Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti át szoktátok adni az idős...

Ti át szoktátok adni az idős embereknek a helyet a buszon, villamoson?

Figyelt kérdés
Én csak akkor, amikor látom rajtuk, hogy normálisak, kedvesek. A bunkó, tolakodó, parasztoknak nem.

2013. okt. 1. 19:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
többnyire én is így vagyok ezzel. de ha nagyon fáradt vagyok és sok megállót kell mennem, akkor csak a legvégső esetben adom át a helyem, ha más nem akarja.
2013. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
keveset buszozok, de ha látom hogy rendesek nem a tolakodó típusúak, akkor át szoktam adni.
2013. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor, ha látom rajtuk, hogy már járni is alig tudnak. De általában mindig az ablak mellett ülök, mert mindig az első megállónál szállok fel így ritkán kerülök olyan helyzetbe, hogy bárkinek át kelljen adnom a helyem. 17/F
2013. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Altalaban atadom. Kiveve ha mar ugy jon h kovetelozve. Mondjuk mikor kismama voltam talan ha egyzser atadtak mondjuk nem vartam soha el de en ha latok kismamat vagy kisgyerekest mindjart adom at. Az idoseknek is igy szoktam mondom kiveve ha mar eleve sohajtozva jon es szemtelen. Az olyanokat nem birom.
2013. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Én egy másik országban élek, itt elképzelhetetlen hogy ne add át a helyed, ne segits a fel-leszállásnál, anyuka jön gyerekkorcsival vagy öreg bottal 5 legközelebbi szökken egyböl, de tényleg.
2013. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
100-ból 99x ign. az az egy a bunkó kötöszködő nagyi. de meglepett,hogy míg terhes voltam,egyszer sem ajánlotta fel senki sem a helyét,pedig zsúfolt távolsági buszon 50 perc a menetidő hazáig. lökdösődés, sok fékezés... nagyon kellett vigyázni a pocakomra :(
2013. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, a normális időseknek szinte mindig, kivéve, ha én is rosszul vagyok (sajnos rendszeresen leesik a cukrom, akkor nem szívesen, de nagyon idősnek még így is). Ha viszont olyan igazi követelőző banya, vagy teljesen ki van csicsázva (láttam én már nagyit lakkcsizmában, lila hajjal, miniszoknyában, nagyon erős smikkel, teleaggatva bizsuval), akkor már csak azért sem adom át. Akinek van arra ereje, hogy rosszindulatúskodjon/kicsicsázza magát, akkor állni is tud :D
2013. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, miután egyszer egy idős néni megelőzött sprintben a busz után futva.

Jó persze, ha látom, hogy valaki NAGYON öreg-beteg-sérült vagy terhes, akkor én is felajánlom.

2013. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
igen át.
2013. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Néha igen, néha nem. Attól függ, hogy milyen az idős ember. Ha látom rajta, hogy normális, nem tolakodó, akkor a legtöbb esetben átadom a helyem. Viszont vannak olyanok is, akik már eleve úgy szállnak fel a buszra, hogy panaszkodnak, hogy mert a fiatalok biztos nagyon fáradtak, egész nap csak ülnek az iskolában blabla. Persze, az iskolában sokat ülünk, ettől függetlenül azonban lehetünk fáradtak. Én pl. minden nap 5-kor kelek, és amikor 4 óra után megyek még hazafelé, akkor engedtessék már meg, hogy leüljek.


Tegnap is volt egy hasonló szituáció. A nénike nagyon mondta a magáét, hogy egy fiatal sem adná át a helyét, pedig egész nap ülünk stb. Nem volt szimpatikus a néni, ráadásul nagyon rosszul voltam én is. A barátnőm, aki mellettem ült, felállt és átengedte a helyét a néninek. Mondta, hogy én inkább üljek, mert tényleg nagyon rosszul voltam.

2013. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!