Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy, mivel lehet hatásosan...

Hogy, mivel lehet hatásosan büntetni egy 11-13 éves gyereket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Net-, tv-megvonás. Szobafogság.
2015. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szintén 11 éves..

Megvontuk a netet-"akkor majd játszok mással"

Megvontuk a tévét-"majd olvasok"

Nincs szakkör-"legalább hamarabb hazaérek"

Jelenleg a táborozás is csak akkor lehetséges, ha az év végi átlaga legalább olyan lesz, mint a félévi, de az se érdekli, ha nem mehet, mert a nagyszülőknél lesz helyette.

Semmi nem érdekli, nincs motivációja, sz.rik a világra.

2015. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán netezik vagy tévézik, úgyhogy ennek megvonása nem büntetés számára.


Ugyanolyan, mint a második válaszolóé: magasról tesz mindenre, ami büntetésszámba megy.

2015. márc. 29. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, ráadásul én vagyok a köcsi, mert még cseszetetem is olyan hülyeségekkel, mint tanulás. Marad a kikérdezem a leckét módszer és annyiszor küldöm vissza, amennyiszer kell.
2015. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem most szerencsére elég néha-néha egy egy nap netmegvonás. Egyszer volt olyan, hogy minden extra dologról le lettek tiltva. Előtte elmagyaráztam nekik a szülők és gyerekek jogait és kötelességeit. Elmondtam, hogy joguk van a tanuláshoz, tanszerekhez, az viszont nem a kötelességem, hogy a lovas, tündéres triplaárú cuccot megvegyem. Pont iskolakezdés volt, kapták mindenből a teszkó-gazdaságosat, az üres füzetcimkéket. Mondtam, hogy minden fizetős különóra lemondva, csak arra járhatnak, ami ingyen van.

Mondtam, hogy joguk van az egészséges étkezéshez, kaptak tápláló főtt kaját, de nem kötelességem fagyit, csokit, édességet vagy bármi gyorséttermi cuccot megvenni.

Pár napot bírták, sírva kért bocsánatot a nagyobb. :-D

2015. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mai napig gyakran emlegeti anyukám, hogy egyszerűen nem tudott mit kezdeni velem. Net, TV megvonás nem zaklatott fel, pedig sokat használtam mindkettőt, de közben olvasni is imádtam, amitől már nem tudtak eltiltani.

Ha nem szeret olvasni a gyerek, akkor megoldás lehet ezek megvonása (+telefont is elvenni tőle, amíg otthon van) Így el nem tudom képzelni, mit csinálna a szobájában, ha nem fanyalodna rá a tanulásra.

Viszont ha nem a tanulás miatt bünteted, akkor a TVtől nem tiltanám el, csak szobafogságot kapna.

Még így is nagy az esélye, hogy sz*rni fog a fejedre, ahogy én is tettem anno.

2015. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nadrágszíj vagy fakanál.
2015. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!