Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Úgy érzem, hogy...

Mit tegyek? Úgy érzem, hogy megbolondulok.18L

Figyelt kérdés
Érettségi előtt állok. Jó tanuló vagyok, de a szüleim nincsenek megelégedve az eredményeimmel. Ha egy 4-est kapok, folzton szidnak, hogy kicsi a jegy, hogy nagyobbat kellett volna kapjak. A tanáraim szerint is jók a jegyeim. Hétköznap folyton tanulok, emelett magántanárhoz is járok (bár szerintem nincs szükség rá). Hétvégénként ki szoktam járni a barátommal, amit a szüleim nem szeretnek, mivel 12.-es vagyok és otthon lenne a helyem, és kéne tanuljak, és szerintük nem kéne ilyesmivel pazaroljam az időmet. Pedig szerintem rámfér egy kicsi szünet. Péntek, szombat és vasárnap délutánonként szoktam kimenni, délelőttönként tanulok. A szüleim szerint egyfolytában kellene tanuljak, de sajno nem értik meg, hogy pihenésre is lenne szükségem
2016. jan. 10. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát értsék csak meg hogy a testi-lelki harmóniához, a kiegyensúlyozottság érzéséhez az kell hogy mindenre szíkítson az ember időt.
2016. jan. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
persze, kell tanulni, és szerintem szépen tanulsz, rád fér egy kis kikapcs, és meg is érdemled. A 4-es nagyon is szép jegy, csak ők a maximumot akarják, bár nem értem, miért csesztetnek miatta, miközben szorgalmas vagy. Nem tudsz velük mit kezdeni, ha nem értik, akkor akármit mondhatsz. Kitartás!
2016. jan. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell velük foglalkozni. :)
2016. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Adj nekik egy pszichológiakönyvet, mert a leírtak alapján nagyon nincsenek tisztában vele, milyen következményei lehetnek, ha az ember megállás nélkül egyetlen dologra (tanulásra) koncentrál...


Unokahúgom maximalista, 1-12.-ig kitűnő volt, most elsőéves az egyetemen, de már most majdnem belerokkant. 5 kilót fogyott szeptember óta (addig is sovány volt), mert folyamatosan stresszel, hogy nehogy rosszul sikerüljön egy zh-ja, persze mindig 5-öst kap, mérnöki szakon. A nyáron kezdődött párkapcsolata október végére tönkrement.


Kell a kikapcsolódás.

2016. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a szüleid is sík ötös tanulók voltak gyerekkorukban, akik egész nap otthon ültek bezárkózva a szobájukba? Mert ha nem, akkor nyugodtan megmondhatod nekik hogy bekaphatják.
2016. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt tavaly, sajnos túl kell esni az érettségin... ha az jól sikerül már biztos meglesznek elégedve veled
2016. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

velem is ezt csinálták tavaly.. de megmondtam, hogy nem vagyok retardált, fel tudom mérni mennyit kell tanulnom. ha végeztem nem fogok bent ülni a szobámban nézni a falat,csak azért mert ők azt akarják.

így végül belátták és nem szóltak semmit ha elmentem a barátommal tanulás után.. de mondták, hogyha emiatt rosszul sikerül az érettségi és nem vesznek fel egyetemre, akkor mehetek amerre látok, mert magamnak köszönhetem,hogy inkább fiúzok.

aztán kitűnő lett az érettségim, kicsit elcsendesedtek ..:D most megint vizsgaidőszakban okoskodnak hogy maradjak csak otthon egész hónapban!! , tanuljak az a dolgom..aha..:D így is mennek a vizsgák, igenis kell egy kis kikapcsolódás, meg is bolondulnék ha egész hónapban itthon ülnék és tanulnék..

így is sokat tanulok, de mondom, járok is a párommal , kell az is.

2016. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!