Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, felnőttek! Ti felelőtl...

Szülők, felnőttek! Ti felelőtlennek tartanátok, ha lefeküdnék vele?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a szerelmem 18. Kicsivel több mint 3 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat. Petting 2 hónap után volt, de szóba került már a szeretkezés lehetősége is (természetesen védekeznénk). A kérdésem az lenne, hogy csalódnátok e gyermeketekben, ha ilyen körülmények közt odaadná magát a párjának?

2016. jan. 30. 22:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
91%
Szerintem a mai vilagban mar az is csoda ha egy par kibirja 3 honapig hogy ne fekudjenek le... Ettol fuggetlenul nyilvan eloszor nem ugralnek oromomben ha megtudnam de ha latnam hogy tenyleg szereti a lanyomat az a fiu akkor idovel megbekelnek ennek a gondolataval :) de ez csak az en velemenyem en igy gondolom
2016. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nekem lányom van (bár még kisebb), de nem tartanám felelőtlennek. Én is 16 évesen veszítettem el a szüzességem, szintén pár hónapja tartó kapcsolatban, felelősen védekezve.
2016. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Ehhez a szüleidnek meg senki másnak nincs köze.

Ahogy érzed, ha úgy érzed kész vagy rá akkor hajrá.

2016. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy lányos apának együtt kell nőnie a gyerekével. Együtt kell fejlődniük, hogy lássa, amikor el lehet engedni a kezét. Az én lányom is 16 volt, semmi kivetnivalót nem találtam benne, amikor megtörtént. Pedig tudtam, hogy nem lesz hosszú életű kapcsolat. Már csak azért sem, mert mindig arra biztattam, hogy ne ragadjon le az elsőnél, hanem keresse meg az igazit. Most harminc is elmúlt már, és sok éve boldog párkapcsolatban él.
2016. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 degesz ***** válasza:
100%
Szülő vagyok (lányom 18,5 éves a fiam 22,5) a lányom hamarabb veszítette el a szüzességét, mint a fiam. Mert akkor érezték, hogy eljött az ideje és volt olyan társuk, akinek örömmel adták magukat először. A leveledből az tűnik ki, hogy nálad is eljött az idő, és felelősen gondolkodsz. Ilyen feltételek mellett, ha szülőd lennék nekem biztosan nem okoznál csalódást. Mellesleg középiskolai tanár vagyok, látom a tizenévesek "csak szex" kapcsolatait. Ez annál sokkal több, ha őszintén szeretitek egymást. Védekezés szükséges. Sok boldog pillanatot nektek!!
2016. jan. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem szólnék érte. Persze mindenki magából indul ki, ha szülő és gyerek között megfelelő és jó a kapcsolat, működik a kommunikáció, akkor a szülő tudja, hogy időben és megfelelően megtörtént a felvilágosítás, vagyis megfelelően fog nemi életet élni a gyereke, ezáltal ha eljut ebbe a korba, mint te, akkor én nem tartanék attól, hogy gond lenne, ha meg mégis, akkor meg tudom, hogy bátran hozzám fordulhatna.
2016. jan. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Én őszintén szólva csalódnék, ha kiderülne, hogy vadidegenektől kért tanácsot, az ő véleményük volt számára mérvadó, nem a saját érzései és gondolatai. Ha a lányom bizonytalan lenne ilyesmiben, jól esne, ha nem egy anonim oldalon faggatna idegeneket, hanem hozzám jönne oda és velem beszélné ezt meg esetleg.

Egyébként szerintem, ha nem szülőként nézem, hanem nőként, 16 évesen 3 hónap még nagyon-nagyon rövid idő. De ahogy érzed, neked kell tudni, hogy szeretnéd-e. Felelőtlennek semmiképpen sem vagy tartható, hiszen a védekezés is tervben van, valamint már pettingeltek egy ideje, így ismeritek már egymás testét, és sokkal jobb lesz az első szex, mint ha rögtön abba ugrottatok volna bele.

2016. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Emberek ***** válasza:
63%

Ugyan nem vagyok szülő, de szerintem nem felelőtlenség. Fiú vagyok, és én is 17 voltam mikor először lefeküdtem az akkori barátnőmmel 5 hónap után.

Úgy gondolom ez nem elítélendő, és nem kell ezért bárkinek is a fejét venni. Ha úgy érzed készen vagy rá, és megbízol annyira a partneredben, hogy megtedd, akkor nincsen ennek semmi akadálya.

2016. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat.

Csupán kíváncsiságból írtam ki a kérdést, az érzéseimet, érzelmeimet alígha fogják befolyásolni :)

2016. jan. 31. 19:39
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
Igen felelőtlennek,3 hónap nem idő,te pedig még nagyon fiatal vagy.
2016. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!