Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fogadjam el magamat...

Hogyan fogadjam el magamat ilyennek, amilyen vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Egyátalán nem tudom magamat elfogadni olyannak,amilyen vagyok. Szerintem nagyon csúnya vagyok,suli után egyből hazajövök hogy ne is lássanak mások. nagyon rossz érzés,hogy nem fényképezkedhetek az osztáltársaimmal,mert a képeken még ennél i rondábbnak látom magamat.:( De az egyik lány szerint szép alakom van,meg ma is az egyik fiú bókolt nekem,de úgy érzem,hogy ezt csak azért mondják mert nem akarnak megbántani. :( Hogyan fogadjam el magam?
2010. ápr. 8. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Minden nap mond el magadnak a tükör előtt hogy "szeretem magam" kb.25x:)Nekem bejött:)
2010. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De én nem is akarok belnézni a tükörbe. Utálom magam :( És amikor egy kicsit tovább vagyok a tükör előtt,anyuék egyből beszólogatnak. De köszi. Azért majd megpróbálom.
2010. ápr. 8. 15:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok próbáld csak meg ha nem is a tükör előtt:)
2010. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ilyen problémákkal nagyon sokan küzdenek sajnos. Én is ilyen voltam nagyon sokáig.

Sokat segíthetnek a dicséretek, a bókok, és ezen kívül magadon is segíthetsz. Biztos van olyan testrészed, amit szeretsz :) Ha belenézel a tükörbe ne arra godolj, hogy pl: "Hű de nagy a s.ggem" (csak példa volt), hanem hogy szép a szemem, az arcom, stb. Az előnyös dolgokat emeld ki, a kevésbé előnyöseket "rejtsd" el (ezt nem bántásként írom, csak máshogy nem bírtam leírni). Egyébként pontosan mivel van bajod? A súlyoddal?

2010. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem nem a súlyommal,bár elég vastag a combom is... Az arcom nagyon csúnya :S SZép kék szemem van az oké. Nagyon vastag barba szemöldököm volt,de azt ki szoktak szedni,de az is rendkívül zavar. A hajam tényleg nagyon csúnya barba volt,de azt átfestettem feketére,gondoltam hogy így jobb lesz valahogy a fejem,de hát nemtudom..Csak a szememet és a hajamat(így feketén) szeretem. Nagyon csúnya az arcom :S
2010. ápr. 8. 17:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van. A suliban minden apró hibámból is óriásit csinálnak az osztálytársaim. És mivel a ők vannak többségben semmi esélyem ellenük...és az ő szavukra ad mindenki.:(
2010. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
U.I.: meg amúgy se látom magamat szépnek...szóval mindegy
2010. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tipikus kamaszos tüneteid vannak. Először is próbáld meg szeretni magadat! Ezzel rálépnél az elfogadás útjára is, hiszen akit szeretünk, azt el is fogadjuk, igaz? :) Nézz a tükörbe, de ne csak a vastag combodat lásd, hanem a 15 éves fiatal lányt is, aki előtt ott van az egész élet! Lásd meg, hogy okos vagy és szép (igen, az vagy!), tanuld meg elfogadni saját külsődet és belsődet. Ketten is állítják, hogy szép vagy, szerinted azért, mert nem akarnak megbántani. És kit nem akarunk megbántani? Azt, aki fontos nekünk, akit szeretünk! Ők is így vannak ezzel, hidd el nekik! Legyél vidám és felszabadult, nevess bele a fényképezőgépbe bátran, önfeledten! :))

Nagyon sok boldogságot kíván neked 2 kamasz anyukája.

2010. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tinikor:D én itt kb 12 évesen tartottam:)

15/f

2010. ápr. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ha zavar a vastag combod,kezd el sportolni,futni,máris nem lesz vastag:)a hajadat festesd csak.szemöldököd is szedesd,ha zavar.és szerintem menj el egy kozmetikushoz,aki megmondja hogy sminkeld magad előnyösen,nagyon szép lehetsz úgy:)járj el manikűröshöz,ilyesmi,vegyél olyan ruhákat amiben jól érzed magad,és mondogatsd magadnak hogy szép vagyok szép vagyok:)biztos az vagy.
2010. ápr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!