Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a lányotoknak...

Ti megengednétek a lányotoknak, hogy a születésnapján ne menjen iskolába?

Figyelt kérdés
Egyszeri alkalom, jó tanuló, becsületes lány.
2015. nov. 26. 10:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem engedték meg sose, én is az voltam.


Viszont egyszer mikor volt egy vissza nem térő alkalom egy dologra (egy próbát lehetett megnézni), akkor anya simán írt igazolást, hogy "Családi ok". Szóval szerintem egyszer belefér. :)

2015. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%
Te veszel ki szabadságot a születésnapodon?
2015. nov. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 klopusz ***** válasza:
96%

Igazából azért nem, mert egyik gyerekemnek június 15-én, másiknak július 17-én, harmadiknak december 20-án van a szülinapja, tehát gyakorlatilag egyik nap sem olyan, amikor tanítás van.


Nálunk az a szokás alakult ki, hogy tanévente egyszer "szabadságot" vehetnek ki a szülő által igazolható hiányzás keretére.

2015. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a munkatársam minden évben szabit vett ki a szülinapján! :) Azt mondta, hogy ő eme jeles napon nem dolgozik! :D
2015. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

Engedném.

Egy korábbi válaszolónak: a szülinapomon dolgozni sem megyek sosem.

2015. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Pont azért kérdeztem, mert ha a szülő sem dolgozik a születésnapján, akkor úgy lenne normális, hogy a gyereknek is engedi a "szabad napot".


De ha a szülő is dolgozik (mint én), akkor meg lehet mondani a gyereknek, hogy ez nem ok a szabad napra.

2015. nov. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%

Nem engedném, mégis mire lenne jó? Utána pótolhatja a lemaradásait egyedül, jobb, ha ott van órán, és hallja a magyarázatokat a feladatokhoz.


Inkább tartanék neki egy szülinapi bulit a hétvégén, vagy elvinném oda, ahová el szeretne menni.

2015. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
A szülő félévenként 3 napot igazolhat, ha még van belőle akkor logikus hogy igazolod neki.
2015. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
17%
4-es vagyok, egyébként szerintem nem engedném! Egy óvodásnál nem baj ha hiányzik 1 napot, de egy iskolásnál örülni ha kell ha nem hiányzik, abból csak a galiba van.
2015. nov. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
20%

nem ...

a suli az suli - egy gyereknek az a "munkahelye" :-)

2015. nov. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!