Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, milyen esetben szoktat...

Szülők, milyen esetben szoktatok ordibálni a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról ha egy szülő ordibál a gyerekével, hatásos vagy több értelme van higgadtan, normálisan megbeszélni a dolgokat?
2015. dec. 10. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Higgadtan és normálisan megbeszélni mindig célravezetőbb. Ezt minden józan ember tudja. Ennek ellenére azt kell mondanom, hogy ___a szülő is ember___. Vannak rosszabb napjaink, gondjaink, feszültségeink, frusztrációink, van, hogy türelmetlenek vagyunk, és igenis, van, hogy nincs elég energiánk lehiggadni és úgy megbeszélni a gondokat. Mert emberek vagyunk és hibázunk. Ez nem csak a helyzettől és a gyerektől függ, hanem sok minden mástól is. Ennek ellenére a jó szülő tud bocsánatot kérni, tud kompromisszumokat kötni, tudja egyenrangúként kezelni a gyereket, és hajlandó javítani, ha hibázott. N31
2015. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
1-es vagyok: a konkrét kérdésedre a válasz lemaradt: utálom, amikor mindent százszor el kell mondanom. Az én gyerekeim még kicsik, nem kamaszok, de a hajam hullik, amikor ezredszer magyarázom azt, hogy nem csapkodjuk az ajtókat, vagy nem játszunk a sütővel, stb. Kicsik a gyerekek, tudom, hogy sok türelem kell, tudom, hogy az a dolgom, hogy elmondjam százszor, mégis vannak napok, amikor elszakad a cérna, és kiabálva mondom, hogy ne nyúljon többé a sütőhöz, mert kikérem magamnak, hogy figyelembe sem veszi, hogy beszélek.
2015. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha 1000 felszólítás sem elég a szobájuk elpakolására pl...
2015. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem anyukám ritkám ordibál, de utána mindig mondja, hogy ez már kellett, hogy hatása legyen.

De azt nem érti meg, hogy a látszat ellenére nem jobb belátásra térek az ordibálástól, hanem a félelem miatt nem merek egy ideig ellent mondani.

2015. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás ordibálni
2015. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha fáradt vagyok és szándékosan okoz kárt(tudja, hogy nem szabad, megcsinálja, rendbe teszek mindent és erre megcsinálja még egyszer,..)
2015. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*és semmi hatása nincs amúgy, max a szülő könnyebben lehiggad tőle
2015. dec. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi nem szoktunk ordibálni vele. Sokszor szólunk, ha ez nem segít figyelmeztetjük, hogy kiabálni fogunk, de mivel ezt nem szeretné általában, ezért gyorsan azt csinálja amit kell. Ritkán fordul elő, hogy erőteljesebben, nyomatékosabban szólunk rá, az is veszélyes helyzetekben, ha magára vagy másra (pl macska, más gyerek vagy egyikőnk) nézve veszélyeztető. Nagyjából elérjük amit szeretnénk, legalábbis egyenlőre (3éves).
2015. dec. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%
ordibálni lehet, csak a szülő ne csodálkozzon azon hogyha a gyerek az agresszióra agresszióval válaszol.
2015. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért néha a gyerekek se piskóták. Magam is a normálisan megbeszélés híve vagyok, de amikor a fiaim kamaszodni kezdtek, gyakran tűntek süketeknek, semmit se reagálva.

Mikor már a saját magam által normálisnak tartott hangerő és beszédtempó megemelkedett( a bennem dúló feszültség miatt) Hirtelen a szemembe néztek, és angyali mosollyal, jó megyek már, megcsinálták.

Mikor rákérdeztem, miért várták meg, hogy kiakadjak, közölték, hogy kíváncsiak voltak, komolyan gondolom-e?

Na innen választhattam, hogy tartok-e műbalhékat a szórakoztatásukra, és hogy a céljaimat elérjem, vagy hagyom rájuk az egészet...

Szerinted, kérdező?

2015. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!