Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Mivel szoktátok...

Szülők! Mivel szoktátok büntetni a gyerekeiteket ha rossz?

Figyelt kérdés

Pl. sarokbaállítás, egyéb...

Ti mivel szoktátok?

Ui: Engem ne kérdezzetek mert nincs gyerekem.


2012. febr. 1. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát igazából nem mondhatnám rá a rossz szót.. inkább kezdődik a dackorszakunk.. ami kimaradt neki 3 évesen azt most 11 évesen pótolja :-)

Tehát próbálja feszegetni a határokat, többször hallom tőle a : "Jaj anya ne már, jaj anya most ne, jaj majd mindjárt" szavakat... amitől falra mászok.

Büntetés nincs, igazából sosem bántottam, nem állítottam sarokba, nem fektettem a térdemre és nem vertem el a popsiját.... büntetés ha ezt lehet annak betudni akkor az az hogy nem nézhet tv-t vagy nem számítógépezhet, el kell foglalnia magát máshogy.

3 éves korában történt egyetlen egyszer hogy valamiért kiakadt mint a kakukkosóra, megállíthatatlanul hisztizett, én pedig fogtam bevittem a fürdőszobába, odaállítottam a tükör elé és mondtam neki : hogy na nézd csak meg magad, magadnak csináld mert én erre a műsorra nem vagyok kiváncsi, behajtottam magam mögött az ajtót és magára hagytam. Persze füleltem mi történik és kb. 1-2 perc alatt megunta hogy saját magán kívül ezzel senkit nem fáraszt... na azóta sohasem hisztizett kicsiként sem.


Most inkább dacolunk, meg jaj anya te ezt nem érted.. mármint az ilyen mp4, laptop képtöltés, mentés, küldés stb ő meg úgy kezeli mintha már a hasamban ezt tanulta volna.

Szóval nekem most ezzel a jaj-os korszakkal kezd megküzdenem :-)

2012. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

2,5 éves múlt a fiam.

Bünti attól függ, hogy mekkora a hiszti és hol produkálja.

tegnap a boltban jött rá a roham, a bünti az volt, hogy vissza kellett raknia a csokit, amit a kosárba tett. A következő hisztiért az volt a bünti, hogy nem ülhetett be abba a kis autóba, ami 100 ft-ossal megy.


Itthon bünti a kanapéra való ülés és gondolkozás. Addig ott kell maradnia, míg azt nem mondom eljöhet.

Bünti, hogy lekapcsolom a mesét.

Bünti, ha eldobott egy játékot, azt elveszem.

Bünti, hogy nem kap nasit (egy nap egyszer szokott kapni édességet vagy chipset).

Nagyobb hisztikért jár olyan bünti, hogy nem megyünk el a beígért helyre pl játszóház.


Nyáron játszótéren hisztiért, nem viselkedésért az a bünti, hogy azonnal hazamegyünk.


Most ezek jutottak eszembe.

2012. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
5 éves fiamnál a kisebb bünti, hogy nem játszat a PS-sel, nagyobb bünti pedig az, hogy beküldjük a szobájába és rosszaságtól függ, hogy mikor jöhet ki. Mivel a saját szobája, így azzal játszik közben amivel akar, de mivel tudja, hogy ez most bünti, minden alkalommal sír, utána bocsánatot kér, megígéri, hogy soha többé nem fordul elő, de persze előfordul.:)
2012. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hajigálja a játékokat, akkor azt elveszem tőle. Volt, hogy kiküldtem a sozbából, mikor rosszat tett, de a párom leintett, hogy ne őt zárjam ki a kapcsolatunkból, ha rossz, hanem a játékot "büntessem" elvétellel. Van egy picilányunk is, úgyis csak annyit ért a fiam az egészből, hogy őt kiteszem a szobából, a picilány meg velem marad.


Arra még nem jöttem rá, hogy mivel bűntessem, ha a ruhákat hajigálja, mert nem hatja meg, ha a ruhát elveszem tőle, engem visoznt az őrületbe kerget, mert a kötélről leszedett tiszta ruhát 3X hajtogatom össze, mire végre el tudom rakni.


2 éves kisfiú

2012. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Az elsőnek: na nálunk a tükör elé állítás nem jönne be, mert ha sír maga megy a tükör elé és nézi, hogy milyen szomorú és még jobban belelovalja magát...tudom milyen érzés én is ilyen voltam :D :D A fagyi visszanyal :D


Büntik nálunk:

Nem nézhet mesét vagy ha nagyon megsért nem szólok hozzá nem beszélgetek vele, igaz ő már nagyobb 4.5 éves. Kemény büntetésekkel nem lehet rá hatni, mert akkor jobban bevadul. Igaz a klasszikus rosszalkodás sincs már hanem szemtelenkedés, trappolva járás és visszakiabálás van.

2012. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2,5 éves. Ritkán kell rászólni, vagy fegyelmezni.

Itt van pár példa, ha esetleg mégis:

- ha játszik valamivel, akkor el kell pakolnia, de ha nem teszi, és nem fogad szót, tehát rossz, akkor együtt elrakjuk, ami annyiból áll, hogy ő pakolja bele a kosárba, amit én tartok neki.

- ha hisztizik, akkor beültetem a fotelba, otthagyom kettő percre és ha hallom, hogy lehiggadt, akkor odamegyek és elmondom neki, hogy miért ültettem oda és, hogy ezt miért ne csinálja.

- ha szimplán nem fogad szót, mint pl az Auchan-ban mikor mondom neki, hogy "ne menj el messzire", de mégis elmegy, akkor utána addig kell a kocsi mellett sétálnia, amíg szót tud fogadni.


Most csak ennyi jutott eszembe. És akkor jöjjön egy rövid magyarázat:

Mi azért nem büntetünk a szokásos módszerekkel, mint az édességmegvonás és egyebek, mert (szerintünk) így fogja megtanulni, hogy mit szabad és mit nem. Mert azzal, hogy én megvonom az édességet, a gyerek arra az időre lesz jó, amíg az meg van vonva. Azonban ha én nem vonom meg tőle az édességet, hanem olyanokkal büntetem, mint a fent leírtak, akkor (talán) meg fogja tanulni, hogy nem szabad kicsapni a hisztit, mert nemér el vele semmit.


Ez saját vélemény, nem kell, hogy mindenki egyet értsen vele és én ezzel nem mások nevelési módszereit alacsonyítom le.

Én így nevelem a gyerekem, más pedig úgy. Lehet, hogy az a hatékonyabb, ahogyan az előttem írók csinálják.

Minden gyerek más, de az én fiamnál a csokimegvonás, sarokba állítás egyáltalán nem használ másfél éves kora óta, ezért inkább ehhez a módszerhez folyamodunk, senki sincsen ellene a családban. (És ez majd a későbbiekben is jó lesz.) :)

2012. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó módszereket írtál csak sajnos nem mindenkinél válnak be, mert az én lányom kijött a bünti helyről és direkt elszaladt máshová, ha visszavittem megint, egyszer 45 percig ezzel szórakoztunk és a végén már azt sem tudtam min indult a hiszti.

Elmászkálásnál szintúgy, mert ha elmászkált akkor szaladt és nem érdekelte, hogy lát-e még, persze egy idő után gondolom ezt tette volna. Szóval én is ilyesmi módszereket képzeltem el, de nálunk dugába dőlt. Arról nem is beszélve, hogy még mindig amikor a tanulságot szűröm le annyira látom, hogy nem figyel rám. Ha rászólok, hogy figyeljen akkor a figyelésre figyel...és ehhez hasonló.

2012. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Az én fiamnál csak ez a módszer válik be. Csoki ide vagy oda, nem érdekli, csinálja tovább. Így viszont bele tudom nevelni, hogy figyeljen rám és fogadjon szót.

Nálunk sajnos csak ez válik be, de legalább ordítanom nem kell. :)

2012. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Édességet én sem szoktam megvonni tőle, nálunk a mese kikapcsolása vagy be sem kapcsolása hatásos, illetve ha leszidom vagy nem nagyon veszek róla tudomást. Az alapvető igényeit kielégítem, de nem trécselünk. Igaz már kinőtt a dackorszakból kicsit nagyobb. Amivel viszont a halálba kerget az a szemforgatás, a vállhúzogatás, a szavamba vágás és az okoskodása, erre még nem találtam ki a jó ellenszert :)
2012. febr. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk büntiszék van, két éves fiú gyerek. Az elején annyiszor raktam vissza, ahányszor lemászott róla, most már tudja, hogy ott kell ülni. Van, hogy kiabál, de szólok neki, hogy akkor is addig kell ülni, amíg le nem nyugszik. Kb. 2 perc, és rend van. Vannak napok, mikor 4-5-ször is megy büntibe, de van, hogy egy hét is eltelik, és semmi. Aki ismeri a fiamat, azt mondja, hogy nem hiszi, hogy ott ül, mert ő egy örökmozgó, és akaratos is.De valahogy mégis bevált.:-)
2012. febr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!