Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szeretnék tanácsot kérni....

Doki03.03 kérdése:

Szeretnék tanácsot kérni. Hogy mit kéne tennem! 15 éves lányomal?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves volt egy barátja de szakitott vele. Decemberben keztek járni hagytuk neki hogy találkozzanak 1 héten 1 szer ugy hogy jött a fiu mert másik faluba lakik. Vagy a lányom ment hozzájuk. A fiu 18 éves a lányom 15 a fiu szülei minden héten jöttek hozzánk egyik héten ki kérték a lányom mert családi összejövetel volt náluk elengettük! De mikor a lányomat ittas álapotba haza hozták mérges lettem felhivtam a fiu szüleit és elmondtam a véleményem hogy megbiztam bennük nem kelett volna hagyni hogy a lány igyon alkoholt. Igy közölték velem a fiu 13 éves huga is hogy milyen rosz anya vagyok enyit még ö is ihat. Az anyuka meg hogy ha ennyire nem hagyom. hogy a lányom igyom meg hogy azt csináljon amit akar ellenem fog fordulni. A fiu álandoan zsarolta a lányom ha egy fél nap nem beszéltek facebookon biztos nem szereti már meg hogy nem eszik mert szomoru. Egy ilyen félnapos nem beszélgetés után felhivott a 18 éves fiu anya hogy biztos tiltom őket egymástol és hogy miattam szenved a fia! Most ott tartunk hogy a lányom bukásra áll mert a fiu nem engette tanulni mert mire haza ért a sulibol egyböl hivta és este 11 ig fészen beszéltek. A lányomtol elvettem a telefonját hogy tanuljon erre a fiu küldött neki másikat. Mivel a fiut már nem engedem ide a házba szakitottak a lányomal. Aki most engem hibáztat miatta hogy miattam szakitottak. Azota cigizik csavarog iskola után . Nagyon elvagyok keseredve hogy rosszabb lesz a helyzet.
2016. máj. 7. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Rosszabb lesz a helyzet. Készülj fel! Hagyd, hogy elbukjon, elveszítsen mindent. KEmény, de így is, úgy is ez lesz. De legalább ne téged okoljon érte! Majd felsegíted, amikor 22 évesen munkanélküli vagy hajléktalan lesz, és majd estin leérettségizik. Az ő élete, és épp csodásan elbssza, de ez már az ő felelőssége, és ezt vele is közölném!
2016. máj. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A lányodnak azt kellene felérnie ésszel hogy micsoda buta egy családba is csöppent bele, a fiúja részéről . Ennyire nem akarhat rosszat senki sem annak akit szeret . 15 éves gyerek lány elb.ssza az egész életét ha sodródik együtt ilyen emberekkel és nem tanul, züllik, az iskola mellé jár. Legyen első a tanulás a saját életének a megalapozása aztán jöhet utána minden ha még belefér .
2016. máj. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Mi tart vissza attól, hogy elvedd mindenét, kísérd suliba és haza, és számonkérd a leckét akár napi szinten? Ki nem tojja le mit gondol a srác anyja? NYilvánvalóan rosszat akar a lányodnak, akkor meg miért fontos a másik család véleménye? A lányomnak sem engedném meg, hogy választása legyen. Suliba jár és haza. Ha tetszik neki, ha nem. Ha pofon kell vágnom és a hajánál fogva kell hazarángatnom, akkor is ez lenne. Mert elvárom, hogy a 15 éves gyerekem ne szúrja el örökre az életét. Ennyi. Teszem, amit az anyjaként tennem kell. Akkor is, ha az összes tanárának megmondom, hogy wc-re sem mehet ki engedély nélkül, és a suliból sem jöhet el, csak velem. Amint megteszi, jelentem és a rendőrséggel hozatom haza, akárhová is ment! Komolyan gondolnám, halálosan komolyan.
2016. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyet értek a hármassal,mindent megtennék,hogy ne fajuljon el.Voltam én is gázos helyzetben,anyám úgy viselkedett mint egy szadista börtön őr,de 18 éves korom körül benőtt a fejem lágya,és azóta is hálás vagyok,hogy nem engedett el kallódni.Hozzáteszem,most 29 évesen próbálok fősulira bejutni,mert annyira elcsesztem a 11-12.évi jegyeimet,érettségimet,hogy eddig esélyem sem volt...de ennél lehetett volna nagyobb baj is.
2016. máj. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
A hármassal egyetértek. Ha ez nem segít, gyerekpszichológushoz is elvinném, aki kicsit elbeszélget vele az élet értelméről...
2016. máj. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%
Az egészségét hadd szúrja el, az az övé. A többi is.
2016. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

15 évesen sajnos még manipulálható az ember, a pasi egy kontrollmániás f***, mi az hogy nem engedi tanulni? A szülei is kattantak ,nekik normális hogy a 13 éves gyerek részeg, a fiúk pedig lelki terrorban tart egy gyereket?

Most utálni fog érte a lányod de ha pár év múlva érettebb fejjel visszatekint valószínűleg látni fogja mekkora gödör széléről mentetted ki, azért ne dörgöld az arcába :)

Szakítás után egy 15 éves lány elképesztően instabil, mindent csinál amitől úgy érzi ő most lázad, ő most erős, őt nem érdekli a pasi és új élete lesz, általában pár hónap és vége.

2016. máj. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez a suliba elvitel es hazakiseres szep es jo,elmeletben.

Ha a szulok delutan negyig dolgoznak,a lanynak pedig kettoig van oraja,akkor mi a teendo?

Tehat,ugyis megoldja a csavargast. Nincsen olyan baratnoje,akit jol ismersz,es tudod,hogy nem nezi jo szemmel ezt a helyzetet? Talan ot megkerhetned,hogy beszeljen vele. 15 evesen ugyis tobbet fog szamitani a baratnok szava,mint a tied.:(

2016. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!