Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha ugy érzem, hogy...

Baj, ha ugy érzem, hogy megbolondulok?

Figyelt kérdés
Imádom az 5hos babámat, nagyon szeretem, de reggeltől estig én vagyok vele folyamtosan. szeretnék én is egy kicsit tovább aludni 1 honapba legalább egyszer, vagy bemenni a medencébe, de nem tudok. az apja soha nics itthon sogornőm meg csak magával foglalkozik.Őnző vagyok?
2009. júl. 17. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül,szerintem a kismamák 80 százaléka így van vele,csak sokan nem merik ezt nyíltan kimondani,az én babám 1 éves és én is nagyon sokszor így érzek,kitartást neked,nem vagy önző,csak fáradt.
2009. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem nekem is, a párom reggeltől estig dolgozik, hétvégén meg nem kérem rá, hadd pihenjen, pedig sokszor én is dög fáradt vagyok. Egyáltalán nem vagy önző. Volt hogy a gyerek etetése közben elaludtam és kiesett a cumisüveg a kezemből. Nem tudom kialakult-e már a napirendetek de én azt csinálom hogy a medencéhez leviszem a gyereket, beteszem a babakocsiba. Úszom 5-10 percet, közben beszélek a gyerekhez, aztán kimegyek játszom vele 5-10 percet. Úgyanígy csinálom a házimunkát is nagyjából. Az alvás vmennyire megoldódott mert már átalussza egy hónapja az éjszakát, így azért én is alszom 6-8 órát minden nap. Napközben meg vele tartok mikor szundizik, együtt alszunk.
2009. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
10%
Én nem akarok senkit sem megbántani,de minek akkor gyerek,ha nincs türelmed,energiád hozzá.Én is egyedül vagyok vele és imádok minden vele eltöltött percet.Eszembe nem jut ilyesmi.Az NE vállaljon babát,aki NEM KÉPES FELTÉTEL NÉLKÜL SZERETNI ŐT.Tényleg nem szeretnék senkit bántani.
2009. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ettől még "feltétel nélkül szereti" nincs ezzel gond. Nekem a férjem mellett nagy segítséget jelentenek a szüleim is ( tényleg nagyon szerencsés vagyok hogy ennyire ráérnek és iszonyat lelkesek ), de el tudom képzelni hogy a segítségük nélkül én is hasonlóan éreznék időnként. Jobban tud az ember foglalkozni a Babával ha nem hulla-fáradt és fel tud töltödni valamennyire. Ez nem önzőség.
2009. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%
már ne haragudj, de a sógornőd hogy jön a képbe? miért kellene neki a TE GYEREKEDDEL fogalkoznia?
2009. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy önző!Hány éves vagy?Én fiatalon szültem először,akkor én is így éreztem.Most"idős" vagyok,és már nem akarok a baba nélkül lenni.Nem vagy rossz anya!

Te még nem tudod,hogy 2-3 év és már nem ölelgetheted,puszilgathatod mindig.Én már ki akarom használni ezt az időt.

2009. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. egyébként a sogornőm velűnk lakik.
2009. júl. 17. 19:42
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

én is egyedül vagyok vele mindig, apa 2 műszakban melózik

szüleim nem élnek, a másik nagyi pedig heti egyszer hétvégén látja a gyereket

mindent mi csinálunk a kezdetektől

DE még soha nem éreztem, hogy meg akarok bolondulni

ha már minden cérna szakad, akkor feküdj le a gyerekkel aludni, pihentebben szebbnek látod a dolgokat!

nem vagy önző, de be kell látnod, hogy mostmár nem csak te vagy, hanem a baba igényeit előre kell venni, és ez ezzel jár!

sok türelmet kívánok neked!

2009. júl. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap délután 4-kor így érzek.

A két fiam sikoltozását és hecelését hallgatom reggeltől estig, és 4 után már alig várom, hogy na még egy kicsi és apa jön haza. A nagy 9 éves a kicsi 1. A nagy mindig elveszi a picitől a játékot, az meg ordít, nem hagyja játszani egyik a másikat, folyton a sarkukban kell lennem.

Mondjuk igaz, hogy a másodikat jobban babusgatom, mert tudom, hogy lassan a kezemet sem akarja majd megfogni, mert az tök ciki lesz.

Imádom mind a kettőt, de nagyon fárasztó.

Én nem akarok semmit, csak, hogy legalább naponta fél órát csöndbe legyenek. :)

Hogy 3 percet tudjak beszélni telefonon a barátnőmmel.

Hogy el tudnék menni pisilni nyugodtan.

Semmi extrát nem szeretnék.

2009. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
20:39-es nevelés kérdése nagymamám szigoru volt és mindig tartótt ebéd után CSENDESPIHENÖT így nyugalmat intézett magának! Igaz ha élne már 100 éves is lenne csak azért írom hogy régen is így volt!
2009. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!