Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel lehetne büntetni őket?

Mivel lehetne büntetni őket?

Figyelt kérdés
Korrepetálok két 11 éves kislányt (ikrek). Eddig rendesen megcsinálták, megtanulták amit feladtam nekik, de elkezdődött, hogy nem írnak házi feladatot, nincs itt a gyakorló füzet. Eddig azt alkalmaztam, hogy ha nincs házi akkor a füzetbe le kell írni, hogy "Legközelebb megírom a házi feladatom!", eddig működött de már rá se hederítenek. Milyen büntik vannak amivel rávehetem őket?
2016. jan. 14. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg szólj a szülőknek...
2016. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Én nyelvtanár vagyok. Már az első órán jelzem, hogy nálam a házi elmaradásáért - amennyiben nincsen rá megfelelő indok - dupla házi jár. Tehát ha nem csinál házit, akkor következő héten kétszer annyi, és így tovább.


Ez általában elég motiváló tud lenni.


Azonban ha egy tanítványnál rendszeres hiányosságot látok, akkor beszélek a szülőkkel. Ők sem azért fizetnek magántanárt, hogy a gyerek magasról tegyen rá,és így nekem is csak az időmet rabolják.

2016. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már beszéltem a szülőkkel is, a dupla házi meg abszolút nem hozott eredményt azért kéne valami motiválóbb csak már nem tudok mit kitalálni
2016. jan. 14. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

11 évesen már vannak annyira értelmesek, hogy szépen elmondod nekik: nem én teszek szívességet azzal, hogy foglalkozom veletek, ez csakis a ti érdeketek, hogy jók legyetek a suliban. Nem velem szúrtok ki, mindent meg lehet beszélni, pár alkalmat még el is nézek, de rendszeresen már nem. Nálam vannak szabályok, amiket ha nem fogtok betartani, nem tudunk tovább együtt tanulni. Szerintem ugyanúgy feszegetik a határokat nálad, mint a kisgyerekek, vagy a tinédzserek.

Nem tudom, milyen viszonyban vagytok, vagy mekkora a korkülönbség, de én inkább arra törekednék, hogy bízzanak bennem, nem kiszúrni, hanem jót akarok nekik. Mesélj akár saját példát is, amikor te is ilyen voltál, vagy nem csináltál meg valamit, az életszerű példák mindig megfogják a gyerekeket. Mond el, hogy te erről nem szólsz a szüleiknek, hiszen ez a ti saját gondotok most, nem akarsz ebből nagyobb büntetést, ettől ők is jobban meg fognak nyílni, egy 11 éves szemében egy felnőtt mindig túl távoli, túl idegen, meg kell próbálni az ő fejükkel gondolkodni. Szerintem ez a "büntetés", hogy leíratsz velük ezerszer valamit, elég régimódi és tényleg nem hatásos. Tudom nagy bátorság kell hozzá, de meg mernéd tenni, hogyha következő órára nem készülnek, akkor néma csöndben ülöd végig az órát, esetleg megvárod, amíg ők meg nem szólalnak?

Mond el, hogy ők elvárják tőled, hogy tanítsd őket, gyakorolj velük, viszont amit te elvársz, azt ők nem teljesítik.

2016. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Nálam az vált, be, hogy házi híján nem tartom meg az órát. Ezt a legelső alkalommal le is szögeztem mindig, hogy ha feladok házit, akkor a következő óra feltétele, annak megléte. Volt olyan, hogy a 2. alkalom után, mikor haza küldtem a gyereket, a szülő hívott fel, hogy mi volt a baj és megmondtam, hogy a legelején leszögeztük a játékszabályokat, amiket a kisfiú nem tartott be már másodszorra. Utána nem volt gond. Egyszer volt egy diákom, ahol a szülő is nagyon lesz*rom volt, nem is oktattam sokáig.

Egyébként én minden eelső alkalommal elmondtam, hogy ez a heti 1-2-3 alkalom nem elegendő, itthon is foglalkozni kell vele, ha csak 10 percet naponta, de kell. Elmondtam, hogy csak akkor tudom vállalni az órákat, amennyiben a gyerek is vállalja az ezzel járó kötelezettségeket.

2016. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Ilyet én nem csináltam, de egy ismerősöm így járt német órákra. Ott úgy volt, hogy heti két óráért fizettek havi 10 ezer forintot (úgy vettem ki elmondása alapján, hogy ez egy vállalkozás volt) a diákok. Minden óra úgy kezdődött, hogy a múlt órán feladott szavakat kikérdezték, ha nem ment, nem volt megtartva az óra. Ami ugye ki volt fizetve. Ehhez nyilván olyan hozzáállású diák kell, aki amúgy is készülne, mert célja van a dologgal. De esetleg próbáld meg a szülőknek megmondani, hogy nem tudod az órát megtartani úgy, hogy a lányok nem készültek, ellenben az árát - joggal - el fogod kérni, hiszen lefoglalt időpont volt, ha előre tudod, hogy mégsem lesznek ott, mást is beírhattál volna. Ezt még nem mondtad nekik? Komolyan jelentsd ki, hogy semmi értelme hozzád járni, ha itthon nem foglalkoznak vele. És ezt is a szülőknek, mert 11 évesen valszeg annak örülnének a legjobban, ha suli után nem kéne külön foglalkozásokra járni.

2016. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia :) Gondoltál pozitív motivációra is? Tehát nem azért jár büntetés, ha nincs házi, hanem azért jutalom, ha van. Igazából én is tanítok magántanárként, de minden "tanítványom" önszántából van itt, azért mert akarja csinálni, és nem szülői kényszerből, így sosem volt probléma abból, hogy van vagy nincs házi. Szóval találj valamit amit szeretnek. Pl. játszani az óra végén, vagy matricákat szeretik vagy ilyesmi és mondjuk 5 matrica után csoki jár. :)
2016. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit tanítasz? A legtöbb dologhoz kapcsolhatók jópofa játékok, nézz körül az interneten, fejlesztőpedagógusok honlapjain. Pl. memória kártyát bármilyen tantárgyhoz lehet készíteni. De ha 5 percet töltötök valami kedvükre való játékkal, még ha nem is kapcsolódik direkt módon a tananyaghoz, a pozitív motivációban bőven kamatozik.
2016. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!