Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem mondják meg a 12...

Miért nem mondják meg a 12 éves unokahúgomnak, hogy nincs mikulás?

Figyelt kérdés
Engem komolyan zavar, hogy kamaszként még leveleket irkál karácsony előtt a mikulásnak. Ez nem beteges ilyen korban? A többi ilyen idős gyerek már rég érettebben gondolkozik az ilyesmiről, a szülei viszont azt mondják "addig jó, míg hisz" :S

2015. okt. 29. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Hinni a csodákban nem beteges. Amúgy pedig szerintem pontosan tudja, hogy nincs. Ettől még miért ne írhatna? Naplót is írnak az emberek, maguknak vagy senkinek, mégsem betegek. Próbáld ki egyszer te is, jó buli a levélírás!
2015. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát én azért nem hasonlítanám össze a napló írást ezzel. Nem értem ezt az egészet. Nem félnek, hogy gúnyolni fogják a suliban? Vagy hogy később szégyellni fogja magát emiatt?
2015. okt. 29. 21:10
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Miért "érettebb" gondolkodás az, ha már nem hiszel semmiben? Szerintem ő 12 évesen pontosan tudja, hogy nincs Mikulás, de attól még írhat neki, nem? Miért ne írhatná le, amire vágyik? Ez csak egy játékos levél, amiben megfogalmazza az álmait, miért sértene ez bárkit is, és miért lenne ciki? Én ezt nem értem, komolyan.


Mondok egy példát: én 29 évesen írtam levelet a Jézuskának azért, hogy segítsen kisbabához. Most szégyelljem magam? Vagy ez más, mert más a témakör? Nem hiszem.

2015. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
kizártnak tartom hogy ne tudná, szerintem simán azért írja meg a levelet, hogy így a szülei tudtára adja mit szeretne :)
2015. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát pedig elég nagy meggyőződéssel beszél róla...
2015. okt. 29. 21:25
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

mert mindenkinek csak egy gyerekkora van, amikor még vannak csodák és mesék

addig jó neki, míg hinni tud, aztán felnő

2015. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a gyerekeknek nem elmondani szokták, hanem a gyerekek egyszer csak rájönnek maguktól.
2015. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én értelek kérdező,egy olyan világban ahol már az első osztályosok is felvannak világosodva a szexről,ahol 12-13 évesen már rendszeres nemi életet élnek a fiatalok elég elképesztő,szinte már-már hihetetlen,hogy egy 12 éves gyerek még hisz a Mikulásban,Jézuskában stb.

Másfelől pedig megértem a szüleit is,hogy nem mondják el. Szerintem nagyon élénk és szép fantáziája,lelke lehet a kiscsajnak ha kiáll a mellett,hogy márpedig létezik a Mikulás. A levél írással semmi gond,én 19 vagyok és még mindig írok a Jézuskának :D


Viszont ha más téren is ilyen 'lemaradott' a felfogása és jóval gyerekesebb a viselkedése a korosztályánál akkor már tényleg van oka az aggodalmadnak.

Ha minden más téren rendben van,akkor semmi gond azzal,hogy hisz még a mesékben. Így is olyan gyorsan felnövünk. Emlékszem,hogy én már 4-5 évesen tudtam,hogy semmi sem létezik ami a mesékben van,és nagyon rossz volt..főleg,hogy láttam a többiek milyen boldogok mikor jött a Mikulás,az angyalkák stb. Én meg gyakorlatilag magamnak szedtem össze a boltba a csokikat/cukrokat aztán másnap megettem.. Hidd el sokkal rosszabb volt.

2015. okt. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem semmi baj nincs vele, egyszer rá fog jönni.

Én is majdnem annyi idős vagyok, mint ő (13/L) és annak ellenére, hogy tudom, hogy nincs Mikulás/Jézuska, mindig írok levelet.

2015. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 lencsefőzelék ***** válasza:
20%

Miért nem mondják meg a felnőtteknek, hogy mérgezik őket életük minden napján (cukorral, hússal, mesterséges adalékanyagokkal)? Miért nem mondják meg nekik, hogy a "védő"oltások nem hasznosak, hanem károsak? Mert az emberek szeretnek abban a hitben élni, hogy az állam értük van, és megóvja őket minden bajtól (holott ennek pont az ellenkezője az igaz).

Ezen a bolygón az embernek saját magának kell rájönnie dolgokra. Ki előbb, ki később szerez meg bizonyos tapasztalatokat, van, aki gyorsabban fejlődik és lép szintet, van, aki később. Milyen lenne már, ha mindenki egyféleképpen viselkedne?

2015. okt. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!