Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem akarnak diákmunkázni...

Miért nem akarnak diákmunkázni a mai fiatalok? 18F

Figyelt kérdés

Volt 24 fős osztályomból 8-an dolgoztunk. Én a saját gazdaságunkban dolgoztam, ma is tegnap is, egész nap megyek, most értem ide kicsit a géphez, Utána megyünk darálni, ,és fejni majd 20 óra után hazabukunk. Az egyik csajnak lemondom, azt mondta ő csak nyaralt, meg pihent otthon, meg ő szerinte nem arról szól az élet, hogy kidolgozod a beled, és 50 évesen nyomorékká válsz. Én ezt látom anyától 14 éve dolgozik napi 14 órát, halál komolyan sokan tisztelik miatta.


Legtöbb lány nem is tudja értékelni azt látom nem is tudják értékelni ,ha a fiú ennyit teper a későbbi jobb család jövő miatt. Tisztlelet a kivételnek. A volt osztályomból csak két lány dolgozott. A legtöbb fiú is ,otthon elvan egész nyáron buliik ,strandol elpihen csajozik. Volt osztálytársam csaj is 1 hetet dolgozott, pedig könnyű légkondis melója volt, megkérdeztem tőle miért hagyta ott, szerelmes lett, meg inkább bulizik pihen.


2016. febr. 21. 09:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs rákényszerülve, akkor minek dolgozzon? :)
2016. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Jól mondod, de az a csaj is olyan csóró kit mondtam, légkondis fagyizóban dolgozott, olyan csóró ,hogy anyja takarító 70 ezret kap, apja munkakerülő senki.


Nincsenek rászorítva a mai fiatalok.

2016. febr. 21. 09:51
 3/35 anonim ***** válasza:
60%
Eltartják őket a szüleik és nem tanítják meg nekik, hogy ez is fontos része az életnek. Diploma előtt állókat tanítok, van, aki soha életében egy levelet nem adott fel, fogalmuk sincs hogy kell csekket befizetni, nem tudnak egy átlagos havi költségvetést átgondolni, mert azt sem tudják, mennyibe kerül a kaja, amit megesznek egy hónapban. Félelmetes. Főleg, hogy ők már elvileg felnőtt emberek 23 évesen. Nem azt mondom, hogy napi 14-ben kell végigdolgoznod az életed, de egyetértek azzal, hogy nem ártana több munka a fiataloknak. Mert jó részük önbizalomhiányos, életképtelen, tisztelet a kivételnek.
2016. febr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%

Tíz évvel vagyok nálad idősebb, de amikor én voltam ennyi, a mi osztályunkból is kb. ennyien dolgoztak, vagy talán egy kicsit többen. Legalább is az egyik sulimban, szakközépben. De ott se mindenki rendszeresen, nekem is csak alkalmi munkáim voltak, szórólapozás, polcszerelés, hostesskedés, ilyesmik. Ezeket csináltuk páran, meg volt két csaj, akik cukrászdában pincérkedtek, ők minden héten fixen 2-3 napot. Összesen mondjuk 10-12 fő dolgozott suli mellett, ebből kb. 10-en csak alkalmi jelleggel, amikor éppen volt mit, volt hol, és kellett valamire a pénz. Előtte gimnáziumba jártam, na ott viszont csak 2 osztálytársam dolgozott suli mellett, de az sem ez a tipikus diákmunka volt, hanem az egyik angolból korrepetált, a másik meg matekból.

Egyébként meg volt olyan időszak, amikor hiába akartam suli mellett dolgozni, nem volt mit. Megyeszékhelyen lakom, elvállaltam volna bármit, amit az iskolaszövetkezet adni tudott, de csak a csókosok kaphattak melót, mert annyira kevés volt. Falun, vagy a fővárosban más, falun általában van mit csinálni, ha nem is pénzért, de legalább otthon, szülőknek besegíteni, vagy ha pénz kell, akkor általában van olyan szomszéd, aki gazdálkodik, és valamennyit hajlandó fizetni. Budapesten meg azért jóval több a lehetőség. De itt, nálunk néha tényleg alig van mit csinálni. Nekem a szüleim sem tudtak munkát adni, mert tanárok mindketten, szóval nem vállalkozásuk van, vagy hasonló, ahova lehetett volna menni segíteni.


28/N

2016. febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
87%

Azt hittem a maifiatalozás az öregedés első jele. Bár, lehet, hogy jól tudtam.


Tiszteletreméltó, hogy anyukád napi 14 órát dolgozik, de sajnos ezt a szervezete nem fogja megköszönni. A soraidban egy kis irigységet is érzek, hogy van, aki választhatja a bulizást és a lazulást is munka helyett.

2016. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Eszembe se jutott volna gimiben dolgozni. Nem is lett volna mire költsek annyi pénzt, nem voltak túl nagy igényeim. Sokkal jobban igényeltem, hogy 8 óra suli (plusz másfél órás gyaloglás suliba oda és vissza), aztán otthon legalább 2 óra tanulás után lefeküdjek aludni... Az osztályunkban senki sem dolgozott. Életemben először 20 évesen, egyetem első éve utáni nyáron kezdtem dolgozni, szerintem pont ideális volt. Egyetem mellett már végog dolgoztam. Nem éreztem magam emiatt se elkényesztetettnek, sem eltartottnak-
2016. febr. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
9%
mert lusták, és hála a most divatos, liberális nevelésnek, a szülők mindent a fenekük alá tolnak, hogy a kis lelkük ne sérüljön. Ezért aztán, életképtelen felnőtteket nevelnek, akik csak követelőzni tudnak, mert joguk millió van, kötelességük egy sem.
2016. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%
Nekem 8-tól 4ig iskola, utána nyilván tanulok is másnapra, eszek, boltba megyek. Mikor dolgoznék? Alvásidőben? Majd néha elmegyek sztem suli helyett tescoba, de igazából nem is vagyok rászorulva, tudom, hogy nekem menni fog a munka, a nyári szünetemet meg nem fogom erre áldozni. Ettől még nem vagyok lusta Pcsa, csak a szabadidőmet nem fogom munkába ölni. Amúgy is többet tanulok, mint amennyit jópáran dolgoznak...
2016. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
31%
Én végig dolgoztam a gimit minden hétvégén, és az összes nyarat. Nem azért, mert el tudtam költeni, amit keresek, hanem mert segítettem a szüleimnek. Mert van, aki másra is gondol saját magán kívül. A szabadidőmet meg beáldoztam, mert nem ér annyit.
2016. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Én csak alkalmanként dolgoztam, azt is inkább egyetem alatt, és szerencsére a felnőtt szüleim nem szorultak rá, hogy a gimis gyerekük segítse ki őket anyagilag. Tanultam, előkészítőkre és nyelvtanfolyamra jártam, az önállóságot és élethez való hozzáállásomat pedig nem a diákmunka, hanem a szüleim tanították meg nekem.
2016. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!