Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor és hogyan? (A többi lent)

Mikor és hogyan? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Adott a lányom, aki 8 éves, nagyon kisgyerekes még szerencsére, de elgondolkodtam, hogy mikor kellene őt beavatnom, felvilágosítani, elsősorban a menzeszről. Első unokatesóm lányának megjött még 10 éves kora előtt, és őneki elmondták, hogy mi hogyan, mégis megijedt.


A másik meg, hogy hogyan? Elég ilyen korban még csak arról beszélni, hogy mi nők minden hónapban vérzünk, persze, ha kérdez, akkor elmondani a lényeget az ő nyelvén, hogy mondjuk minden nőben van egy sejt, amiből lesz a baba, de ha nem lesz baba belőle, akkor az így távozik a szervezetből, hogy ne legyünk betegek? Az a baj, hogy nem emlékszem engem hogy világosított fel anyám. De lehet majd rákérdezek, ha legközelebb találkozunk.

Köszi a válaszokat


2016. máj. 30. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hétéves a lányom. Kb hároméves kora óta ez rendszeresen visszatérő téma. Vannak könyveink az emberi testről, vagy filmekben lát erőteljesebben csókolózó párokat, utcán terhes nőket, a fürdőben a tamponos dobozt, így folyamatosan fönt van ez a lemez. Mindig annak megfelelően válaszolok, hogy épp mit kérdez és hogy épp mekkora a gyerek.


A petesejt nem azért távozik, hogy ne legyünk betegek, hanem mer nem termékenyült meg és lejárt az élettartama.


Menjetek el könyvárba, vegyetek ki pár könyvet az emberi testről, biztos érdekelni fogja és jó apropót és alapot szolgáltat a beszélgetéshez. Ne keríts neki túl nagy feneket, ne akarj mindent egyszerre letolni mint egy tananyagot, legyen ez egy természetes folyamat.

2016. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

"A petesejt nem azért távozik, hogy ne legyünk betegek, hanem mer nem termékenyült meg és lejárt az élettartama. "


Mondjuk ez nem egy 8 éves értelmi színvonala....


Naunk is már nagyon régóta téma, talán 3-4 éves lehetett, amikor egy bevásárlás után ő pakoltam ki a szatyrot és tampont meg betétet talált benne. Megkerdezte mi az, én meg elmondtam, hogy amikor egy kislányom nagylány lesz, akkor vérezni fog ott lent, arra valók ezek a dolgok. Később lassan kitertunk arra is, hogy miért van ez az egész, ehhez voltak könyvek is, amit együtt olvastunk vagy nezegettunk.

2016. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
nemtom melyik szót nem érti ebből egy nyolcéves... messze felér eddig egy nyolcéves színvonala, én úgy tapasztaltam
2016. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék ilyen könyvet, azt hiszem valami olyasmi a címe, hogy mi történik a testemmel?, van fiú és lány változat is. Én örültem volna, ha 8-9 éves koromban felvilágosít anyukám erről, mert 11 évesen amikor azt vettem észre, hogy vérzek, azt hittem meg fogok halni, nagyon megijedtem. Szerintem nyugodtan magyarázhatod így is, "tudományosan", elég nagy hozzá.
2016. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom, hogy szerezz be egy erről szóló könyvet! Vannak sorozatok, amelyek különböző korosztályok számára, különböző szinten és módon adnak információkat ezekről a dolgokról! Ha nem is adod neki oda, ha te beleolvasol, láthatod, hogyan tudod ezt adagolni a lányod életkorának megfelelően.
2016. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nagy 3 meg 5 éves volt, mikor születtek a tesói. 3 évesen megkérdezte, hogy jön ki a baba a pocakomból, 5 évesen meg azt, hogy miként megy be. :D Így hát akkor elmondtam neki. Egy nyolc éves simán megérti, az iskolában se babanyelven tanítanak.

Én azt mondtam, bent a hasamban egy vastag réteg képződik minden hónapban, mint egy paplan, amibe bele tud kényelmesen feküdni a baba. Ha meg nincsen baba, akkor minden hónapban egy vérzéssel kiürül, és kezdődhet az egész előröl. És mivel nem akartam, hogy azt higgye, az apjának ehhez az egészhez (meg a tesóhoz) semmi köze, így azt is elmeséltem, hogy apa hasában is vannak kis ebihalak, meg anya hasában kis sejtek, mint egy tojás, és amikor összebújunk, ezek találkoznak, és ebből lesz a baba, fele anya, fele apa, ezért hasonlítanak mindkettőnkre. :)

Idén ő is 8 éves lesz, és mindezek ellenére szentül meg van róla győződve, hogy az embernek gyereke csak az esküvő után lehet... :D

2016. máj. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a helyzet, hogy ő még nem kérdezett erről, valahogy nem érdekli, nem érdekelte. De keresni fogok ilyen típusú könyvet, és a nyáron majd elbeszélgetünk, akkor lesz több időnk. :)
2016. máj. 31. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Könyörgöm csak azt ne mondd neki, hogy betegség ez az egész vagy hogy távozik a sejt, mert különbetg betegek leszünk. Csomó nő fejében él ez az orbitális hülyeség valamilyen formában, ez NEM betegség, hanem egy természetes folyamat. Amelyik sejtből nem lesz kisbaba (itt esetleg a felvilágosításra is lehet ki kéne térni az ő szintjén, még mielőtt az iskolában hall hülyeségeket pár éven belül), az távozik a nőkből, ami vérzéssel jár.
2016. jún. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 klopusz ***** válasza:
0%

Én nem emlékszem, fel lettem-e világosítva, de valahogy mégis tudtam mindent akkor, amikor kellett. Lányaimmal sem ültem le ez ügyben beszélgetni, mégis kellőképpen felvilágosultak.


Arra emlékszem, hogy volt egy mesekönyvem kiskoromban, azt nézegettem. Talán megtalálod valamelyik antikváriumban, címe: A sehány éves kislány.


Remélem, segítettem.

2016. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!