Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem tudom hova szeretnék...

Nem tudom hova szeretnék menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok és el kell dönteni hova szeretnénk menni. Őszi szünet után már fogja kérdezni osztályfőnök. Szinte semmi sem érdekel, ami érdekel szak ott a sulikkal van gond (nem jó az oktatás, magániskola, más szakkal van egyberakva amiből nem vagyok jó). Esetleg egy erős gimnàzium általános tagozat de 4-es tanuló vagyok, nem biztos hogy felvennènek. Egyetemre szeretnék menni szóval a gimi ajánlott de csak erős gimik vannak. Szakközépiskolai szakokból úgy igazán nem érdekel semmi (vagyis talán egy de fent leirtam a problèmát) . Mit tegyek?

14/L


2015. okt. 30. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Az altalanos szak jo otlet.

Kozeli varosban nincs szimpatikus kozepiskola? Nalunk is kb az osztaly fele kolis vagy bejaros.

2015. okt. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet megpróbálom az általános tagozatot.

Nem néztem csak a városba, nem szeretnék koleszos lenni sem bejárós korán kelés, utazás stb..

2015. okt. 31. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:

ha van olyan tárgy ami azért érdekel, akkor keress olyan gimit amiben azt nyomatják.

ha nincs kedvenced akkor a nyelvekre kéne rámenni erősen. ehhez nagyon jó egy általános gimi, de keményen meg kéne nyomnod a nyelveket.

2015. okt. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Angolból sajnos nem vagyok jó :(

Van olyan ami érdekel ki is néztem egy gimit de egyberakták olyan tantárgyal amiből nem vagyok valami jó

2015. okt. 31. 14:25
 5/10 anonim válasza:

Szia, teljesen megértem a problémád én is így voltam régen. Pont emiatt hoztam rossz döntést amit most már eléggé bánok végzősként a gimimbe..(nem szerettem volna kolis lenni, nem mentem szakmára mert a suli alacsony színvonalú stb..) ha gondolod írj privátot és szívesen adok tanácsokat ha szükséged van egy kívülálló

véleményére :)

19/l

2015. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most már 3.-szor rakod fel ezt a kérdést (legalábbis ebbe a kategóriába). Nem kell most rögtön eldöntened, kit érdekel, hogy kérdezni fogja az ofőd? Az nem jár semmilyen felelősséggel.
2015. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azt már tudod hogy egyetemre akarsz menni, gondolom, akkor már azt is,milyen szakra... gondolom érdemes akkor gimit is eszerint választani. például ha orvos akarsz lenni, akkor olyat ahol jó a biosz-kémia oktatás, ha mérnök, akkor matek-infó...
2015. nov. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért tudná 14 évesen hogy milyen szakra megy egyetemen? En 17 évesen 11. osztályban szenvedek ettől a kérdéstől. Keress általános szakot gimiben, ráérsz még pályát választani.
2015. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
nekem természetes hogy ha valaki egyetemet tervez akkor már azzal is tisztában van mi akar lenni. nem csak annyi hogy huu egyetem, az kell nekem...
2015. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

engem a humán tárgyak érdekeltek legjobban. mégis a megye legerosebb gimijének reál tagozatán végeztem. most mernoknek tanulok. úgy gondolom jó döntés volt kockaztatnom anno. hiába szeretem a törit, magyart és a nyelveket, abban nem igazán láttam olyat amivel foglalkozhatnék a jövőben (tanár kizárva). de persze érdekeltek a reál tárgyak is, csak a humán vonal picit jobban.

szerintem is érdemes gondolkozni, hogy egyetemen milyen irányban szeretnél tanulni. és akkor látod majd mik lesznek a felvételi tárgyak, milyen tagozatra érdemes menni. de igazából egy általános osztallyal se jarsz rosszul, hiszen faktot választhatsz.

amúgy én is bejáros voltam, de a buszon tanultam sokszor az elméletet. ez jó is volt, kevesebbet kellett otthon :) szóval szerintem nem a világ vége ha be kell járni (ésszerű távolságon belül)

2015. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!