Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy babának...

Létezik, hogy egy babának minden napja teljesen más? Fogadjam el, hogy most nem tudok semmi mással foglalkozni?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok. 2 hónapos a kislányom. Minden napunk máshogy telik. Az éjszakákat átalussza, úgyhogy nem panaszkodhatok. A nappalok viszont nagyon fárasztóak. Van,h reggel evés után rögtön alszik megint, máskor meg csak délután ájul el,de addig nincs nyugton. Elalszik a pihenőszékben,de felkel 20perc múlva, átteszem a babakocsiba ,akkor ordít...hintáztatom a hordozóba,nagy nehezen elalszik,10perc múlva megint ébred. Majd délután 2-körül elalszik,akkor meg vagy 5 órát...a délelőtt így úgy eltelik,h semmit nem tudok csinálni,csak az ő fenekét pakolgatom ide-oda. Lehet,h fel van szoktatva? Este a saját ágyában alszik el, én másik szobában alszom. Amikor végre elalszik próbálok mindent megcsinálni,de a főzés pl. elmarad. Hogy altassam?
2011. szept. 5. 11:27
 1/2 haramia ***** válasza:

szia!

én 2 hónapos kisfiú anyukája vagyok, és eddig azt tapasztaltam (noha a fejemben volt egy kép a napirendről, 3 óránként eszünk, közte játék, következőnél alvás, aztán zene, dalok, mondókák, aztán alvás, aztán séta...) de ezek sorrendje minden nap más és más. Befolyásolja az ő hangulata, alvásigénye, időjárás stb...a nap 95%ában mellette vagyok, mert erre van igénye és a programokat is úgy alakítom, ahogy neki van kedve hozzá. Ha a zene nem jön be (általában elég erőteljesen hangot ad annak ha vmi nem tetszik , v vmihez nincs kedve :) ) akkor próbálkozunk mással...Olyan is van, hogy egész nap szinte csak karban akar lenni. Ma meg az evéseket és egy fél óra tornás-mondókát leszámítva egész nap durmol...a lényeg sztem hogy mindig legyen egy B-terv, meg egy C is :D és igen, most semmi mással nincs idő és nem is kell foglalkozni. Ő a legesleg első :)

2011. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hát csak tényleg az a baj, h már mindent kipróbáltunk,de nyöszörög,sírdogál, egyszerűen nincs el velem. Egész nap karban sem tarthatom...játszottunk a játszószőnyegen, minden rendben volt 15 percig, gügyög..vigyorog...aztán elunja, és picsogás. Akkor mást csináltunk...megint el volt egy ideig...megint picsogás. Lehet,hogy a front az oka? Ma eddig 3x 10 percet aludt,mind evés közben tört rá...de rögtön fel is ébredt. Mondjuk ma nem is evett rendesen. Ma kevesebb tejcsivel is beéri. Most végre elmosogattam,de ennyit bírt a pihenőszékben,jött a hisztike. Tényleg próbálok mindent megtenni,csak rá figyelek,de amikor már sehogy és semmi nem jó neki, az már kicsit kimerítő. Máskor is észre vettem,h front alkalmával nem aludt csak 1.5 órát egész nap. Remélem csak erről van szó!
2011. szept. 5. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!