Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mennyire engednétek...

Szülők, mennyire engednétek 15-16 éves lányotokat 180 km-re lévő középiskolába ahova nem jár közvetlen tömegközlekedés és kb.5 perc van átszállásra?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatok hogy nem nagyon engedik a szülők a gyermeküket koleszba. Az én anyám simán elenged, inkább ő küld hogy menjek. Megbarátkoztam hogy koleszos leszek mert ott kötelező (és nem, nem vallásos suli), viszont nem jár közvetlenül se busz se vonat (nekünk meg nincs kocsink) így át kell szállni amire kb. 5 percem van+még a városba helyjárat amitől félek. Szigorú, nehéz iskola. A suliba nagyon sok fiú van de lányok is járnak oda. 9. osztály 1. félévébe nincs kimenő a koleszból. Nem Budapestről van szó, az ország keleti részén található nagyváros.

Kíváncsi vagyok hogy a szülők mennyire engednék meg.

Az én anyám nagyon szeretné hogy odajárjak (bár megtudom érteni mert ott szigor, rend, fegyelem van pedig nincs velem probléma, jó tanuló vagyok, jó a magatartásom)


2015. nov. 29. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is koleszos voltam az elso 2 evben.Atszallni nekem is kellett vonatrol buszra,hogy haza jussak.Nagyon tanulsagos es jo 2 ev volt szerettem ;) De ami a fontos ezt en valasztottam magamnak nem a szuleim.Csak akkor menj oda ha neked is ez a vagyad !!!
2015. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább az a probléma, hogy TE félsz a közlekedéstől. Beszéljétek meg!

Kérd, hogy az elején kísérjenek el párszor!

2015. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szeretnék odajárni szóval ezzel nincs gond :)

Igen lehet megkérem anyát hogy párszor kísérjen el, bár drága lesz mert velem 90%-ossal utazik nélkülem meg egésszel :/

2015. nov. 29. 18:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan iskolában tanitok, ahol nagyon sok a kollégista, sőt sokszor én is vonatoztam oda. Meg fogod szokni hidd el, sosem mész majd egyedül, hiszen a gyerekek az ország különböző régióiból általában egyszerre mennek majd, hiszen vasárnap egy bizonyos ideig be kell érni a kollégiumba.

Nálunk a gyerkőcök már nagyon hozzászoktak az utazáshoz, egyedül azt utálják, ha késnek a vonatok. :)

Szóval hajrá, majd szerzel barátokat, és sokkal könnyebb lesz! :)

2015. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Elnézést a sok szóismétlésért, késő van már... :)


Ahol laksz, onnan esetleg más diák megy az általad kinézett suliba? Az lenne az igazi, ha végig együtt tudnál menni valakivel. Legalábbis az elején.

2015. nov. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok róla hogy valaki menne innen de az egyik osztálytársam lehet odamegy bár ő Pestet célozta meg az egyik barátjával
2015. nov. 29. 22:22
 7/10 A kérdező kommentje:

Vagyis van rá esély hogy odamegy de ő inkább Pestre szeretne menni

Nekem is késő van már :D

2015. nov. 29. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Sosem kell időre menni a kollégiumba. :)
2015. dec. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Azt írtam, hogy egy bizonyos ideig be kell érni a kollégiumba. Nálunk ez este 10 óra, ha netán utána ér be egy gyerek valami miatt, azt a szülőnek jelezni kell, de ez nem jellemző, akkor inkább visszamegy reggel.

És mivel a gyerekek az ország több részéből is jönnek, távolról is, a tapasztalat azt mutatja, hogy a nagyobb csomópontokon mindig találkoznak (pl. Miskolcon, Füzesabonyban, Pesten, stb), és onnan együtt jönnek.

2015. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is kollégista voltam, pedig simán lehettem volna bejárós, mert kb félóránként járnak a buszok. Mára már oda is költöztem. Túléltem :D
2015. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!