Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Totális káosz! Segítség?

Totális káosz! Segítség?

Figyelt kérdés
Az idei évi központi sokaknak nehéznek bizonyult,köztük nekem is. Nagyon magam alatt vagyok és már 4 napja nem alszok nyugodtan. Sajnos még nem tudom az eredményem de nagyon félek mert szerintem borzalmasak lettek. Kitűnő tanuló vagyok és szerintem itt rontottam el az életem... napi szinten fél órákat sírok és elég gyorsan fogyok(3 kilót már biztos leadtam). Rettentően stresszes vagyok és attól félek hogy sehova nem vesznek fel pedig fél éve erre készültem. Anyukám nagyon mérges és szerinte szakmunkásba fogok kikötni. Lehet ez vicces valakinek,de nekem egyáltalán nem. Nagyon szomorú vagyok és magam alatt vagyok mert nem fognak felvenni oda ahova szeretnék menni.. Anyukám azt mondta felejtsem el az "álmomat". Szóval ennyit erről. Kilátástalan a helyzetem és csak csütörtökön tudom meg az eredményeket. Tudtok tanácsolni valamit? Vagy esetleg vélemény? Köszönöm 14l
2016. jan. 19. 20:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
En anya vagyok es nem biztos,hogy en gondolom jol de barmilyen almat tamogatom a gyerekemnek meg ha szerintem nem kivitelezheto is!Hisz neki fontos es fog harcolni erte..ha kituno vagy nem hiszem hogy borzalmas eredmenyed lenne!Akkor mit gondoljon a kozepes tanulo? :D Nyugi rendben leszel! Hajra elore a celod fele!
2016. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass anyukadra, amikor ilyeneket mond! Az en apam is folyton lehuz, barmibe is akarok belefogni. Pl.meselem neki, hogy lassan szemuveg helyett kontaktlencset akarok hordani, erre apam: "Olyan rendszertelen az eleted, biztos elfelejted majd betenni."


Szoba kerult a testnevelesi egyetem: "De hat szedulsz a gerendan!"


Volt, hogy tanar szerettem volna lenni: "Annyi filozofiat te nem tudsz megtanulni, amennyit a BTK-n kell!"


Es meg sorolhatnam... ne hagyd, hogy megmergezzen a borulatasaval! Inkabb vigasztalnia kellene teged es tamogatni lelkileg (is).

2016. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, javitom: *elfelejted MEGTISZTITANI.


23L

2016. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

1. Fejezd be a sírást!

2. Légy úrrá a kétségbeeséseden!

3. Felejtsd el azt, hogy elrontottad az életedet! Várjuk ki, egyáltalán hány pontod lett! Vannak olyan gimnáziumok, ahová alacsonyabb pontszámokkal is be lehet jutni. Nem kell rögtön szakmunkásba menni.


4. Rengetegpélda van arra, hogy gyengébb suliból is eli egyetemre ment valaki tovább, ez csak rajtad múlik.


5. Hol laksz és hová akartál menni, melyik gimibe?

2016. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Apukám bejött a szobámba és azt mondta neki mindegy mit írok szeretni fog. Lehet nyálas de ez tőle nagyon megdöbbentő mert amúgy nem mondanám kedvesnek csak nagyon ritkán és sokat veszekedek is vele. Nem tudom..szeretnék egyedül lenni.. gondoltam arra hogy elmegyek egyszer sétálni és majd amikor akarok hazamegyek... borzasztóan csalódtam magamban és azt mondta anyukám hogy ha majd meglehet nézni a központikat akkor ott fog szégyenkezni.. tudom hogy az osztálytársaim sokkal jobbat írtak.. Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még hasonló történetek is.
2016. jan. 19. 21:18
 6/24 A kérdező kommentje:
Miskolcon a Herman Ottó Gimibe szerettem volna menni..
2016. jan. 19. 21:19
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát, anyukád sajnos nem úgy viselkedik ahogy kellene. Borzasztó az ilyen, amikor egy anya így viselkedik a gyermekével.

Régen nekem is ilyen volt az anyám, már ha négyest vittem haza, akkor is kiabált, mindig bejárkált a szobámba tízpercenként, hogy tanulok e, én meg tankönyvekbe rejtettem a regényeimet, és úgy olvastam, hogy azt higgye tanulok. :D Aztán leérettségiztem, lediplomáztam, pedig hidd el, én is sok éjszakát átbőgtem a zsarnok anyám miatt. Fel a fejjel, várjuk meg a csütörtököt, addig meg olvass te is valami jó könyvet megnyugtatásként, csak rejtsd bele egy törikönyvbe pl. :D :)

2016. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Óh, mikor én írtam (nem volt az olyan régen) hasonlóan éreztem utána, mint te. Hazamentem és estig zokogtam. Ez nem hiszti volt, én komolyan úgy gondoltam, hogy szörnyen elrontottam. Végül 80 pontom lett és rangsorban harmadikként vettek fel az áhított gimibe.

Az viszont borzasztó, ahogy anyukád hozzááll ehhez és amiket mond neked... Felejtsd el az álmaidat? Ekkora hülyeséget hogy mondhat? Azok az emberek, akiknek bejött az élet, mindig tojtak az ilyen megjegyzésekre. Szóval tett te is ezt, mert ha felvesznek abba a suliba, akkor szuper, ha pedig nem, akkor újratervezés és más úton, de eljutsz az álmaidhoz. :)

2016. jan. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) velem is hasonló volt a helyzet, fél év kínzással felérő készülés, szétstresszelt írásbeli utàn teljesen úgy éreztem h nincs esélyem bekerülni a kiválasztott gimibe (hatosztályos). Aztán végül még sem lett annyira rossz a felvèteli, a szóbeli után simám felvettek. Nekem szerencsésebb volt a helyzeten, mert a szüleim végig tàmogattak, szurkoltak nekem, hogy sikerüljön az álmaimat elérni :) 17/L
2016. jan. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

És azt te honnan tudnád ki hogyan írta meg? Mondani sok mindent lehet.

Mikor felvételiztem és megláttam az írásbeli eredményét, azt mondtam, el se megyek szóbelizni, olyan vacak lett. Aztán kiderült, hogy abban az évben mindenkinek rosszul sikerült, olyan nehéz volt, és az én pontszámom egész jónak számított. Simán felvettek. Nyugi!!! Semmi nincs veszve.:)

2016. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!