Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem gépezhetek, nincs magánéle...

Nem gépezhetek, nincs magánéletem ez így normális?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, a szuleim semmi magánéletet nem hagynak nekem.. Ha kapok pár rossz jegyet fogják és leveszik a szobám ajtaját és semmire sincsenek tekintetre! Most már ez nem elég nekik.. Elvették a telefonomat és a konektorokba gyerekzáraz tettek, most is csak azért tudok irni mert hál istenek gondoltam erre és ezért tartok dugiban kihuzot.. Nem vagyok nagyon rossz tanulo 3-4-5 tanaulo vagyok, szerintem viszonylag átlagos.. Most avval jonnek hogy hétkoznap már aludjak 8 orakkor, hétvégén 9-kor, nem értik meg hogy én érzem mennyire van szukségem.. Mit tegyek, ti voltatok hasonlo helyzetbe, mit tettek?
2016. máj. 5. 20:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
14%
Engedelmeskedj a szüleidnek. Az esetek többségében nem csak annyiról van szó, hogy rosszabb jegyet hoztál a suliból. Ha besegítenél mondjuk anyukádnak a takarításban, főzésben, mosogatásban, vagy bevásárlásban, akkor szinte biztosan nem csinálnának ilyet a szülők. De ezt 14 éves fejjel a gyerekek sokszor még nem fogják fel. Ha a szülő azt látja, hogy tanulás helyett csak facebookon lógsz, meg telefonálsz állandóan, akkor meg is értem őket. Meg hát bocsánat, de egy 14 évesnek még nincs olyan magánélete, amibe a szülő ne szólhatna bele. Ha 18 éves lennél és a szüleid ezt csinálnák, az teljesen más dolog lenne. De hidd el, nem a mennyország rendesen felnevelni egy kamasz fiút a mai világban.
2016. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
A szüleid túlzásba veszik a gonoszkodást
2016. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nevelek itthon kamaszokat, ezért látom, hogy a szüleid jól csinálják. De ha nem tetszik a rendszer, akkor szerezz szakmát, menj el dolgozni és költözz el. Ne aggódj, utána másképp fogod látni, mint most, ez is tapasztalat, mi el ezt az utat meg én csináltam végig. Sokkal keményebb volt, mint otthon maradni és elfogadni a szabályokat.
2016. máj. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Mellesleg nem olyan régi dolog a számítógép és a facebook, mi felnőttünk ezek nélkül és nem sérültünk. Helyette viszont voltak személyes kapcsolataink. Neked nincs, hogy gépre van szükséged? Meg milyen magánélet, ami gépfüggő????
2016. máj. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Egyik osztalytarsam is ilyen korulmenyek kozott elt, de bement a csaladsegitohoz, 1ev utan a nagyszulei gyamsaga ala kerult.

13 eves volt, levettek a szobaajtot, az anyjaval kellett tanulni, egyutt bepakolni a taskaba. Egyszer kettest kapott es az apja megpofozta.

Kerj Te is segitseget!

2016. máj. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Segiteni segitek minden nap, csak hát olyan vagyok aki megmondja a véleményét..
2016. máj. 6. 08:03
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
A szüleiddel már próbáltad higgadtan megbeszélni ezt a dolgot? Kérd meg, hogy tisztázzátok a szüleid konkrét elvárásait. Mondd meg, hogy nem világos számodra, mit kellene tenned, hogy nagyobb szabadságod legyen. Milyen tanulmányi eredményt várnak el, milyen házimunkát várnak el, milyen beszédstílust várnak tőled, milyen napirendet tartanának ideálisnak. Neked pedig kulturáltan meg kellene fogalmaznod, hogy Te mit tartasz ideálisnak. Mik a terveid a jövőre nézve, ehhez milyen iskolai eredmények kellenek, naponta mennyi időt szeretnél internetezéssel, kikapcsolódással, vagy csak úgy egyedül tölteni, milyen házimunkát tudsz magadra vállalni, Te milyen napirendet érzel ideálisnak. Legyen világos, hogy milyen büntetés jár, ha nem teljesíted valamelyik elvárást. Ha nem lehet beszélni a szüleiddel, akkor érdemes olyan felnőtthöz fordulni, akiben megbízol. (Valamelyik tanár pl). Végső esetben pedig érdemes a családsegítő vagy gyermekjóléti szolgálatot felkeresni.
2016. máj. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolhatják komolyan h 8kor menj aludni. Én 16 évesen akkor még iskolában vagyok.
2016. máj. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

" De ha nem tetszik a rendszer, akkor szerezz szakmát, menj el dolgozni és költözz el. "



Ez ugye nem komoly tanács egy 14 évesnek?? :D

2016. máj. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
mennyi fogyatékos válaszoló van itt.. 'menj el dolgozni...' LOL
2016. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!