Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a munkaadó táppénz alatt...

Ha a munkaadó táppénz alatt minimálisan, de dolgoztatni akar milyen szabályokat szeg meg?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesként táppénzre vettek (már a 8. hónapban vagyok), de a közvetlen főnököm arra akar rávenni, hogy járjak be 1-2 órát még dolgozni, mondván nem számított arra, hogy ilyen "hamar" táppénzre kerülök. Én úgy gondolom, ez súlyos szabálysértés. milyen következményekkel járhat szerintetek? Közalkalmazotti státuszom van.
2011. jan. 4. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ne tedd! Nem kérhet rá, viszont Te "táppénzcsalóként" még a bokádat is jól megütheted. Nem tud veled mit csinálni, el sem hiszem, hogy ilyen van... Én is a 8. hónap végétől maradtam otthon. :)
2011. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És hogy gondolta?? Táppénzért cserébe csak úgy bejárnál? Maradj csak otthon, kell a pihenés, hiszen nemsokára szülsz. Ő meg nem tud tenni semmit. Boldog babázást kívánok!
2011. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is kiakadtam.Egyrészt tényleg van oka a táppénznek, másrészt hogy vállaljak felelősséget egy olyan munkáért, amit elvileg el sem végzek. Az tudom, hogy közalkalmazottként jobban véd a jog. De mindenki tudja a mai világban nagyot tesznek a munkavállalói jogokra.És, aki nem teljesít mindent mehet a levesbe. Az volt nekem az utolsó csepp a pohárban, amikor a kolleganőm ismét betegen jött be,miután a párja 3 hete tüdőgyulladásból nem tud kijönni és úgy megy be masszírozni(!)dolgozni a fürdőbe,mert különben kirúgják. De én jobb helyzetben vagyok, nemet fogok mondani.
2011. jan. 4. 08:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked nemet is kell mondani! Táppénz alatt ugyanis szigorúan tilos dolgozni. Elég, ha valaki "beköp" a TB-nél, később valószínűleg pedig állandóan ellenőrizgetnének otthon is... Ezt mondd is el a munkáltatódnak.
2011. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nemet mondtam.Elkezdett kiabálni a telefonba, hogy milyen rosszindulatú vagyok és ne féljek attól, hogy nekem ebből bajom származik.Én meg azt mondtam, hogy nem, amíg dolgoztam (dec.31.) addig a munkámért vállalom a felelősséget, bármikor elszámolok vele és tovább nem. Utána meg manipulálni akart a státuszommal, hogy én nyilatkozzam, hogy szülésig már nem jövök vissza. Nekem ez szintén több szempontból hátrányos lenne és ezt véletlenül tudtam meg.Valószínűleg muszáj lesz arra is nemet mondanom.Egyáltalán nem akarok konfliktusba kerülni a főnökömmel, de nincs más választásom.S különben is utálom azokat az embereket, akik bármit (szó szerint) megtesznek a karrierükért.
2011. jan. 4. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!