Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Közel 18 éves vagyok, miért...

Közel 18 éves vagyok, miért akar szabályokat felállítani?

Figyelt kérdés

A szüleim még kiskoromban elváltak, hol anyánál vagyok, hol apánál.

Apának lett nemrég egy új élettársa, aki más, mint az eddigiek. Túl van a harmincon és borzasztóan idegesítő.

Próbál szabályokat felállítani nekem, de nem értem, hogy miért. Olyanokba szól bele, amihez semmi köze nincs. Pl. hogy miért járok éjszaka haza hétköznap, vagy miért nem járok rendesen iskolába, de a legjobb tegnap volt, mikor leállt velem veszekedni, hogy miért eszek jégkrémet vacsorára.

Ő más közegből származik, mint mi és nem fogja fel, hogy az életünk is más. Van egy lánya, akit teljesen máshogy nevel, mint ahogy én felnőttem és képtelen felfogni, hogy neki nincs beleszólása az életembe, sosem fogok úgy viselkedni, mint az ő gyereke.


2015. dec. 3. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Mert a 2 szülőddel ellentétben ő törődni kezdett veled.
2015. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jaj, hagyjuk már ezt. :D

Apától olyanokat kérdez, hogy én mennyit örökölök apa halála után, aztán hirtelen elkezd velem törődni, igaz?

Mégis honnan veszed, hogy a szüleim nem törődnek velem?

Anyukám az egyik legjobb barátnőm, apára is bármikor számíthatok. Szóval ez nem jött be. :)

2015. dec. 3. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Azért, amit írtál. Más közegből jött, máshoz szokott, a saját gyerekét is máshogy neveli. Neki az a megszokott, amit csinál. Beszélj vele, magyarázd el, hogy érted a jó szándékot, de nálatok más módszerek vannak. Ne legyél ellenséges, nem biztos, hogy rosszat akar.
2015. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem sem biztos, hogy rosszat akar. Nem tudom milyen közegben élsz, de azért egy középiskolásnál nem jellemző, hogy hétköznap éjszaka kimarad, és nem jár rendesen iskolába. Ne vedd feltétlenül bántásnak, de ha vele élsz (apukád által), akkor azért neki is van felelőssége irántad. (amikor ott tartózkodsz). Beszélj apukáddal, és vele is. Tisztázzátok a dolgokat normális módon.
2015. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem jött be?

Kiskorú vagy, nem jársz rendesen iskolába, hétköznapokon is éjjel esel haza és össze-vissza eszel. Szerinted ilyen lesz 2 törődő ember gyereke?

2015. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van 2 emelt érettségim, így a továbbtanulással kapcsolatban nem kell aggódnom. Nyelvvizsgáim is vannak.

Alig van egy héten órám, így az a veszély sem fenyeget, hogy annyit hiányoznék, amiből baj lenne. Minden hiányzásom igazolt, egy olyan sincs, ami igazolatlan lenne.

A legrosszabb jegyem négyes, az is biológiából, amire a kutya nem kíváncsi a felvételikor.

Nem szokásom "hazaesni", normálisan bemegyek a házba. Semmi gondom nincs abból, amiért a barátommal/barátnőimmel vagyok. A nagy részük egyetemista, így náluk megszokott, hogy nem áll este 8-kor az ajtóban anyuci, hogy ideje hazajönni.

Össze-vissza eszek? Miért is? Mert jégkrémet kívántam és azt ettem? Huhh, ez tényleg durva, nem is értem, hogy nem jelentett még senki a gyámügynél minket...


Igen, a szüleim törődnek velem.

Anyukám minden tud rólam, rengeteg közös programunk van. Míg van egy ismerősöm, az évfolyamtársam volt. Kitűnő tanuló volt, alig hiányzott, a család büszkesége volt. Aztán kiderült, hogy terhes, de mivel félt elmondani a szüleinek, már semmit nem tudtak kezdeni a helyzettel, tönkrement az élete... Ez biztos jobb, igazad van. :)

Apukám legutóbb 7 órát vezetett miattam egyhuzamban, míg egy másik barátnőm szülei közölték, hogy oldja meg a lányuk, hogy jut haza a viharban, amikor autóval kb. 10 perc lett volna érte menni.


Szóval igen, szerintem nekem nagyon jó szüleim vannak.

2015. dec. 3. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

El sem olvasom inkább ezt a hosszú kommentedet, mégis tudom, hogy a szokásos gazdaglányos kamukérdésről van szó :DDD

Vagy csak hirtelen nagyon megszaporodtak a jogi egyetemre törekvő csakis jogot végzett (de nők részéről nem dolgozó) felmenőkkel rendelkezők, akiknek a szülei elváltak, és az apjuk csak 20 éves friss pipikkel kavar, sok esetben a kérdező legjobb barátnőjével.

2015. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, ezt nem értem, de lehet jobb is.
2015. dec. 3. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Tény hogy nem szólhat bele az életedbe, de igazán bejárhatnál az iskolába.
2015. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem értem mit ekézitek a kérdezőt, egy vadidegen nőci akar egy lassan felnőtté váló embernek beleszólni a mindennapi életébe, holott van anyja és apja is. Ezek szerint itt mindenki szó nélkül lenyeléné és ugrana az első szóra az ilyennek? Hűha, valószínű...

Kérdező: én kerek-perec közölném vele, hogy van anyám is, apám is, az ő meglátásaikat meghallgatom és átgondolom, de ő attól, hogy apáddal van együtt, neked ő senkid. Lesszíves a saját lánya életébe belepofázni és nem a tiédbe.

2015. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!