Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? A szüleim...

Mit csináljak? A szüleim megőrültek. Nem bírom elviselni ezt.18/L

Figyelt kérdés
Jogi egyetemre járok, most volt az első vizsgám múlt héten amin a 40 főből 20 an megbuktak... Nekem nem volt szerencsém és kihúztam egy nehéz tételt amibe a vizsgázatók belekötöttek. Így kettest kaptam.. Ami még mindig nagyon jó, ahhoz képest hogy mennyien nem mentek át.. Előtte egy hónapig ki se mentem otthonról csak tanultam, egy héttel előtte már annyira izgultam hogy nem bírtam enni és aludni, lefogytam 5kg-t. Aztán megyek haza eldicsekedni a szüleimnek azzal hogy átmentem. Elkezdtek velem ordibálni hogy mi az hogy csak 2-es... Hülye vagyok, nem fogom tudni elvégezni az egyetemet, szánalmas vagyok, nem lesz belőlem jó ügyvéd, mindenki csak ki fog használni, én semmire nem vagyok képes... Nem mehetek el itthonról ha nem tanulok rendesen!! Mindig is a maximumot várták el tőlem, teljesítettem a "célt" felvettek az egyetemre.. Ezek után azt hittem végre megnyugodhatok... nem, nekem attól kell félnem hogy épp miben találnak hibát a szüleim.. Nem merek pénzt kérni egy mozira, nem merek elmenni bulizni, a fiúkról se merek beszélni nekik pedig van egy fiú aki elhívott randizni.. Nagyon szeretem a szüleimet de nagyon fáj ez nekem.. amikor néha elmegyek bulizni akkor is bűntudatom van és nem tudom jól érezni magam. Tudom hogy ők mindent megadnak nekem, de nekem nem tárgyakra meg arra lenne szükségem hanem egy kis megértésre és őszinte beszélgetésre.. De nem merek már ilyet kezdeményezni.. Néha eszembe jut hogy elköltözzek de nagyon szeretem őket és nincs pénzem se..
2015. dec. 23. 10:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocsi, a hibákért
2015. dec. 23. 10:18
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szrni rá, én pl. soha nem mondtam meg, milyen jegyet kaptam, vagy - mivel mostohaanyám tökéletesség-mániás, és 4-esnél rosszabbért ordít - behazudtam, egy 4-est, aztán csá.

Nemtök mindegy, milyen jegyeket viszel, ha egyébként meg 3-4-esre államvizsgázol?

2015. dec. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Na, én ugyanebben a helyzetben voltam 25 éves koromig.

Sehová nem mehettem, csak a tanulás, de a 3-ért már ordítás ment.

Végeredmény: nem fejeztem be a sulit, gyűlölöm az egészségügyet, a gyerekeket (n védőnőnek tanultam családi nyomásra), és semmi önbizalmam.

24 évesen lett az első barátom, akivel szétmentünk, félek bármiben kezdeményezni.


Menj el koleszbe, ha tudsz, komolyan beszélek, mert így tönkre fognak tenni, és 24-25 évesen arra eszmélsz, hogy itt állok diplomával a kezemben, de semmit nem értem el, egy darab élményem nincs, csak otthon ültem egész végig... és bekattansz...

2015. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet, csak én nem jogon tanulok, hanem egy másik hasonló nehézségű szakon. Anyukám levelezőn végzett egy főiskolát munka mellett és nem tudja megérteni, hogy én miért nem tudok suli mellett dolgozni...

Azt tudom tanácsolni, hogy -mivel gondolom függetlenedésre nincs módod és úgysem értik, hogy itt már a jegyek nem úgy számítanak mint a gimiben- húzd meg magad és adj hozzá mindig az aktuális jegyedhez kettőt... Velük úgysem lehet megértetni a dolgokat.

2015. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Világosítsd fel hogy egyetemen az a kérdés hogy megoett vagy sem, ilyen egyszeru, a tobbi már csak hab.
2015. dec. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy ők mindent megadnak nekem"


Rosszul tudod. A stabil kiegyensúlyozott szülői háttér, és támogatás a legtöbb, amit adhat egy szülő. Nem pedig a pénz. Ezt pedig nem kapod meg.


Szerintem minél hamarabb költözz el, mert ilyen ordibáló maximalista szülők nem tesznek jót az önbizalmadnak, a lelkednek.

Egyetem mellett is dolgozhatsz, amiből tudsz szobát bérelni (nem kell önálló lakás).

2015. dec. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
13%

szerintem csak betojtak,hogy ha az első félévi vizsgád épphogy kettes,akkor mi lesz később,hogy fogod végigcsinálni?

aki meg okosan azt tanácsolja,hogy költözz el,az gondolkozzon már el,egy hónapig ki sem mozdult csak tanult és ezt a kettest bírta produkálni. Mégis milyen esélyei lennének,ha emellett még dolgoznia is kéne?

2015. dec. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

utolsó! 1. az hogy valaki mennyit tanul nem egyenesen arányos azzal hogy mennyire életképes

2. nem volt szerencsém, mint ahogy le is írtam, olyan tételt kaptam amitől mindenki rettegett

3. te aztán biztosan tudod milyen elvégezni egy jogi egyetemet..

2015. dec. 23. 12:59
 9/18 anonim ***** válasza:
9%
Minek mentél jogi egyetemre?
2015. dec. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es: mert ez érdekel és ügyvéd akarok lenni..
2015. dec. 23. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!