Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a barátnőm...

Mit csináljak a barátnőm anyukájával?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem engedi el a barátnőmet velem, de nem csak most, hanem már többször is előfordult ilyen! Mert most el akartunk menni kirándulni húsvétkor - én+ még két barátnőm - ,és már hónapokkal ezelőtt ezt megbeszéltük, és most az egyik barátnőm anyja közli, hogy nem jöhet el, de nam is azért, mert programjuk van, mert egész nap a misén kívül nem mennek sehova.


Én és a barátnőm 14 évesek vagyunk, és még egy másik barátnőnkkel, természetesen SZÜLŐKKEL mennénk kirándulni. Pedig a barátnőm anyukája tudhatja, hogy az én anyukám és apukám nagyon megbízható és felelősségteljes. Az anya azzal indokolta, hogy nem jöhet el, mert húsvét van és szigorúan csak az ő falujukba mehet misére, pedig mi is vallásosak vagyunk és amúgy is elmentünk volna reggel misére,csak az én falumba, eleve úgy volt tervezve (és nem hiszem, hogy itt rosszabb misét tartanának, sőt).


A legjobban az idegesít, hogy az egészet azért találtam ki, hogy mielőtt a barátnőm elmegy az iskolából - az anyja erőltette rá, hogy menjen el, és rossz tanulmányi átlaggal is sikerült benyomnia, mert vannak kapcsolatai -, legyen még egy közös programunk, és én már több hónapja erre vártam, és a barátnőm mondta, hogy ő is nagyon szeretne jönni.


Most mit csináljak, szerintetek? Mivel tudnánk rávenni a barátnőm anyukáját, hogy gondolja meg magát?


2010. márc. 30. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Semmit nem tudsz tenni szerintem. Ha a barátnőd szülei kategórikusan kijelentették, hogy nem mehet, akkor úgysem fogják megváltozatatni a döntésüket.

Valószínűleg az ünnep miatt nem engedik, együtt szeretnék tölteni a húsvétot

2010. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól van, de ennek mi értelme van, ha a barátnőm jönni szeretne, és ráerőszakolják az ő akaratukat?
2010. márc. 30. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Megértelek titeket én is 14 éves vagyok.

Hát figyi ez elég sz_r helyzet.

Mi lenne ha egy húsvéti vagy valami kis aranyos lappal,vagy élőben meghívnátok kirándulni a szűéőket?

Modnjuk valami családi kirándulás?

Vagy nem lenne jó..

és anyud/apud nem tud beszélni a lány szüleivel,hogy engedjék el??

Most hirtelen nincs több ötletem,de majd még írok és sok sikert.:))

2010. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát az :( Sajnos hiába hívnánk meg, nem hiszem, hogy sikerülne, mert a barátnőm szülei, hogyis mondjam... nem olyan alkatok. Az anyja elég ideges, az apjának epdig szeirntem nicns sok szava náluk, ráadásul nem hiszem, hogy szívesen jönnének.

Szóltam az anyukámnak, hogy próbáljon beszélni a barátnőm anyukájával, de ha ez sem működik, akkor majd én megkérem, szépen és udvariasan, hátha sikerül... köszi :)

2010. márc. 30. 15:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Az úgy nem megoldható,hogy a barátnődék is és ti is elmentek a misére,ahova járni szoktatok és utána mennétek el együtt kirándulni úgy,hogy a barátnőd szüleit is meghívnátok?Ha ez sem jó,akkor nincs ötletem.

Esetleg akkor olyat lehetne csinálni,hogy egyszer egy hétvégén elmennétek kirándulni,de akkor ezt úgy tegyétek,hogy előre meghívjátok a barátnőd szüleit is.Lehet,hogy ők is szívesen mennének veletek!

15/L

2010. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Erre a lehetőségre én is gondoltam, de mivel nem túl közelre mennénk (mondjuk csak 1 napos lenne), rögtön a mise után indultunk volna. Egyébként nagyon szívesen meghívnánk a barátnőm szüleit de őt egész biztos nem érdekelné. Igazából Gödöllőre szerettünk volna menni az Ibolya napra, és a kiállítást is megnéztük volna. Ismerem a barátnőm anyukáját, és tudom, hogy az ilyesmi őt nem érdekelné :( Azért próbálkozni fogok!
2010. márc. 30. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Te azt nem érted meg, ha egy felnőtt ember megmakacsolja magát, pont nem fogja érdekelni, hogy te mit szeretnél. Ő így "neveli" a gyerekét, ebbe neked nincs belestólásod. Más kérdés, mennyire jó ez a barátnődnek.
2010. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*beleszólásod nah

Nem mindenkinek vannak normális szülei sajnos.

2010. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ezzel én is tisztában vagyok és már elfogadtam a helyzetet, meg hogy nem tudok mit csinálni.
2010. márc. 30. 20:30
 10/10 anonim ***** válasza:

valamit biztos lehet tenni.:)

szerintem igaza van annak az előttem szólónak aki aztmondta,hogy menjetek velük misére és utána menjetek a kirándulásra.Kár,hogy faluban laktok,mert itt a belvásrosban sokkal egyszerűbben meglehetne oldani egy közeli mozval ahová mindenkit elengednek,igaz egy kirándulás jobb:)Szerintem mondd meg anyudnak,h beszéljen a brtnd anyjával ,hogy felnőttek is ott lennének és nem kéne semmiért se aggódnia és ha akar ő is mehet.

remélem sikerül:)

13/L

2010. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!