Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikortol sminkelheti magat a...

Mikortol sminkelheti magat a lanyom?

Figyelt kérdés
14 majdnem 15 eves es egyre inkabb azt kezdem eszrevenni hogy erdeklodik a tema utan. En szinte sohasem sminkeltem magamat most is csak maximum egy szempillaspiralt dobok fel. En ellenzem ezt a sminkeles dolgot. Mit tegyek? Ha engednem neki hogy kezdjen/kezdjunk bele?

2016. ápr. 12. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Én szemceruzával kezdtem kb annyi idősen mint ő, de ma már belátom, hogy egy szempillaspirál jobban jártam volna. Ha zsíros a bőre és/vagy pattanásos akkor korrektor, púder szerintem simán lehet neki. Én a helyedben engedném neki, hadd tanulja meg hogyan kell szépen, minél természetesebben sminkelni.
2016. ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem hagyd rá. Ha rúzzsal akar suliba menni, menjen csak. Biztosan ő is ki akarja próbálni. A te fiatal korodban még nem volt ekkora divat a smink. Akkor szóljál rá szerintem, ha mondjuk királykék szemmel és műszempillákkal indul suliba. Én most 16 éves vagyok. Tavaly még szempillaspirált használtam, idén kipróbáltam a rúzst. Aztán ennyi, nálam a smink téma lecsengett. Ma már teljesen naturális vagyok és abszolút hidegen hagynak ezek a piperecuccok.
2016. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
én ilyenkor már régen sminkeltem magam. korrektor, púder (jobb mint az alapozó), szempilla spirál, szemceruza, nude színű szemhéjfesték, halvány rúzs/szájfény simán mehet.
2016. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Probalja a BB cream -et alapozo helyett.
2016. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

"Ha rúzzsal akar suliba menni, menjen csak."


Persze, tojjátok csak le az iskola esetleges házirendjét.


Otthon hagyd kísérletezni, iskolába viszont csak a no make up make up-ot engedném. Szabadidőben pedig annyit, amennyitől nem lesz nevetséges.

2016. ápr. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!

Hacsak nem egyházi iskola, nincs benne a házirendben, hogy ne lehessen sminkelni!

2016. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
persze 5-ös, mert szerinted az iskolában senki nem sminkeli magát? :D 6o osztályos gimibe jártam, már a kis 7.-esek is sminkelték magukat. Nem egy hú de rossz, ördögtől való dolog a smink, csak jól kell tudni használni. És ha jól használod, nem nézel ki nevetségesen.
2016. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartottam magam szépnek, önbizalom-hiányos voltam, meg pattanásos nagyon, ezért elkezdtem korrektorozni az arcomat, de ezt már jó fiatalon, sztem 13 évesen. Utána nem sokkal már alapozót is használtam. Egyébként anyám javaslatára és támogatásával. 15 évesen középiskolás lettem, tiszta lappal akartam indulni, hogy ott ne bántsanak a pattanásaim és a csúnyaságom miatt, ezért szempillaspirált és tust is használtam. nem éreztem jobban magam tőle, cserébe viszont reggel korábban kellett kelnem és még megcsinálni se tudtam normálisan. 17 évesen leszoktam a sminkről, azóta csak egy-két alkalommal sminkeltem, meg az esküvőmön profi sminkes.


Középiskolában szerintem már lehet, na nem egy csilli-villi partysmink, de egy kis alapozó nem feltűnő (ha jól van felkenve), és akkor a pattanásai (ha vannak) sem látszanak annyira. De ha szempillaspirált is használ, akkor sem lesz tragédia. Nekem a középiskolás osztálytársaim nagy része sminkelt alapszintem, de észrevehetően, egy valaki nagyon. Egy olyan volt, aki csak korrektort használt, és egy, aki nem is volt pattanásos, konzervatív is volt és allergiás volt a sminkre. Elég nagy eséllyel a lányod osztálytársai is sminkelni fognak, ne ő legyen az egyetlen, akit emiatt csúfolnak. De ha meg nem csúfolják vagy nem érdekli és megvan smink nélkül is, akkor nem kell erőltetni. Megspórol egy csomó időt. :)

2016. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem simán engedheted neki (persze nem a füstös szemek vörös rúzzsal kombóra gondolok), nem értem, miért kell ellenezni. Én 14-15 évesen korrektort, szempillaspirált, szájfényt, és alapozót használtam (az alapozót utólag megbántam, sokkal jobb lett volna, ha csak korrektort használok). Aztán 16 évesen volt egy szemhéjpúderes őrületem (csak nude árnyalatokat használtam), ami mostanra lecsengett, 2 éve viszont a rúzsokért vagyok oda. Engedd neki, majd rá fog jönni ő is, hogy mi az, ami tetszik neki, és mi az, ami nem. Nem igazán lehet korlátozni sem, ki kell tapasztalnia, hogy mi illik hozzá.
2016. ápr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Azért mert Te valamit úgy csináltál ne várd el h ő is úgy akarja

Az én anyám itt nagyon elrontotta folyton azt akarta h mindent úgy csináljak ahogyan ő mondja

Aztán apámmal es vele leültünk megbeszélni mert mar aput is kiválasztottuk a vitákkal

Szolid sminkben egyeztünk meg majdnem 15 voltam

Korrektort használhattam es szem ceruzát néha szempillaspriralt hagyd kibontakozni egy nagyon picit :) :) nem fog fájni

Viszont legyen határ amit te szabhatsz meg

2016. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!