Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A "gyerek" Angliában akar...

A "gyerek" Angliában akar továbbtanulni. Helyeselnem kéne?

Figyelt kérdés

A lányom tegnap jelentette be, hogy mik a továbbtanulási szándékai. Nagyon meglepett engem is, és a férjemet is, akit annyira nem foglalkoztatja, amit nem is értek. Azt mondta, ha menni akar, úgyis el fog menni, legfeljebb nem most, hanem majd egyetem után.


Nem akarok én lenni a hibás, és az, hogy miattam ne jöjjenek be a lányom számításai. Hiszen minden szülő csak a legjobbakat kívánhatja a gyermekének. És én éppen azért nem akarom engedni, hogy előbb itthon tanuljon meg egy kicsit önállóbbnak lenni.

Nem is értem, hogy vágyhat külföldre, először azt hittem, valami múlandó dolog, amikor elmondta ezt nekem, mivel már többször is mondta azelőtt, hogy Pesten akar majd továbbtanulni. Persze állítása szerint titokban már hónapok óta kutatott a témában és nem is akart szólni addig, amíg nem biztos a saját dolgában, de állítása szerint most "nagyon az". Bölcsész szakra szeretne jelentkezni, angol-német szakra. Azt mondta, hogy itthon ezzel legfeljebb egy gyorsétteremben tudna elhelyezkedni, odakint pedig megnyílna előtte a világ, mivel a legtöbb egyetem egy évet biztosít neki német nyelvterületen egy iskolában vagy munkát is vállalhatna.


A probléma az, hogy tényleg soha sem volt az a kifejezetten társasági ember, ha értitek mire gondolok. Elég nehezen nyílik meg, még azt se tudom, Pesten mi lenne vele, nem hogy olyan messze. A lányom még olyat is mondott, hogy világot akar látni, utazni akar.

A nyáron diákmunkát vállalt (mint utóbb kiderült azért, hogy bizonyítsa talpraesettségét) és megcsinálta az iskola miatt kötelező 50 óra közösségi munkát is, talán ezek által érettebb lett, de még mindig úgy gondolom, hatalmas nagy falat lenne neki. Próbált meggyőzni, hogy a dolognak több pozitív oldala van, mint negatív, de egyik sem bizonyult elégnek, hogy azt mondjam, "Kislányom, menjél nyugodtan."

Mivel a férjemnek nincs kifogása, így most én vagyok "a ludas" a lányom szemében, ami végett össze is vesztünk. Jó viszonyban szeretnék vele lenni, nem akarok vele veszekedni, mellette akarok lenni, de egész egyszerűen úgy érzem, hogy nem engedhetem el olyan messzire, mert féltem.

Felvetettem neki azt is, hogy majd egyetemen eltölthet egy vagy két félévet Angliában, de természetesen erről hallani sem akar.


Mit javasoltok? Bízzak meg benne, és reménykedjek, hogy minden rendben lesz vele?

Köszönök előre is minden választ! Tudom, egy kicsit hosszasan sikerült kifejtenem a problémát, de valakinek muszály volt kiöntenem a lelkem.



2015. aug. 5. 18:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországon nincs jövő... engedd had menjen.
2015. aug. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Pedig a saját véleményed mellett nem igazán fogsz támogatót találni, kedves kérdező. Bár én itthon fogok egyetemet végezni, én sem itthon képzelem el a jövőmet. Ahogy a lányod, úgy én is világot látni, utazni szeretnék sokat.
2015. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én nem pontoztam le senkit, mindenkinek zöld kezet adtam.

2015. aug. 5. 18:44
 4/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem érted hogy vágyhat külföldre? Miért nem? Hiszen a kereset külföldön legalább ötször annyi, az árak viszont ugyanannyi (kivétel néhány dolgot).


Jobb megélhetés, több pénz, jobb/szebb környezet.

2015. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A ferjednek igaza van, abban is hogy ha a lanyod el akar menni el fog menni, es abban is, hogy nem szol bele. A felnotte valashoz tartozik hogy sajat donteseket hozunk az eletunkkel kapcsolatba. A lenyeg nem az hogy mindig minden sikeruljon, hanem maga az ut, hog tanuljunk a hibainkbol, fejlodjunk, felfedezzuk onmagunkat es sajat hatarainkat. A lanyod szeretne probara tenni magat, aminek en a helyedben orulnek. Hany olyan fiatal van, aki megremul attol hogy sajat labara kell allni, es meg 30 korul fel kirepulni a feszekbol. Onbizalmat csak megmerettetesek aran szerezhetunk. Ezt ugy latszik a lanyod jol tudja, erzi hogy erre van szuksege. Anyu felto karjaiban nem lehet kitarni a szarnyakat. Egyebkent miert gondolod azt, hogy ha a lanyod nem tarsasagi ember, akkor nem fogja megallni helyet az eletben? Szerintem ez pont azt jelenti hogy nagyon onallo egyeniseg, nem masok utan sodrodik, hanem sajat utjat jarja. En 30 eves vagyok, es azt figyeltem meg a volt gimnaziumi osztalyomban, es ugy altalaban a kornyezetemben, hogy sokkal jobban megalljak az eletben a helyuket azok akik gimiben introveltaltak, csendesebbek voltak. A nepszeru, nagyszaju, "tarsasagi" emberek kevesbe talaljak a helyuket es nem olyan batrak az eletben. Amit megtehetsz a lanyodert es a kapcsolatotoket, hogy bizol benne, vegre elhiszed, hogy kepes arra amit eltervez, es elengeded a kezet. Inkabb azt erositsd benne hogy batran alljon ki amellett, amit eltervezett, es ha esetleg nem sikerul valami, akkor se dol ossze a vilag.
2015. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen,helyeselned kene. Engedd,hogy kimenjen kulfoldre,ott jobb elet var ra.
2015. aug. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

ha nem megy neki, úgy is hazajön.

vagy telefonál, hogy enjetek érte.. :)


szerintem csak anyagiaktól függ, hogy mennyit áldoztok akár csak "tanulópénz"-re

2015. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmiben nem lesz más az sem, ha Pesten lesz először egyedül. Teljesen mindegy, csak a távolság km-ben mért száma más. Ha nem jó, hazajön. Egyébként meg boldogulni fog így is, úgy is. Én értékelném, hogy határozott tervei vannak és segíteném a megvalósításban. Kevés kamasz tudja, hogy mit is akar kezdeni magával. Értékeld és támogasd! Más dolgod nincs. N32
2015. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%
Nos, én anno, amikor még csak terveztem, hogy majd egyszer gyerekem lesz, már úgy gondoltam, hogy minimum egy évet mint cserediak külföldön tölt majd - ha ő is akarja. A magyar oktatás színvonala max egyetemi szinten megfelelő, alatta bizony katasztrófa. A gyerek csak nyer vele, ha külföldön tanul
2015. aug. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%

Szép és jó, hogy Angliában akar továbbtanulni a lányod, de miből akarná finanszírozni ezt? Az angliai egyetemek nem éppen olcsóságukról híresek. Diákhitelt vehetne fel, de ehhez is előtte X évet kint kell dolgoznia (pontosan már nem tudom mennyit). Ráadásul ez még csak a tandíj. Ott van még a megélhetési költségek (kaja, tisztálkodó szerek, stb.), kolit nem biztos tudna találni, így albérletbe kellene mennie, amit szintén fizetni kellene, aztán valahogy el is kellene jutni az egyetemre, így vagy a tömegközlekedésért kellene fizetni vagy az autót kellene fenntartani. Úgyhogy előtte gondoljátok át tudnátok-e egyáltalán finanszírozni az angliai továbbtanulását. Skóciában ingyenesek az egyetemek, viszont ott is számolni kell a többi költséggel (albérlet, kaja, stb.), ami szintén baromi drága magyar pénztárcához mérve.

Egyenlőre inkább azon legyen, hogy megfelelő szintű IELTS nyelvvizsgát tegyen, mert anélkül fel sem veszik.

2015. aug. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!