Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet egy totális...

Hogyan lehet egy totális rendetlen lakást helyrehozni, ha senki nem akar segíteni mert akkora már a káosz? És ha egy helységet nagyjából kitakarítasz,2 nap múlva ugyanolyan kupi van?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Hívni kell a Zone Club-os takarítócsapatot + agymosás a tulajoknak!
2009. máj. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Ki kell zárni azt, aki a kupit csinálja!
2009. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat, nálunk is hasonló a helyzet. Mivel pici babám alvási szokásai miatt elég kimerült vagyok, úgy érzem rengeteg energiát emészt fel a rendrakás (a takarítás kevésbé, de azt csak akkor lehet megkezdeni, ha a rendrakás már kész , ehh). A párom überhypermegarendetlen, én nagyjából tartom magam, bár nekem sem természetesen jön, komolyan oda kell figyelnem arra, hogy ne fokozzam a hadiállapotot legalább.

Amit én megfigyeltem és utána viszonylag hatékonynak bizonyult, az a következő:

Feltétel: egy átaludt éjszaka, ami azt jelenti, hogy muszáj aludnom 5-6 órát egyfolytában, ekkor nem mosott rongyként ébredek és ezzel együtt ébred bennem a káoszfelszámolási vágy is.

Az első, a 10 perces válságprogram, ami azt jelenti, hogy minden helyiségre szánok pontosan 10 percet (visszaszámláló csipogóval mérem is) és ez idő alatt az adott helyiségben nagyon intenzíven a legfontosabb dolgokat megcsinálom, kezdve a legfeltűnőbbel. Ilyenkor nem alkalmazom a pánikszabályt, amikor mondjuk a nagyi szól, hogy negyed óra múlva itt van és mindent egyhalomban bevágok a szekrény aljába :) Nálunk 7 helyiség van, ami ilyenkor számít (spejzet kihagyom). ez összesen 70 perc. Ilyenkor a lakás emberi külsőt kezd mutatni, ami jó hatással van a motivációs bázisomra, kicsit jobban érzem magam és látszik a haladás. Eztán kiválasztok egy helyiséget és annak nagyon nekiugrok, kidzsuvázom, helyére teszek mindent, kidobok egy csomó dolgot (picit törött műanyag doboz, hervadásnak indult virág, leszakadt bigyó, amiről biztosan tudom, hogy nem fogom megreparálni, stb., a helyiség sajátosságainak megfelelően. Ha hazajön a család ezt a helyiséget az "életem árán" is védelmezem, minden apró kihágásért halálra szekálom az elkövetőt :) Közben persze a napi dolgokat (kaja, mosogatás, porszívózás, mosás, teregetés, vagy vasalás, ilyesmi beiktatom). A nap végére élhető a lakás és van egy pont, ahová még jó is bemenni, ez erőt ad és motivációt a következő kialudtéjszakautáni napra. A következő alkalommal egy másik helyiséget célzok meg, így egyszer valamikor talán körbe is érek, ha sikeres a terrorom is a többiekkel szemben. Nagyon sziszifuszi dolog, nagyon nehéz úgy rendet tartani, meg tisztaságot, ha inkább csak hátramozdítók vannak.

Ha nálatok vannak épkézláb emberek is, akik, ha nem is nagy kedvvel, de bevonhatók, talán könnyebben segítségre bírhatod őket, ha egy közös akcióban részterületeken oldjátok meg a harci helyzetet.

No, hát ez nem annyira tanácsra sikeredett, csak egy lehetséges kezelési mód, de hátha beválik Nálad is!

Azért szurkolok és gondolok Rád mosogatás közben! :)

2009. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

egyedül vagyok 3 gyerekkel (1 kamasz,2 kisebb)

Mit lehet csinálni,ha nem akarnak segitteni?

A legnagyobb egyszerüen mindent ledob aföldre,és elmegy ..

(volt már olyan is ,hogy mérgemben be sem engedtem)

valami jó tanács(ok) kellenének.köszi,és nagyon jó a bátorítás.

2009. máj. 23. 21:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallottam egy esetet, amikor valaki - igaz, nem kamasz volt, de többedmagával élt - szeretett főzni, de mosogatni már kevésbé. Mindig összefőzte a konyhát és otthagyta a mosogatnivalót a többiekre. Aztán egyiküknek elege lett, és egyszer, mikor a delikvens sokára ment haza, elhatározták, hogy móresre tanítják. Ficak hazaért, lámpát fel se kapcsolta, olyan fáradt volt, csak az ágyra vágyott, de legnagyobb döbbenetére az nem volt üres... Majd' szívbajt kapott, villany fel, és meglátta, hogy az ágya tele van pakolva a mosatlanjaival... Egy darabig mosogatott, az biztos, a többit nem tudom :D
2009. máj. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahol én is olvastam egy jó kis történetet. Anyuka megelégelte, hogy mindenki csak szerteszét hány mindent... Csinált annyi kosarat (nálatok ez ezek szerint 3) ahányan tojtak az egészre. Minden alkalommal, amikor rendet tett, vagy takarított, a többiek cuccát nem a helyére, hanem a kosárba rakta. A könyvet, a büdös zoknit, a tetrist, a lakáskulcsot, telefont, stb, ami szanaszét hevert mind egybe csak beledobálta a kosárba. Nagyon nehezen bírta ki, de addig semmi "szolgálatot" nem tett a többiekért, amíg a kosár tartalma nem került a helyére. Amikor valaki szólt valamiért, csak rámutatott és tette a saját dolgát. Ez odáig fajult, hogy pl. nem készített kaját csak a kicsiknek és saját magának, de ez a rész elég durva volt. A nagy gyerek nem kapott zsebpénzt, ha suliba kellett valamire, azt a tanárnővel intézte, szegény elég sokat sírdogált magában, mert nehezen bírta, de előbb utóbb betörte a társaságot. Különösen akkor lendültek meg a dolgok, amikor az első családtag beadta a derekát, mert onnantól látszott, hogy ő mennyivel jobban jár ezek után. Egyébként ez az asszony, addigra már túl volt mindenféle családi megbeszélésen, ígérgetésen, veszekedésen, végső elkeseredésében tudta csak végig csinálni. Egy idő múlva már nem is használták a kosarakat, de megmaradt a szertartás, hogy megszemlézik, és megdicséri őket, ha üres a kosár és a dolgaik a helyén vannak.
2009. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ez a kosaras módszer jól hangzik:-) köszönöm

1 szoba-1 kosár világos.

Meg egy a mosatlannak:-))

2009. máj. 24. 23:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem, hogy ami nem a helyén van, azt "kidobom". Tehát elteszem valahová, mintha tényleg kidobtam volna. Legközelebb annyit mondok, hogy ha ez nincs 2 perc múlva a helyén, akkor megy a kukába. Akár ha olyan dologról van szó, amit biztosan hiányolna, ki is dobom a szeme láttára (majd később kiveszem, letakarítom...). Innentől tudja, hogy nem tréfálok, legközelebb már nem volt probléma, most elég azt mondanom, hogy légyszi vidd a helyére. Várok, majd közlöm, hogy 3-ig számolok, aztán kuka. Már repül is a kislányom rendetrakni... 3,5 éves, de nincs kupi soha!.
2009. máj. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hogyan lehet a rendet +tartani?
2009. máj. 25. 22:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán úgy , hogy már eleve mindent a helyére raksz vissza. Én úgy csinálom. A lányom szobája olyan, mint ahova egy atombomba leesett. A ruhákat a földre dobálja stb. Nem értem, hogy miért nagyobb megerőltetés, ha mondjuk az előszobában lévő szennyestaróba dobja. Ez felfoghatatlan számomra. A lakás többi részében rendet tart maga után, tehát ott mindent eltesz, amit használ, csak a saját szobájában nem. A férjem után sem kell pakolnom, mert megcsinálja maga helyett.
2009. máj. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!