Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti egy héten hányszor...

Szülők, ti egy héten hányszor engednétek a 18 éves lányotoknak, hogy találkozzon a barátjával? És hányszor aludhatna ott?

Figyelt kérdés
2016. máj. 7. 09:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Bár nekem még csak pici gyerekeim vannak de emlékszem hogy mikor én voltam 18 hogy volt... A szüleim sosem problémàztak ilyesmin és nem voltak hatàrok, tekintve hogy 18 évesen màr felnőttnek számít az ember. Tegyük hozzà hogy mintagyerek voltam és a barátomat is nagyon jól ismerték (màr előttem is) és megbíztak benne.
2016. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%

Mindkettőt a jegyekhez kotnem, mivel idén/jövőre érettségizett/ fog erettsegizik, ha nem tévedek.


Az ott alvást leginkabb pénteken, szombaton.

Ha jol a jegyei, es nem most erettsegizik, akkor akar hétköznap is 1-2x

2016. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Nálam sosem csináltak ebből ügyet a szülők. Tudtam mikor van időm "pasizni" és mikor kell tanulnom stb.

Soha nem volt megszabva hogy heti 2x találkozhatunk csak.

Beosztottam az időmet hogy jó legyen.

Az ott alvássa is így volt.

2016. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk se volt sohailyenből probléma. Suli közben hétvégén együttalvás, de minden hétköznap találkoztunk, kivéve ha valamelyikünk úgy ítélte meg, hogy sokat kell tanulni másnapra, olyankor természetesen mindenki otthon tanult. Már 20 évesek vagyunk, én dolgozom, a barátom OKJ-re jár, most már csak hétvégente találkozunk. Egyébként 16 éves korunktól az előbb leírt "menetrend" volt.
2016. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Azért 18 éves lány esetében már elég erős kifejezés az,hogy engedély,mert ha nem engeded is simán elmehet,amikor akar.Minden nevelés kérdése.Ha jól lett nevelve,akkor tudja a fontossági sorrendet az életében.
2016. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
97%

18 évesen jöttem össze a jelenlegi párommal. 4 hónapja voltunk együtt, amikor is konkrétan félig-meddig hozzánk költözött. 4 hónap után már minden hétköznap itt aludt, innen ment a munkába, péntek, szombat pedig mi aludtunk az ő szüleinél. Pont érettségi évében volt. Nagyon jó jegyeim voltak, a matek 2-est leszámítva, amihez alapból hülye voltam, jó és jeles eredményekkel érettségiztem. Azóta is együtt vagyunk, már házasok vagyunk és gyerkőc is van.

Szóval ha majd a mi kisfiunk is felnő és lesz párkapcsolata, 18 évesen nem fogok beleszólni, hogy mennyit találkozik a párjával, vagy mennyit és mikor alszanak együtt, ha egyébként normálisan viselkedik és nem megy a tanulás rovására!

2016. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%
A szülő ebbe nem szólhat bele
2016. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

engem 18 évesen nem valakihez engedtek vagy nem engedtek, szerencsére megbíztak bennem és ehhez mértek kezeltek :)

hétköznap este 10re kellett hazaérnem, hétvégén éjjel f2-re (1órás busszal jött haza a szomszéd srác, vele jöhettem :D)

pont 18 éves voltam mikor megismerkedtem a jelenlegi férjemmel (15 éve :D), olyan fél év után beállt, hogy egyik hétvégén nála, másik hétvégén nálunk aludtunk. amikor leérettségiztem, onnantól nem volt kikötés, hogy hányra jöjjek, csak szóljak, ha kések, hogy ne aggódjanak.

tényleg korrektnek gondolom ezt, n is hasonlóan tervezem :)

2016. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már én osztottam be az időmet, nem anyáék. Volt olyan, hogy suli után hívtam, hogy tovább maradok a városban, mert barátom eljött elém a sulihoz. Hétköznap is én döntöttem el barátommal, hogy mikor találkozunk. Anyának mindig szóltam, hogy mikor hol vagyok, de nem problémázott ezen sose. Ottalvás általában hétvégén volt egyszer, ritkán kétszer. De minden héten ott aludt valaki a másiknál. Ezt persze mindig lebeszéltem anyáékkal, hogy jöhet-e, stb (több kaja kell, van-e esetleg más családi program, zavarja-e őket). Úgy gondolom, ez így korrekt. 3 éve vagyunk együtt, szinte az első 3-4 hónap óta így mennek ezek a dolgok a kapcsolatunkban.

Nálam nagyon jó a kapcsolat a szüleimmel, mindig mindent meg tudok beszélni velük, szóval nem ők döntenek helyettem.

19L

2016. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy a tanulás rovására bármikor találkozhatnak, ottalvásra is azt mondom hogy végülis bármikor ha a fiú szüleit nem zavarja, max reggel együtt mennek suliba.
2016. máj. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!