Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néha ugy érzem megbolondulok...

Néha ugy érzem megbolondulok 11 hónapos kisfiam hisztijétől! Mit tegyek, hogy halgasson rám?

Figyelt kérdés
Imádom a 11 hónapos kisfiamat, de néha ugy érez megőrülök mikor hisztizik! Ha nem az van a mit ő akar akkor még meg is ver. Sajnos totál az örületbe kerget és akkor csúnyán beszélek vele és rámjön a sírógörcs! Segítsetek mit tegyek, hogy jobb legyen a helyzet? Pedig ő a mindenem! A férjem issza meg ennek a dolognak a levét, mert vele is sokat veszekszem emiatt.
2009. jan. 11. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
amikor az én fiam hisztizik, határozottan rászólok, hogy nincs hiszti. akkor befejezi pár percre. de ismerős a lelkifurdi-dolog, mert ha rákiabálok, és összeveszünk, akkor mindig nagyon szégyenlem magam. próbáld meg elmagyarázni neki, amikor nyugodt, hogy miért nem szabad hisztizni. ez nekem segít pár napra:))
2009. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hidd el majd elmulik legalabb is remelem. :) Mi is 11 hosak vagyunk es itt is elofordul en mar probaltam szep szoval, dádával, eros kezrecsapasssal(amitol teljesen kesz lettem mert ugy sajnaltam)de mára talan a "nem veszem eszre mit csinal" kezd bevallni. Ilyenkor dudolaszok, olvasok, ugy csinalok mintha telefonalnek es kozben mondom hogy milyen neveletlen hisztis fiam van meg hogy csunya buta kisfiam ekkor persze ranezek. Igy mar allitottam le a hisztizest tobbszor is:) Most ez a nyero de majd igy is kiismer mert okosak nagyon! Muszaj ereztetni veluk hogy mi vagyunk a szulok ok meg a gyerekek.:)

Fontos nalunk hogy mikor abba marad a hiszti mindig megdicserem!

Sok sikert!

2009. jan. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem amikor rájön a hiszti, tedd le egy biztonságos helyre ahol nem tud kárt tenni magában és hagyd had hisztizze ki magát (gondolom kapálódzik kézzel-lábbal, veri a popsiját a padlóba, estetleg "fetreng" és persze sivalkodik). Próbálj nyugodt maradni, mintha észre sem vennéd a cirkuszt, mert ha látja rajtad hogy felizgat a "műsor", annál jobban csinálja. Ha magától lehiggadt, simogasd meg, dícsérd, beszélj kedvesen hozzá. Így megtanulja, hogy a hisztivel nem ér el semmit, a jó viselkedésért viszont "jutalom" jár. Verekedni ne engedd, fogd meg a kis kezét és határozottan szólj rá, hogy "NEM!" vagy "NEM SZABAD!". Szerintem próbálj erős lenni és ne beszélj vele csúnyán, mert akkor azt tanulhatja meg, hogy így kell lereagálni a problémákat, és az nem jó.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy jobb ha egy hisztivel levezeti a dühét és a feszültséget és megtanul magától lehiggadni, mintha elfojtaná magában a rossz érzéseket. Inkább gyerekkorában hisztizzen mint majd felnőttként :))

Sok sikert!

2009. jan. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 20-án lesz 1 éves és nálunk is előfordul, ha valamit nem kap meg vagy nem az történik amit Ő akar, hisztizni kezd. Párszor elmondom neki, hogy "nem szabad", "nem" és aztán úgy teszek, mintha nem hallanám. Abba is szokta hagyni. Ha mégsem, beteszem a szobájába az ágyikóba 5-10 percre és most már úgy veszem észre, hogy használ.
2009. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányom 30.-án lessz 1 éves.Ö is tud ám hisztizni.ha nem érek eö semmit szóval,akkor megy a szobába az ágyba,és ott lehiggad.Ìgy volt ma is.Kb 5 perc,e´s normális integet,nevet beszélget.
2009. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudom jól tettem-e, de mikor előszőr kezdte a hisztizéseket, kinevettem, mert olyan kis cuki méregzsák volt. Mindig kinevettem és nem hagytam, tehát határozottan tartottam magam. Nem is próbálkozott csak 2-3 napig hisztizni, mert mindig nevetéssel reagáltam, eltereltem a figyelmét, elvicceltem, megcsikiztem, leültettem egy kedvenc játék mellé, beszéltem vele. Most is próbálkozik, tudja mit nem szabad, és sokszor megérti, hogy nem, nem szabad, de kis huncut, néha azért próbálkozik, és odamegy! Olyankor megyek érte és elviszem onnan, de ahogy elindulok, megijed, megrezzen, fülig ér a szája és úgy kacag, hogy tuti pisizik a pelusba :DD Nagyon élvezi! Én meg megzabálom. Tehát vacak, néha érti néha nem, de hiszti elmaradt. :)
2009. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos és pár napja ő is elkezdte a hisztizést. Szerintem nagyon fontos, hogy próbáljunk meg nyugodtak maradni, nem kiabálni. Muszáj következeteseknek lenni és nem engedni neki,mert akkor az ember fejére nőnek. A szomszédom 8 éves fia dirigál az anyjának,tudom csúnya dolog, de nem bírom a kisfiút elviselni, én már rég helyre raktam volna. A tanácsom tehát: türelem, türelem és türelem és következetesség. Ja és persze nagy beszélgetések a dolgok helyességéről mikor nyugodt a baba.
2009. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de ezeket már énis kiprobáltam mind!! Beszéltem vele szépen, nem figyeltem rá, mondtam neki határozottan, de to...ik rám!

Azért köszönöm a válaszokat arik vagytok!

2009. jan. 12. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!