Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves lányotokat elengednéte...

16 éves lányotokat elengednétek egyedül angliai nyelvtáborba?

Figyelt kérdés

A lányom egyik iskola barátnője nyáron részt vett egy angliai, 8 napos nyelvtáborban. Nagyon jó élményekkel tért haza, és azóta a lányom a fejébe vette, hogy jövő nyáron ő is menni szeretne. A barátnő már majdnem 18 éves, a lányom májusban tölti a 16-ot.

A tábor 16-19 éves fiataloknak szól, Angliában van, és a világ bármely részéről fogadnak jelentkezőket. Intenzív nyelvi kurzust foglal magában, a szállás pedig angol családoknál lesz megoldva, ahol van hasonló korú tinédzser. Szerveznek egyéb programokat is (londoni városnézés, kirándulások).

A lányom imádja az angolt, kalandvágyó, talpraesett. Megértem, hogy menni szeretne. Anyagilag megengedhetnénk magunknak, és a nyelvtudása biztos sokat fejlődne.


Viszont én nagyon aggódom, hogy még túl fiatal ehhez. Egyedül utazna, legalábbis eddig nem talált a barátai között senkit, aki menne vele. A tábor kezdete előtt 1 hónappal tölti be a 16-ot. Elengednétek Angliába úgy, hogy egyedül kellene utaznia (bár Londonban már tudnának neki segíteni,mert vannak kint ismerőseink), majd 8 napot eltöltenie egy nemzetközi táborban?

Még nem vett részt hasonló táborban, de amint mondtam, nagyon talpraesett, feltalálja magát.


Vélemények? Köszönöm.


2015. okt. 21. 15:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy tudom, kicsit korainak tűnhet a kérdés, de a táborra már most lehet jelentkezni, és fogynak a helyek...
2015. okt. 21. 15:43
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

hát te tudod,hogy mennyire talpra esett, vagy mennyire naív, vagy éppen érett a korához képest.

én igazából elengedném,főleg hogyha vannak információtok erről a táborról, mármint van ismerős aki már volt, és tényleg nem kamu stb.

2015. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

15 évesen voltam egy hasonló táborban angliában, bár picit több időt töltöttem ott és nem nyáron, hanem év közben :)

nekem a szüleim megszervezték, a repülőtértől egy olyan 1,5 órányira voltam, de tényleg mindent elintéztek, feltettek a repülőre, a reptéren várt az autó ami a címig vitt :)

hazafele ugyanígy :)

semmi gond nem volt, nagyon élveztem, én is családnál voltam, az egy picit fura volt, hogy egy idegen család életébe becsöppentem, de aranyosak voltak, utána még párszor írtak levelet is :)

így 30 fölött is szívesen emlékszem arra a pár hétre, hatalmas élményt adott! egyébként meg pont nem jó, ha barátnővel megy, mert így rákényszerül majd a nyelv használatára, ha valakivel menne akkor magyarul elcsacsognák azt a pár napot ;)

2015. okt. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Elengedném. Addig rengeteget beszélgetnénk, mint barátnők, minden féléről, a fizikai és lelki biztonságról, a tájékozódásról, gyakorolnánk a nyelvet, hogy mit tegyen, ha leszakadt a csoporttól, ha eltévedt, stb. és egyeztetnénk a kapcsolattartást és hogy akármikor szólhat, stb. Nem attól lesz valaki biztonságban, hogy nem engedik el otthonról, hanem attól, hogy tapasztal, felkészül bizonyos helyzetekre, és megoldja őket! N32
2015. okt. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4%
Jellemétől függ. Ha megérdemli elmehet, ha nem akkor nem. Ősi szabály.
2015. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%
Én nem. 16 éves még nagyon gyerek ilyenhez. Itthon elengedném, de oda nem.
2015. okt. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

En 17 evesen voltam 2 hetig Angliaban sporttaborban. Kotott programok voltak es nyilvan az edzok felugyeltek mindenkire. Nem en voltam az egyetlen, hanem szinte mindegyik sporttarsam velem egyidos volt. Ha ilyan taborrol van szo, akkor elengednem. Gondolom, a felnott oktatok, tanarok vallaljak a felelosseget a tanulokert.

Azt mindenkeppen oldjatok meg, h a repteren vki felvegye es ki is vigye es ne kozlekedjen egyedul Londonban, m egyreszt kegyetlen nagy varos, masreszt eleg veszelyes is...a sok bevandorlo miatt.

2015. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Először 15, majd 16 évesen voltam Amerikàban 3 hetes táborban. Egyedül utaztam ki (2 átszállással), persze Amerikában vártak engem. Mondjuk nem családoknál, hanem a táborhelyen laktunk, de szerintem ez nem nagy különbség.

Angolul beszéltem már legalább annyira, hogy megértessem magam, és nem csak nyelvtanulás, hanem önállósodás szempontjából is nagyon jót tett nekem az a 2x3 hét. Heti 1x telefonálhattam haza, de annyira kötött volt a program és olyan sokféle, hogy honvágyra nem volt idő.

Szóval szerintem 16 évesen 8 napra simán elengedheted, főleg ha vannak kint ismerősök, akik bármilyen probléma esetén segíteni tudnak neki. De te ismered annyira a lányodat, hogy megítéld, van-e annyira talpraesett, hogy ne érezze magát teljesen elveszettnek kint.

2015. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A lányom 14 éves, már kétszer elengedtem Angliába. Nem bántam meg.
2015. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szerintem 8 nap tényleg nagyon rövid idő. A nyelvtanulások kívül nagyon sok élménnyel lesz gazdagabb, sok újat fog látni, tapasztalni még ennyi idő alatt is.

Ha valóban kalandvágyó, talpraesett, és családoknál lesz, akik figyelnek rá, szerintem nyugodt lehetsz hogy jól fogja magát érezni és biztonságos helyen lesz.

2015. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!