Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim? 14\l

Figyelt kérdés

Tudom,hogy kiírtam már,de a lista egyre növekszik...

Szerintem a szüleim nem szeretnek engem.Kezdjük ott,hogy nem érdekli őket,ha kapok egy ötöst,de a négyesért már ordítanak,és felhánytorgatják nekem,hogy bezzeg másoknak meg ötös lett,meg milyen béna vagyok,hogy nekem nem,meg hogy egy könnyű dolgozatot hogyan lehet ilyen gyengére megírni stb.

Pár négyes miatt el lettem tiltva iskola után a barátnőimtől,megjegyzem,hogy kitűnő tanuló létemre,úgy,hogy pár négyesnél többet nem vétettem.Fájt,hogy már akkor úgy éreztem,hogy nem vagyok szabad.Nézték,hogy mikorra érek haza.Leírták a csengetési rendet,és mindig,még pénteken is kötelező volt a csengetés után 10 perc múlva hazaérnem.Ezt talán elfogadtam volna.

Majd egy év múlva depresszióba estem,nem túlzok.Van valaki,akibe szerelmes vagyok,szerintem ez a vonzalmam igen komoly,nem kell elítélni.Egy éve érzek már így,de sajna reménytelen.A szüleim pedig válnak.A suliban csúfolnak,hol azért mert kitűnő,hol azért mert rosszabb tanuló vagyok.Leromlottak a jegyeim,de csak pár négyessel,félévkor.A riválisomnak jobb lett a bizonyítványa,ment az ordibálás.Anya közölte,hogy kötelező pénteken,szombaton és vasárnap is tanulnom,hetedikes létemre.Egyébként hétköznap sincs szabadidőm,lassan hétvégén sem lesz?

Ekkor jött a java,de ennél van sokkal rosszabb is:az öcsémet elhalmozták ajándékokkal,hogy ő kitűnő lett,én az égvilágon semmit nem kaptam.Csak a büntetést.Ez nem is baj.Csak igazságtalannak tartom,főleg hogy ezt kihangsúlyozták,hogy ő miért kap,én miért nem.De ez még nem baj.A baj a tiltás egész hétköznap a tvtől,a telefontól,és a tablettől is.Már a kedvenc sorozatomat sem nézhetem meg,amit esténként,tanulás után néztem meg!Pedig bárki a tanúja lehet,hogy mindent megteszek a legjobbért,soha nem adom fek.Ennyire vagyok képes.

Viszont a szívem ekkor tört össze: elszakítottak a barátnőimtől, mert szerintük ők nem valóak hozzám,csak mert nem tanulnak olyan jól mint én.Inkább a riválisaimnak 'nyaljak'.Persze őket nem érdekli,hogy valószínűleg nem ok nélkül nem ők a barátaim. Nem érdekli őket,hogy a jelenlegi barátaimmal tudok lazulni,és elengedni ezt az egészet,ami a családomban zajlik,és hogy csak velük tudok bármiről beszélni.

De ez a java ennek az egésznek:kijelentettem,hogy nekem a jelenlegi barátaim jók,és anya azt mondta,hogy akkor elmegyek az iskolámból,ott kell hagynom azt a fiút,és a barátaimat is.Majd megkaptam,hogy holnap még elbeszélgetnek velem.

Elegem van.Mit tegyek?:(



2016. jan. 29. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnálom! Tényleg nagyon sok terhet hordozol.

Azt tudnám tanácsolni, hogy beszélj egy hozzád közel álló felnőttel, mondj el neki mindent. Valakivel, akiben megbízol, és aki esetleg elbeszélgetne a szüleiddel is.

Ez lehet egy nagynéni, keresztszülő vagy más felnőtt rokon, vagy akár az osztályfőnököd, edződ.


Kitartás!

2016. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
61%

Tudom, hogy ez most közhelyes 'felnőtt' dumának fog tünni, de így van. Ennél csak rosszabb lesz :(

Én se hittem el amikor tizenévesen mondták, aztán a saját bőrömön kellett megtapasztalnom, hogy igazuk volt.

Próbáld meg pozitívan felfogni egy két családi kiabálás vagy büntetés nem a világ vége. Nagyon sok igazságtalansággal fogsz még találkozni, amikor nem tehetsz semmit. Nyelsz egyet, befogod a pofád, és reméled a jó szerrncsét. Sajnos ilyen az élet. :)

2016. jan. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom. :( én csak azt tudom tanácsolni hogy ültesd le őket a nappaliba vagy a konyhába. Kérd meg őket hogy maradjanak csendbe, egy szót se szóljanak csak hallgassanak meg!! Ne vágjanak közbe, ne mondják hogy de, semmi közbedumálás. Ezt így ahogy ide leírtad közöld velük. A különbséget a tesód és közted, hogy nem tilthatják meg kit szeress és kik legyenek a barátaid. A végén meg tedd hozzá hogy így elfognak veszíteni, mikor megteheted azonnal lelépsz és többet rájuk se fogod nyitni az ajtót. Kell a szigor de azért ez túlzás.

Sok sikert! Remélem sikerül velük beszélned!

2016. jan. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Hát nekem is valami ilyesmi szüleim vannak,csak annyi különbséggel,hogy nem üvöltöznek velem:( Én is kitűnő tanuló vagyok,de engem nem engednek el hétköznap sehova,és a legjobb bartánőmhöz is majdhogynem csak kéthetente megyek..Nagyon sajnálom,és én is egyetértek a harmadik válaszolóval!
2016. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thomika20 ***** válasza:

Undorítóak a szüleid! Attól mert kitűnő tanuló leszel, nem fogsz jobban érteni az élethez. Amit iskolában tanulsz kb szart nem fogsz felhasználni a való életbe munkához. A szüleid nyomorékok hogy leterhelnek a szarságaikkal.

Ha más nem bemész a gyámügyre és elbeszélgetsz velük!

2016. márc. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!