokban olvastam. Valakinek a babája nem tudott eleget szopni mert a szájizmai, arcizmainak az izomtónusa nem volt jó. Valami ilyesmi, ilyen tényleg létezik.


Off: tök érdekes az is, hogy manapság annyi anya van, akinek nem elég a teje, vajon ez mitől lehet? vagy régen is volt ilyen, akkor max. szoptatódajkát fogadtak..

2015. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Urtica urens homeopátiás cucc tejszaporitasra való.

És tedd cicire ha kéri,az a legjobb szaporitó.Ha üvegböl adsz pótlást cumizavaros lehet.Vagy sns szoptanít készülék

2015. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont ugyan igy volt nálunk is. Nekem a védőnö azt javasolta mikor hazajöttünk a korhazbol h probáljuk az első honapot csak szoptatással hátha beindul a tej rendesen. Gyakorlatilag végig sirta az egy honapot persze csak akkor amikor nem rajtam aludt. A tejem nem lett több és nem is hizta az elvárt értéket egy honap alatt igy nálunk maradt a potlás. Ja és fejtem is, napi sokszori fejéssel jött össze kb 60-80 ml
2015. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a 3 óra azért annyi, mert ennek felét, kétharmadát ébresztgetéssel töltjük, így mondhatom, hogy kb. kiüríti a mellem, ha csak fél órát szoptatnék, 5 ml-t se szívna, tuti, elapadna. reggelente 60 ml-t is tud már szopni, napközben 30. az alvás talán segítene. Mérem szopizás előtt, és pótolók, hogy tudjon aludni, különben úgy kifárad a sírástól, hogy a következő szopizásra nem marad erő.
2015. júl. 16. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk, leírom a saját tapasztalatom. Úgy jöttünk haza a kórházból, hogy max csak 30 ml-t tudott kiszívni. Mindenféle szoptatós teát kipróbáltam, de azoktól fájt a pocija. Kipróbáltam a Lactinatal kapszulát az sem használt. A Mother love kapszula drága, de az sem használt. Ismerősöm ajánlott egy fejőnőt, egy idős néni, aki csecsemőgondozó nővérként dolgozott 40 évig, hozzá járunk még most is heti egyszer. Szépen átdolgozta a mellem és az eldugult tejcsatornákat megindította. Ezen kívül rengeteg tanácsot is adott. Úgy szoptatom a babát, hogy 20 percig az egyik cicin, 10 perc a másikon. Tehát minden etetés 30 perces szokott lenni, a következő etetés pedig megcserélve, amelyik az előbb 10 perces volt, most az a 20 perces. 3 óránként etettem így. Nem kell kétségbe esni ha lassan indul be a tej, a 30 perces szoptatás után még pótoltam sokáig tápszerrel, mert éhes volt a baba. Az a legfontosabb, hogy lakjon jól! Mi Avent 1-es cumisüveget használtunk, mert abból nehezen szívja ki, úgy megküzd érte mint a cicin, nem lett cumizavaros. Most lesz 3 hónapos a baba, kb 2 hónapos korára jutottunk el odáig, hogy nem kellett tápszerrel pótolni. Most már ő is erősebb ügyesebb, kevesebb mint 30 perc most már a szoptatás és 4 óránként. A néni azt is javasolta, hogy egyek meg mindennap 2 liter levest, de rántásos levesből, ami jó sűrű: gyümölcsleves, sóska leves, paradicsom leves, köménymag leves, palóc leves. Már unom, hogy reggelire is levest eszek, de megvan az eredménye. Ezen kívül a Karamalz maláta italt is iszogatom mindennap, a dió, kesudió is jó tejserkentő ételek, és nálam még a rostos narancslé is bevált. De a legfontosabb a pihenés, alvás. Remélem tudtam kicsit segíteni, tudom min mész keresztül, én is átéltem, nem is gondoltam volna, hogy valaha is elhagyhatjuk a tápszert.
2015. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, biztató amit írsz. Ilyen nénit nem tudom, hol találhatnék...:( nekünk is avent 1-es cumisüveg van, de abból is elég rendesen jön a tej/tápszer... fejek is mostmár napi 2x van rá alkalom, kb, 30 ml-t, de úgy tapasztalom, olyankor utána neki szopizásra nem marad annyi. Persze, amikor túl fáradt szopizni, akkor nagyon jól jön. Nehéz volna ez akkor is, ha minden rendben menne a szoptatással, hát még így...
2015. júl. 19. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó ha tudsz fejni, azzal is serkented a tejtermelést. Miután lefejted egyél meg egy nagy tányér levest, hogy legyen tejcsi a következő szopira.Ha véletlenül Debrecen környéki lennél akkor szívesen megadom a fejőnő elérhetőségét.
2015. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de Baranya megyeiek vagyunk.
2015. júl. 20. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!