Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek a gyereketekn...

Ti megengednétek a gyereketeknek, hogy a barátai mellé beüljön a kocsiba?

Figyelt kérdés
17 éves lányomnak több olyan barátja is van, akinek már van jogsija és volt már hogy ők akarták felvinni Pestre meg együtt lemenni a Balatonhoz, de én nem engedem, hogy ilyen tinik mellé a kocsiba...

2015. szept. 17. 19:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Értem, hogy aggódsz, de ez túlzás. Ha van jogsija, akkor miért ne vihetné a lányodat? Ha a szülei megbíznak benne annyira, hogy volán mögé engedik, akkor te se aggódj! Ilyen erővel az utcára se engedd ki a lányod, mert ha egy ilyen "tini" balesetet okoz, akkor annak akár egy gyalogos is az áldozata lehet, nem csak az utasa!

De, ha nagyon aggódsz, menj egy próbakört valamelyikkel!

egyébként statisztikailag semmivel nem okoznak több balesetet a fiatal, kezdő sofőrök, mint az akár évtizedek óta volán mögött ülők.

2015. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem iskolába vitt és hozott egy osztálytársam néha, akinek 17 évesen volt jogsija és autója. Az elején én magam féltem, mert elég menősködő, magát sokra tartó lány volt, de a vezetésben nem így viselkedett. Szüleimben fel sem merült, hogy ne emgedjenek be mellé. Más barátaim is voltak, akik fiatalon csináltak jogsit, de mind normálisan vezettek. Baleset meg történhet akkor is, ha tapasztalt a sofőr, mert sokszor a vétlen hal meg sajnos. Én nem fogom tiltani a gyerekem ettől, de azt ő is tudni fogja, hogy ki az, aki mellé nem érdemes beülni.
2015. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondták 18 éves koromban, hogy "lányom, elég nagy vagy már ahhoz, hogy el tudd dönteni, hogy ki mellé ülnél be".

Ettől függetlenül, hosszabb útra lehet, hogy félteném a gyerekem, de nagyban függ ez a söfőr személyiségétől is.

Látatlanban azt mondom, hogy nem engedném meg, hogy több száz kilóméteres, a söfőr számára ismeretlen útra beüljön valaki mellé, de helyzete válogatja.

2015. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
1%

Mi nem engedjük (16 éves fiú). 2 szabály van: nem drogozhat és nem ülhet be más kocsijába. Lehet,h jogsija van, de tapasztalata nincs, ráadásul a haverok előtt menőznek is.

Nálunk ez azért is ennyire kritikus pont, mert jó barátainknál volt így haláleset.

2015. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
17 éves, majdnem felnőtt. Simán elengedném, de persze csak ugy, hogy hívjon fel ha kiértek meg ha fordulnak visszafelé. Ennyi. :)
2015. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden probléma nélkül megengedik. Egyszer mondta anyu, hogy félt egy kicsit, amikor a tényleg friss jogsis (aznap kapta kézhez a jogosítványt) barátnőmmel mentem el egy közeli városba (30-40 km), bár mellé kicsit én is féltem beülni, mert tanfolyam alatt mindig csak a bénázásait mesélte. De azt nem mondta volna, hogy "kislányom nem mehetsz el valahova a barátnőiddel, mert "ilyen tinik mellé nem ülsz be"". Lehet, hülye kérdés, de azon elgondolkoztál, hogy hogyan ellenőrzöd, hogy tényleg ne üljön be mellé? Szerintem 17 évesen már bőven van annyi esze, hogy ő is meg tudja ítélni, mikor, ki mellett van biztonságban.18L
2015. szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Baleset bármikor történhet. Igaz ,hogy több tapasztalata van annak aki 10-20 éve vezet , de balesetet felnőttek , idősek is szoktak okozni(sőt), illetve akkor is történhet baleset ha te vezetsz:) Megértem ,hogy aggódsz ,de ez egy kicsit túlzás
2015. szept. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 veterán vas ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A lányod azokkal a barátaival szeretne leautózni a Balatonhoz, akiket ismer, akiknek jogosítványuk van, és vele egyidősek.

Te -az okos felnőtt- kételkedsz ennek a korosztálynak a vezetési tudásában, a felelős gondolkodásában, és megtiltod, hogy beüljön egy ilyen mellé.

Bizonyára sokkal jobb lenne, egy tapasztaltabb sofőr, valami elegáns és főleg biztonságos szuper autóval. Igaz, hogy egy vadidegen, nyálcsorgatós pedofil öregúr vezeti, de nem érdekes, mert neki már van rutinja a vezetésben(is). :(

2015. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Egy másik szemszögből válaszolnék a kérdésedre. 1 éve szereztem meg a jogosítványomat és most vagyok 19 éves. Gyakran, sőt minden nap valamelyik barátomat viszem kocsival. Ha utas van mellettem még jobban figyelek, mivel már nem csak magamért felelek, hanem arra is aki velem utazik. Egyénfüggő gondolkodás mód ez. Láttam már sok hülyét is.


Balatonra nyáron barátnőmet és még 3 másik embert vittem. Alapvetően a haverokkal menni a balcsira nem rossz dolog, sőt :)


Szerintem bízz a lányodban és abban hogy jó hiszemben nevelted és eltudja dönteni, hogy ki mellé ül be és ki mellé nem.

2015. szept. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha kapott jogsit és a szülei engedik neki, akkor nyilván tud vezetni. Persze hogy engedném. Ahogy az első is írta, ennyi erővel nehogy kiengedd a lányod a sarki kisboltig, mert mi van ha elüti egy hanyag sofőr...
2015. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!